Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] 1.8 oringi w obudowie filtra oleju


kred

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z forum wykonywal taki zabieg w swoim aucie?? mam taki malutki problemik bo delikatnie mi sie poci wlasnie w tym miejscu. na poczatku wstepna diagnoza mechanika wykazala ze moze byc powodem tego przecieku czujka cisnienia oleju tuz nad filtrem. zostal wymieniony, silnik wymyty i ... okazuje sie ze to to jednak obudowa filtra.

czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten oring z chlodnicy oleju wymienia sie co jakis czas podczas zmiany oleju czy dopiero jak sie zaczyna "pocic" filtr, mialem taki problem, ze ten oring zrobil sie prawie platikowy i pekl, wylecialo mi przez to duzo oleju wymienialem go 20 tys. km temu i sie zastanawiam nad kolejna wymiana zapobiegawcza :mysli: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie za 100 punktow czy ktos to juz wymienial , czy z problemem jechac do mechaniora bo potrzebny podnosnik??

zwinne palce i klucz 27 o ile pamietam i samemu odkrecisz i wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oring chłodnicy oleju. W ASO kosztuje 8zł - potrzebny nr. nadwozia.

Musisz odkręcić filtr oleju i kluczem tak jak kolega pisał nr. 27 odkręcasz nakrętke- zdejmujesz chłodniczke i wymieniasz oring. Ostrożnie z odkręcaniem filtra -moze się uszkodzić i nie zapomnij dolać oleju bo troche go ubędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tego oringu to jakies 5 minut, sam robiłem. prosta sprawa. jednak w moim przypadku nic nie dała :polew: dalej się moczy

a miales oryginal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy u was olej lał się po filtrze i kapał z niego?

Bo i ja u siebie zauważyłem minimalne pocenie się w tej okolicy ale jak sięgnę ręką to filtr jest suchy, natomiast kropla oleju zbierze się co jakiś czas na jego obudowie czy też chłodnicy - tu dokładnie tego nie określę bo ciężko tam coś zobaczyć i tylko mogę namacać ręką to miejsce. Nie jest to częste ale co jakiś czas ta kropla się zbierze. Nie kapie mi po filtrze, nie ma kropli pod samochodem i oleju nie ubywa na bagnecie więc chyba narazie nie będę tego robił. Może kiedyś przy okazji jakiejś innej naprawy.

Jeszcze tylko chciałem dopytać - czy takie zjawisko powiększa się z czasem? tzn czy jak narazie się poci to z czasem będzie się już więcej sączyć? Jak to było u was? I czy jest niebezpieczeństwo, że np ciśnienie oleju wypchnie czy wydmucha ten oring podczas jazdy i tym samym wypompuje cały olej? A może to wina jakoś niewłaściwie dokręconego filtra oleju?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kolego Ireneusz kapal lekko olej, zbieral sie na obudowie chlodniczki az pewnego razu wywalilo mi tyle oleju, ze byla ladna kaluza pod samochodem, mechanik odkrecil chlodnice oleju wyciagnal ten oring a on ze starosci zrobil sie jak plastik i pekl, na pierwszy rzut oka jak to zobaczylem to nie wiedzialem co sie stalo, ze tyle oleju wylecialo, a to takie male cos za 10 zl narobilo mi tyle strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za wyjaśnienie

w poniedziałek będę u speca to mi to wymieni bo mi zaczyna chyba więcej kapać niż poprzednio.

Tylko czy ten oring ma jakiś numer katalogowy? mam na myśli oring oryginalny?

bo nie chciałbym kupić i żeby potem okazało się, że to nie to co ma być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam to samo . najgorsze jest to że w audi nie za dobrze widać filtr oleju ale wymacałem że przy chłodnicy oleju jest mokro , mam nadzieje że to tylko ten oring , Widać w audi to częsty przypadek

Dokładnie. Nie tylko w A4 ale ogólnie w Audi. Myślę że po części wynika to z tego że podczas wymiany filtra oleju zawsze coś tam minimalnie ruszy się tą chłodniczkę. Czas i temperatura dodatkowo robią swoje. Myślę że nie byłoby głupie wymieniać tą uszczelkę raz na 2-3 wymiany filtra oleju. Kosztuje to grosze a nie byłoby niemiłych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że w audi nie za dobrze widać filtr oleju

Widać go dużo lepiej gdy zdejmiesz zbiorniczek płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...