Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujnik temperatury swieżego powietrza G89 (brak ogrzewania)


mcfc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądałem na forum ale nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Mam brak ogrzewania ,węzę gorące,jedyny błąd jaki mi wyskakuje na VAG to 00787(czujnik temperatury świeżego powietrza G89). Czy ktoś może sie orientuje jaki związek to ma z brakiem ogrzewania,gdzie go szukac?

Z góry dziękuje

MCFC

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też poszukuje tego czujnika tzn. miejsca jego położenia, mam problem tylko że akurat z klimatyzacją, czujnik ten pokazuje mi -49.

Gdzieś w internecie wyczytałem jakąś zmiankę iż czujnik ten jest ponoć widoczny po zdemotowaniu filtru kabinowego ile w tym prawdy jest to nie mam pojęcia.

Może ktoś z Was zna dobrego mechanika (i nie dorogiego) z rejonu dolnegośląska który naprawia w audi klimatyzacje, nadmuchy ogrzewania itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Pany, wywala mi ciągle błąd :

(Kody błędów )
Czujnik temperatury w kanale zasysania świeżego powietrza (G89) zwarcie z masą

Czy to ma jakieś znaczenie za wskazanie temp. na zegarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G89 znajduje się w kanale świeżego powietrza tj. przesłał 7ka. Procedura wymiany jest prosta: ściągnąć schowek i ręka pomiędzy ścianę grodziową a wentylację, czujnik okręcić o około 45 stopni i wychodzi, wiązka jest na tyle długa, że bez wypinania można go wyciągnąć na widok. Ważne też, by uszczelnić obudowę filtra ppyłkowego w miejscu gdzie styka się z karoserią. Jest tam ori uszczelka, ale jest nie wystarczająca - woda podcieka. Idąc tym tropem przed wymianą G89 polecam wyczyścić styki - a nóż wystarczy.


Czy to ma jakieś znaczenie za wskazanie temp. na zegarach ?

Temp z G89 jest potrzebna do "wyliczenia" temperatury, która steruje pracą klimy i jest wyświetla na zegarach jako temp zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie związane z tematem, nie warto zaczynać nowego wątku... Mianowicie, czy po wymianie czujnika od razu znika błąd z klimatronika? Zmieniłem go dziś, ale na taki ze 'szrotu'. Możliwe, że też wadliwy... Czy są jakieś inne przyczyny błędu na klimatroniku, czy tylko w przypadku problemu z czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam błąd i żadnego problemu z klimą nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ksotuhoss napisał:

Klima nie ma nic do tego

To od czego jest ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...