Skocz do zawartości
IGNOROWANY

+12V do Radia po stacyjce


kadaf

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich .

Odświeżę temat też zamontowałem u siebie radio 2 din Pioneer do tego interfejs by zagrał sub + tył . Radio uruchamia się i gra cały czas obojętnie z kluczem czy bez dopiero po złączeniu czerwonego i żółtego kabla w radiu . Radio jest tak dziwnie skonstruowane że nie da się go wyłączyć przyciskiem tylko trzeba zdjąć panel radia i jest to bardzo wkurzające . Chcę podpiąć radio pod bezpiecznik nr.37 , kupiłem rozdzielacz na dwa bezpieczniki i teraz moje pytanie czy odcinam plus co idzie do radia z kostki co jest w aucie i podłączam tylko plus ten z bezpiecznika ? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orientujecie sie czy znajdę plus (+) wychodzący z radia po jego włączeniu ? Chciałbym podłączyć niefabryczny moduł bluetooth tak żeby załączał się po włączeniu radia. Radio Concert 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2010 o 16:19, kadaf napisał:

Witam, pewnego dnia czekając dłuższy na pasażera, postanowiłem wcielić w życie długo planowaną modyfikację.

jak wiadomo w modelach od B6 w górę nie występuje szyna 15, czyli +12 po przekręceniu stacyjki, a nieoryginalne radio musiało być uruchamiane przyciskiem.

aby poradzić sobie z tym problemem i cieszyć się luksusem słuchania muzyki po odpaleniu samochodu i wyłączania po zgaszeniu należy zastosować przekaźnik samochodowy 12 Voltowy
XaWkJ.jpg

jedynym miejscem gdzie pojawia się napięcie po odpaleniu samochodu jest bezpiecznik 37 (pompa urządzenia do mycia szyb i do mycia reflektorów) i w to miejsce należy zastosować rozdzielacz do bezpiecznika.
dlrlr.jpg

i plus z tego rozdzielacza kierujemy do pozycji 85 w przekaźniku, kabelek z 86 podłączamy do masy

30 i 87 podłączamy do przeciętego czerwonego kabla w zasilaniu radia,



dnMvS.jpg

dd7Y9.jpg

przekaźnik można zamontować w miejscu za bezpiecznikiem
ddwUA.jpg


opis stworzony niechlujnie i szybko bo obiecałem że na dziś będzie gotów.

całość wykonana w ciągu 15 minut pod marketem, koszt przekaźnik 10 PLN i 10 PLN rozdzielacz do bezpieczników

efekt: DSCF5158.AVI


Dodano:

Po przekręceniu stacyjki w pozycje prawię zapłonu (nie zapalają się kontrolki na liczniku) słychać cyknięcie i następuje uruchomienie radia, czyli nie mamy włączonego zapłonu a radio gra.

Witam, czy mógłby ktoś sie wypowiedzieć czy ten sposób na działające radio po wyłączeniu zapłonu jest skuteczny i bezpieczny ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem przejsciowke na allegro,ale trzeba bylo złaczyc czerwony i zolty przewod razem by radio w ogole odpalilo.Za ch*ja nie wiem jak doprowadzic zasilanie by sie wylaczalo po wyjeciu kluczyka i nie tracilo pamieci.Rozebralem obudowe kierownicy,do stacyjki dochodza dwa przewody(czarny i zielony).Ktoś pomoże i podpowie co trzeba zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu ponieważ mam problem z włączaniem radia.

Kupiliśmy Audi, w którym był zamontowany jakiś Alpine. Niestety nie włączało się po zapłonie automatycznie no i dźwięk był taki sobie, więc radyjko wyleciało. A, że lubię fabrykę to kupiłem i założyłem Audi Concert (chyba II) no i ku mojemu zdziwieniu oryginalne radio również się nie włącza automatycznie i gra tylko godzinę. 

Moje wkur....nie było ogromne :) i teraz pytanie: co jest nie tak?

Czy fabrycznie siedziało tu inne radio i kupiłem nie takie? Da się to sprawdzić?

Podejrzewam, że włączanie pewnie jest po can - to gniazdo na środku radia, tylko w instalacji nic takiego nie ma.

Podpowie ktoś jak to ogarnąć ewentualnie jakie radio kupić? Nie chcę dorabiać plusa po stacyjce itd - ma być fabryka :)

i jeszcze jedno - panel radia - ścięcia boczne  nie pasują idealnie w konsoli, radio jest z A3, ma to znaczenie? panele były inaczej wyprofilowane w tych samych modelach radia?

20211225_124953.jpg

20211225_125014.jpg

20211225_124922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda że kabelki CAN są tej czarnej wtyce , natomiast radio jeżeli jest z A3 8P może oczekiwać innych sygnałów can niż w b6 

radia concert miały różne rozmiary ramki w zależności od auta do jakiego szło - w c5 inna , w a3 inna itd. 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...