Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 A4B6] Zmiana języka FIS


energo

Rekomendowane odpowiedzi

poradzcie mi prosze jak moge zmienic jezyk w komputerze - a6 z 2002.06 z duza nawi

w navi zmienilem na angielski a w komputerze nie moge sobie poradzic, nie ma jak w nowym modelu menu[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2007, 13:06 _________________________________________________aha i jeszcze jedno czasem zlacza mi sie na wyswietlaczu komputera navi (przy odpalaniu), pomimo ze gasilem silnik na komputerze, a czasem nie

o co w tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi Instrument - 17 -> adaptacja 10 -> Kanał 04

Ustaw na 2 (angielski), jesli masz niemiecki w tej chwili, to powinieneś mieć 1.

-> Kanal 004 (Sprachvariante)

00001 - Deutsch

00002 - Englisch

00003 - Französisch

00004 - Italenisch

00005 - Spanisch (auch Mexiko)

00006 - Portugiesisch/Brasilianisch

00008 - Chinesisch (ab MJ 2000)

http://de.openobd.org/audi/a6_4b.htm#17

Tak samo zmienia się w A4B6

Zmieniam drugi raz Twój temat... Zwracaj uwagę na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie troszke pod temat chociaz chodzi mi o cos innego, Jak wlaczyc Menu FIS ktore dostepne jest pod przyciskiem RESET ?? Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak to sie robi bo nierozumiem gdzie sie zmienia ten jezyk

Wczoraj zmieniałem język;) no wiec.....

Na początek podpinamy Vaga, przekrecamy kluczyk do pozycji zapłonu. Odpalamy VAG-a ( w moim przypadku był to VAG-COM 311.2 ).

1. Wciskamy Select ( oznaczone na obrazku poniżej )

24184092.jpg

2. Pojawi się kolejne okno z którego wybieramy grupe 17-Instruments, wybieramy go poprzez:

A) wpisanie wartości 17 w okienku oznaczonym na obrazku literą "A" i naciskamy GO!

B) bądz wciskamy przycisk 17-Instruments oznaczony na obrazku literą "B"

72737776.jpg

3. Teraz wchodzimy w grupe 10-Adaptation ( na obrazku poniżej, zaznaczona czarnym kółkiem)

13293289.jpg

4. Pojawi nam się okno adaptacji w którym przechodzimy na kanał 4 ( na obrazku poniżej oznaczone literką"A" ), ja miałem poprzednio język włoski wiec wartość w moim przypadku to 4 w okienku oznaczonym literą "B". W okienku oznaczonym literą "C" wpisujemy liczbe przypisaną do danego języka jaki chcemy mieć:

00001 - Deutsch

00002 - Englisch

00003 - Französisch

00004 - Italenisch

00005 - Spanisch (auch Mexiko)

00006 - Portugiesisch/Brasilianisch

00008 - Chinesisch (ab MJ 2000)

53556754.jpg

5. Po czym wciskamy przycisk TEST oznaczony literą "B" na obrazku poniżej, następnie "SAVE" oznaczony literą "C". Jeżeli wszystko zostało prawidłowo przyuczone to wartość "Stored Value" powinna zawierać liczbe języka na jaki zmieniliście ( w moim przypadku 2 Englisch). Naciskamy teraz "Done, Go Back" oznaczone literą "D", nastepnię "Close Controller, Go Back -06" -> "Go Back" -> "Exit"

59515788.jpg

Teraz możesz się cieszyć komunikatami w wybranym języku (szkoda ze nie w jez polskim :naughty:) Tłumaczenie łopatologiczne, żeby każdy zrozumiał, a skoro ja zrozumiałem porady z forum i zrobiłem to foto story to nikt w tym momencie nie powinien mieć problemów :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...