Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Problemy z odkreceniem filtra olejowego


edziodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały problem z odkręceniem filtra olejowego już dwa dni się z nim mecze i nie mogę go odkręcić kupiłem specjalny klucz do odkręcania filtrów ale jak nie szło tak nie idzie i tu moje pytanie czy może jest jakieś zabezpieczenie które należy poluzować czy co? bo to niemożliwe żeby tak o nie chciał się odkręcić bo aż tak mocno nie chce go cisnąć bo boje się ze mogę coś urwać a dopiero wtedy będzie co do roboty wiec proszę was o pomoc pozdrawiam

temat poprawiony za ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, zabezpieczenia nie ma. upewnij sie czy w dobrym kierunku krecisz. jest taka stara dobra metoda odkrecania. bierzesz np jakis stary pasek klinowy, obwijasz o filtr, pozniej bierzesz jakis kawalek drewka (ja wykorzystuje raczke od mlotka :tongue4: ) wsadzasz w ten pasek i odkrecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej to weź zrób przedłużenie na tym wynalazku co kupiłeś do odręcania filtrów i musi puścić jak sie ta puszka zdeformuje to i tak jej juz nie będziesz drugi raz wykorzystywał tylko założysz drugi nowy. Poprostu zapiekł sie filtr do bloku i tyle może ktos wcześniej nie posmarował przed zakręceniem olejem uszczelki która jest na filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry jest lepze dojście jak odkrecisz pojemnik z płynem chłodzacym

Właśnie, i najlepiej odkręcać śrubokrętem poprzez przebicie filtra jak najbliżej silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po bólu już wymieniony a to za sprawa WD40 pożyczonego własnoręcznie robionego klucza do odkręcania filtrów i dzięki waszej pomocy wszystko się udało. A zaczołem od pożądnego lania WD40 na filtr potem odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy i ile tylko miałem siły kluczem własnej roboty z rurki z łańcuchem od roweru i nie ma siły coś musiało się dziać... A te klucze co można kupić w sklepie do odkręcania filtrów to się nadają ale tylko za psami rzucać bo więcej na nic... Wielkie dziękuje wszystkim za pomoc ... :oklaski:

:a4fan: A4 GÓRĄ :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...