Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Po długim zastanawianiu jak naprawić blokujące się i ciężko otwierające drzwiczki wpadłem w końcu na pomysł jak łatwo bez wydawania bańki na siłownik naprawić go aby działał jak powinien.:naughty:

Potrzebny sprzęt

20140202_125421.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Teraz trzeba zdjąć pokrywę górną z siłownika

20140202_125715.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

20140202_125432.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Następnie obcinamy gumkę pod skosem dzięki temu zmniejszamy powierzchnię tarcia ( w zależności jak bardzo nam spuchła gumka tak mocno obcinamy testujemy kiedy porusza się ww cylinderku bez większych oporów u mnie aż była luźna tak spuchła )

20140202_125436.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

20140202_125023.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

20140202_125042.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Po tym zabiegu siłownik chodzi lekko i nie dopuszcza do gwałtownego uderzenia drzwiczek na dół ( drzwiczki poruszają się z gracją :grin:)

Także 100 zł zaoszczędzone i naprawa błyskawiczna :decayed:

Serdecznie pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przesmarowałem siłowniczek olejem roślinnym i zapierdziela do dziś od ponad pół roku bez zbędnego rozbierania i obcinania czegokolwiek:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem wd 40 kiedyś tam i pomogło na tydzień :decayed:

Bo Wd 40 nie smaruje tylko penetruje . Powiem że nawet po jakimś czasie wysusza dlatego posmaruj smarem w spraju lub olejem .Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozebraniu przesmarowałęm smarem białym,trochę przetarłem uszczelkę tłoczka papierem ściernym,była trochę sparciała.

Na chwilę obecna jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie jak wymontowac ten silowniczek amortyzator zapieczony u mnie wyglada ze jest jakby wciskany w bok schowka nie ma zadnej sruby moze trzeba go jakos ustawic odpowiednio zeby wyszedl macie jakies propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba go jakos ustawic odpowiednio zeby wyszedl

trzeba go jakoś ustawić odpowiednio żeby wyszedł !!!

ale najpierw musisz wyciągnąć taki bolec którym tłoczek przymocowany jest do schowka.... a później obrócić go troszku podajże do góry... odepnij sobie najpierw kostkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozebrałem, delikatnie (naprawdę delikatnie) przesmarowałem smarem silikon+teflon i od 3 lat mam spokój. Jak zbyt ambitnie przesmarowałem to klapa latała luźno.

Nie polecam stosowania olejów ponieważ rozpuszczają i spęczniają gumę i po czasie może być jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez po naprawie zawiasu. trochę kleju i wkręt pod kątem. na razie trzyma :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem Audi A4 i oczywiscie 1 problem to urwany zawias dzis zawiozlem do spawania Pan powiedzial ze naprawa 30 zl ;)silowniczek kupiony nowy w ASO 100 zl, jutro odbieram ma by sklejone wiec wstawie fotki jak zrobili i dam namiary na warsztat w Gdyni jesli jest kts z 3miasta to polecam.

---------- Post dopisany 02-04-2014 at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 16:29 ----------

Odebralem dzis schowek po spawaniu trzyma sie zawias dobrze polecam warsztat mila fachowa obsluga link podaje: http://wwww.plastikag.pl/spawanie-plastiku

Dam troche fotek zeby bylo widac jak Pan zrobil

Uby2u2ape.jpg

tanebe8y.jpg

ubu4a2et.jpg3e8a9uda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tylko sklejone po wierzchu to długo nie wytrzyma.

Ja skleiłem poksipolem ale wzmocniłem to wkrętem metalowym i trzyma ponad rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby Ci to szczeliło, odezwij się na pw... skleję Ci to tak że przez 5 lat nie puści.... chyba, że jakaś ślicznota nogami będzie się "opierać" :)

Ty kupiłeś co prawda nowy siłownik... więc powinno się lekko otwierać i nie powodować zbędnych przeciążeń w spawach....

ale gdyby co wróć do tego tematu i pamiętaj o chęci pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...