Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

Może tak jak pisze Fido w B6 schowek trzyma się tylko na pięciu wkrętach, jednak w B7 są jeszcze dwa wkręty z boku pod dekielkiem. W tym miesiącu naprawiałem swój schowek więc jeszcze pamiętam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też miałem urwany prawy zawias w schowku, a ze posiadam tapicerke w kolorze swing to znaleźć w normalnych pieniądzach schowek w tym kolorze graniczy z cudem ;D Pierwsze podejście było spawanie tego zawiasu ale po 2 otwarciach znów to samo ;/ Wiec się wkurzylem i cały front schowka oderwałem od klapy wkrecilem śrubę i zostało to pospawane kolejny raz a ten front przykleilem na kleju do szyb, pół roku już jeżdżę i wszystko hula jak należy ;), tylko co 3 miesiące trzeba ten siłownik psikanc; / bo nowy to koszt 100 zł ; (

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pomijałem i nie brałem go pod uwagę aż do ostatniego piątku był trzask i się schowek wysypał :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Jutro biorę się za naprawę tego super zawiasu bo już temat prześledziłem cały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klejony wytrzymał pół roku ,dzisiaj go pospawałem zobaczymy ile wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawanie plastyków daje rade(trzyma jak nowe) ale tylko kiedy spawa plastik ktoś kto się na tym zna a nie jakiś papkać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że DEV tego nie widzi bo koleżanko dostała byś w nagrodę złotą łopate :)

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem klej dwuskładnikowy do plastiku pattex... i na wieki wieków sklejone.... bez zadnych wkrętów i innych wynalazków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posmarowałem i jak dla mnie chodziło za ciężko więc przyciąłem wg załączonego opisu i niestety klapka latała już jak drzwi w oborze. Na szczęście miałem drugą gumkę i wystarczyło ja tylko przesmarować delikatnie żeby chodziło z gracją, także polecam po przesmarowaniu sprawdzać jak chodzi klapka schowka na zamontowanym siłowniku a nie sam siłownik w łapie bo się można zdziwić a po wycięciu powrotu raczej nie ma :)

Edytowane przez quidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie może kogoś z woj świetokrzyskiego kto to naprawi ? nie chce mi się dłubać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja mam pytanie co do tłoczka. Bo u mnie on praktycznie nie działał, tzn. po otworzeniu schowka leciał on na dół od razu, tak samo jak i bez tłoczka. I mam pytanie czy w środku po rozebraniu jego powinno być tam dużo tego smaru/oleju bo u mnie jest on kompletnie suchy.

Edytowane przez Mat.Rynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uszczelka (guma) jest?? zajrzyj do niego, powinien byc suchy. Opada bo albo nie ma na nim tej uszczelki (ktos ja wyrzucił) albo spuchła i sie w tłoczku "sklinowała". Musisz ja wyciagnać, przyciąć i posmarowac.. Nie smarem, nie WD40 tylko preparatem do uszczelek albo chociaż plakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta guma siedziała sobie na końcu zaklinowana :) Już właśnie ją przyciąłem, posmarowałem i zabieram się do wywiercenia tej dziurki na górze co tutaj kilka osób opisywało. Także dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, los tak chciał, że i mnie obdarzył pękniętym zawiasem ale idąc za ciosem zabrałem się za naprawę! ;)

Poniżej Fotorelacja z naprawy

Tak wygląda zawias po zdemontowaniu całego schowka

bfvytsax.jpg

Dobra bierzemy się do roboty! Wywiercamy otwory w dwóch częściach zawiasu (u mnie wiertło 5)

45fp45aa.jpg

5wn8xpxb.jpg

Dobieramy kołek do średnicy otworu i przymierzamy z otworem, jak widać na zdjęciu kołek prawie dobrze łączy dwie części zawiasu

7sm3yla5.jpg

8bba5fy6.jpg

Dobra jeszcze trochę przytniemy i ładnie szlifniemy go na półokrągło

aetc4g9e.jpg

rr6r8ggo.jpg

Ok, teraz kołek idealnie siedzi w otworach i ładnie spaja dwie części zawiasu. teraz czas na specjalna masę dwuskładnikową która połączy kołek z zawiasem i dodatkowo wypełni wszystkie luki.

fbowjed6.jpg

q87srn3a.jpg

Lecimy dalej, ucinamy mały kawałek i ugniatamy go w palcach tak aby uzyskać jednolitą konsystencje. Warstwa po warstwie nakładamy masę starając się wypełnić każdą luke w zawiasie (Ja do tego używałem wybijaka ale spokojnie można użyć do tego małego śrubokręta)

bpc2v8y3.jpg

ypo9d4oo.jpg

2v24o3ku.jpg

mzni4yt8.jpg

Dobra, po wszystkim idziemy na kawę albo piwo kto jak woli i czekamy, aż masa się utwardzi ;p

W sumie, żeby zaoszczędzić sobie późniejszej pracy możemy odciąć nadmiar masy , puki jest plastyczna ;D

Okej, masa jest już twarda, więc możemy łączyć drugą stronę. Robimy tak, rolujemy masę w cienkie nitki i wkładamy je do otworu, wkładamy kołek do połowy i resztę masy umieszczamy tak jak na zdjęciu

873r68w7.jpg

rjwm73ix.jpg

z8tpn9vo.jpg

Wciskamy kołek do końca, upewnijcie się, że szczeliny schowka wszędzie są równe.

Bierzemy pilniki precyzyjne i do dzieła piłujemy do wyrównania powierzchni. Później można dokończyć papierem ściernym o bardzo małej gradacji, dzięki temu będzie idealnie równo.

Oczywiście zabezpieczmy schowek, od razu się wytłumaczę zabrakło mi taśmy malarskiej więc byłem zmuszony użyć własnie tej ;D

p2gjdvij.jpg

r65wprno.jpg

rtqktsxd.jpg

qduizbtk.jpg

Jak już uporaliśmy się z wyrównaniem powierzchni pozostaje nam już tylko pomalować element

lgabbhmi.jpg

lgabbhmi.jpg

No i po wszystkim, szybko i przyjemnie i co ważniejsze łatwo ;)

wh5z8pcs.jpg

5d7a25m7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej by Ci było wyciągnąć same drzwiczki schowka niż całość?

a po 2, jak chodzi Twój siłownik? bo jeśli się blokuje, to za jakiś czas znowu rozerwie zawias...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo wygodniej było mi naprawić to mając cały schowek na wierzchu poza tym same drzwiczki nic nie dadzą bo właściwy zawias jest w schowku. Druga sprawa to taka, że prędzej pęknie drugi zawias niż ten (siłownik pracuje poprawnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną niespodziankę i prawie że identycznie się z tym uporałem efekt zadowalająy za każdym razem gdy otwieram schowek wszystko działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz użyć Poxipolu dwuskladnikowego.

Moim zdaniem lepiej jest sklejać zawias po jego wyciagnieciu. Z pewnością szlifowanie jak i malowanie jest łatwiejsze :wink:

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...