Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj po przeczytaniu kilku postów pobiegłem dziś sprawdzić schowek i zawias nadłamany.Wiec zabrałem sie za wzmocnienie tego feleru.Tak na spokojnie to schowek wyjmuje się w 10 min i naprawa co prawda częściowa ok 1h.Tylko ten siłownik jeszcze do wymiany,na razie nasmarowałem i trochę za lekko opada,ale parę dni przeżyje.Spokojnie można to zrobić w domu,piwnicy itp.Opis zamieszczony na forum wystarczy dla zwykłego laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spawane zawiasy nadal działają? Byłem wczoraj u gościa, który zajmuje się spawaniem plastików i powiedział mi że spawanie takiego elementu nie ma większego sensu, że długo coś takiego nie wytrzyma. No i teraz nie wiem czy spawać czy zastosować metodę Diego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "pospawałem" zawiasy po swojemu. Potrzebna była mi tylko lutownica, pistolet na gorący klej, klej czarny. Skleiłem zawiasy gorącym klejem (czarnym), a następnie przetopiłem jeszcze raz ten klej lutownicą razem z tworzywem, z którego zawiasy są zrobione. Trzyma już ponad miesiąc i nie ma zamiaru puścić. Przed klejeniem prowizorycznie przyczepiłem zawias do klapy schowka drucikiem, aby nie odpadł zanim klej nie zwiąże (takie zbrojenie :naughty:). Prawie nie widać, że było coś robione :)

A jeśli chodzi o tłoczek to... kilka kropel czegoś w stylu WD40 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej B7 wczoraj padł zawias :thumbdown: Lipa jakich mało... :no: żeby to był Fiat to rozumie ale takie rzeczy w Audi - porażka :thumbdown:[br]Dopisany: 24 Grudzień 2008, 07:33_________________________________________________Obecnie jestem już po naprawie tej wady w mojej Audicy... :> Z bolcami uporałem się dosłownie w 5 minut :hi: trzeba je mocno chwycić w kombinerki, dobre kombinerki i zrobić kilka ruchów w prawo i lewo i jak już zaczną się ruszać to pomału je wyciągać. Mi się udało i poszło pięknie i gładko.... :naughty: :naughty: :naughty: Miłej pracy życzę tym których to dopiero czeka.... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolce mają małe wyżłobienie. Prymitywna metoda polegająca na włożeniu w to wyżłobienie dłutka lub dużego płaskiego śrubokręta i uderzenie pod kątem parę razy młotkiem daje radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozebralem bo ciezko sie otwieralo...

wyczyscilem tloczek, przejechalem gumke uszczelniajaca drobnym papierem sciernym bo wdiac ze guma troche puchnie na koncu... optem zalalem kropelke czegos sliskiego... chodzilo okey, potem troche za lekko... rozebralem jeszcze raz, wyczyscilem nadmiar smaru i wszystko dziala jak nowe... jak to ogladalem to jedyny element ktory sie zuzywa to ta nieszczesna gumka... szkoda ze audi nie moze sprzedac samej takiej uszczelki a nie tloczek kompletny. w ktorym nic innego sie nie psuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naprawiałem koledze schowek ,można to zrobić bez inwazyjnie ,wystarczy wkęcić śrubę 5mm ,oczywiście wcześniej wiercąc otwór.Osadiłem ja na klejiu dodatkowo.Nie ma śladu po naprawie :naughty:

Polecam

No i się stało! Dzisiaj zawias uleciał, bez ostrzenia. :(

Czy ktoś próbował iść z tym do ASO. W końcu to jest ewidentna fabryczna wada.

Nie jeden próbował :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem i uporałem się wg sposobu Diego.Ale nie wstawiałem nowego tłoczka tylko stary przeczyścilem.

Użyłem Poksylinę i gwint 5mm i ok. 1h roboty! :>

A oto wyniki

a87b8b51fc768e56med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, pękł mi zawias... po przeczytaniu wszystkich postów troche się przestraszyłem, sam już ogarnąłem sprawę i dlatego postanowiłem to tutaj opisać ponieważ, uważam że co po niektórzy troche przesadzili na tym forum z naprawą tego zawiasu i jakieś bawienie sie w bolce wkrety, robienie dziur slifowanie jak tu sie pojawilo jest kompletnie bez sensu a jak jeszcze dochodzi czas "potrzebne 4-5 h " to już w ogóle :>....

ja zrobiłem to tak:

zawiozłem samochód do warsztatu gdzie zakładają alarmy, wyciagneli mi cały schowek (5 śrub, można to spokojnie samemu zrobić bo zajmuje 10 min. ale nie chciałem nic popsuć samemu), zakupiłem nowy tłoczek w ASO - koszt 80zł, zamieniłem tłoczek w schowku samemu 10 min. roboty, zawiozłem schowek z klapą do ślusarza, który spawa plastiki, koszt spawania 20 zł, zawias wygląda jak nowy, nie trzeba nic szlifować, malować, wiercić, kleić samemu, robić dziur itd., ze schowkiem wrociłem do warsztatu gdzie mi go z powrotem przykręcili - koszt 50zł.

Całkowity koszt -150 zł (w tym tłoczek 80, uważam, że nie dużo i nie opłaca się w to samemu bawić - jestem z gdyni, więc ceny nie są tutaj niskie, uważam, że gdzieś indziej można by to było jeszcze taniej zrobić)

Najważniejsze :

- całkowity czas niecałe 2h z czego 1,5h schowek leży u ślusarza + trzeba wcześniej kupić tłoczek w ASO

- schowek pomimo wielu prób szarpania trzyma bardzo mocno i długo, wygląda na to że raczej nie puści :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy A4 z ułamanym zawiasem :kox:

teraz pierwsze co bym zrobił gdyby schowek mi ciężko chodzil to wyciągnął bym tłoczek ze schowka, zdemontował bym ten plastki z wtyczką do oświetlenia wysunął go całego napsikał bym tam białego smaru (np. do smarowania łańcuchów) i włożył bym go ponownie. ale niestety ta operacja czekał mnie dopiero po sklejeniu zawiasu.

pamiętaj

chodzi ci ciężko schowek to nasmaruj gumę w tłoczku a unikniesz klejenia zawiasu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł ten czas kiedy i u mnie padł schowek, podczas jego naprawy kierowałem się głównie wskazówkami kolegi Q3KinG kliknij aby zobaczyć wątek ale u mnie poszedłem o krok dalej i postanowiłem zrobić małe fotostory dla tych którzy mają ten zawias jeszcze w całości.

mój system zachowuje cylinderek w tym samym miejscu przez co nie tracimy podświetlania schowka.

Zamiast wydawać 80 PLN na nowy cylinderek postanowiłem go troche zmodyfikować.

Potrzebne narzędzia:

*śrubokręt płaski mały

*kombinerki lub jakieś szczypce regulowane

1.Wyciągnąć cały schowek z auta, rozłączyć cylinderek spowalniający i zabrać się za wyciągnięcie metalowych kołków trzymających klapę schowka - to jak niektórzy napisali że bardzo ciężko je wyciągnąć jest już mitem !!!!

idzie bardzo łatwo - wyjęcie obydwu zajęło mi jakieś 30 sek.

75320433.jpg

zabieg robiłem na stojaka :decayed: ze względu na siłe jaklą trzeba włożyć w okręcanie i ciągnięcie :decayed: :decayed: :decayed:

stanąć jak na zdjęciu, zapierając schowek o kolana mocno pociągnąć do siebie jednocześnie obracając w prawo i lewo kombinerkami, powinno wyjść bez problemu

2.Rozłączyć kostkę od cylinderka, przekręcić go lekko w dół i cylinderek mamy na wierzchu.

3.trzeba ściągnąć kołnierz cylinderka, w tym celu podważać ostrożnie śrubokrętem wkoło szyjkę co 3-4mm jak na zdjęciu

72721161.jpg

trzeba uważać żeby nie uszkodzić bo to bardzo delikatna część a ciężko schodzi- mi kilkakrotnie wskakiwała z powrotem

4.Gdy już ukaże nam się dół cylinderka, następną czynnością jaką zrobimy to wyjęcie tej czarnej gumki odpowiedzialnej za całe zamieszanie

81057374.jpg

gumkę można zachować na ciężkie czasy albo od razu posłać do posejdona - niech idzie gdzie jej miejsce i nie wraca mnie tu więcej :decayed:

5.Jak gumkę wyciągnąć każdy powinien wiedzieć :decayed: - specjalnie dla niektórych osobników powiem jak to się robi :naughty: i nawet pokażę

58271811.jpg

gumka z białym plastikiem jest na tzw. "wcisk" nie powinno być problemu z jej zdjęciem

65241532.jpg

6. Poskładać cały ten bałagan w całość - teraz możemy być pewni że zawias drzwi już nigdy się nie urwie

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale schowek opada momentalnie? a nie schodzi powoli?

opada momentalnie, ma lekki opór ale niewystarczający żeby odpowiednio wychamować klapę - jak cylinderek się zapiecze to też klapa ci sama nie opadnie tylko będziesz ją musiał pociągnąć a w końcu nikt drzwiczek nie będzie puszczał tylko będzie trzeba je podtrzymać

Można spróbować ewentualnie obciąć tą gumkę wkoło żeby był mały otwór na powietrze i przetestować jak się będzie zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi że niektórzy podchodzą do tej sprawy pedantycznie i dlatego wolą wydać 80zł... mi tam opadanie nie przeszkadza... ale spróbuje z tą gumką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celem moim było pokazanie i wytłumaczenie krok po kroku jak ten cylinderek rozebrać i myślę że sie to udało. Resztę czyli stwierdzenie czy wyciągać, wymieniać czy kupować pozostawiam każdemu z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtrace ale mozna to jeszcze latwiej zrobic.wystarczy wyjac hamulec i w dolnej czesci wywiercic mala dziurke i wpuscic troszke oleju i rozruszac,po czym klapa schowka opada troszke szybciej niz z hamulcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już jest taki temat :naughty:[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2009, 15:26_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_schowek_problemy_pekajacy_zawias_rozwiazanie_problemu-t26422.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wszyscy widzą że jest... autor też... co zaznaczył w pierwszym zdaniu :naughty:

wiem wiem chodziło mi podwieszenie do tamtego wątku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...