Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czemu taka duza różnica 1.9tdi 90km i 110km


Alzak

Rekomendowane odpowiedzi

mam take małe pytanko otóż od niedawna mam drogie audi pierwsze jest z 90 konnym sielnikiem i pali ok 8.5l przy mojej jezdzie a drugie mocniejsze 110km pali 6-6.5 skad taka duza roznica no i czy moge zrobic cos zeby to slabsze palilo mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 110ps mniej pali od 90ps ale ta 90-tka nie powinna tak duzo palic.Około 8,5 to jest :shocked:

Bzdura to co piszesz może jakieś uzasadnienie masz tej tezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 110ps mniej pali od 90ps ale ta 90-tka nie powinna tak duzo palic.Około 8,5 to jest :shocked:

Bzdura to co piszesz może jakieś uzasadnienie masz tej tezy

Wcale nie bzdura. 110KM mniej pali od analogicznie jezdzonej 90KM. Po prostu ma lepsze wtryski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura to co piszesz może jakieś uzasadnienie masz tej tezy

hmm no może dla ciebie to jest bzdura ale to ja jezdże tymi samochodami i widze różnice na liczniku a zapewniam cie że obydwoma samochodami jeżdże tak samo i sprawdalem to kilka razy dla pewności i zawsze wychodzily różnic rzędu 2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem to wtryski. Sądzę że zamiast rozpylać mgiełkę leją nie koniecznie wszystkie ale to może być przyczyna. U mnie przed wymianą palił około 7-8l i wszystkie wtryski lały po wymianie trasa 5l miasto 6.5-7l. Sprawdź wtryski. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5 l w 1Z to chyba tak troche za duzo ale moj tez prawie tyle pali javascript:void(0);

wallbash jakieś 8.2-8.3 L i nic cna to niemogę poradzić filtry nowe wtryski czyszczone itd itd gnojówka lana dobra wiec niema tu nic szukać tylko poprawiać mapę mam takie zdanie ponieważ u mnie nic nie znalazłem złego <mechanicznego > dlatego moze mapka sie troche zwaliła tz.jest do korekcji poprawić wtryski i u mnie wychodzi na to ze przepłlywke tez!!<zurzycie części latami pracy i trzeba dopasować mapedo ich zużycia> zobaczymy jeszcze czy po ustawieniu rozrzadu cos sie zmniejszy ponieważ niedawno przeskoczył mi z powodu schrzanienia sie podczas jazdy G28 :(( pierwszy wynik zmiany bedzie za jakis tydzien bo bak własnie pełny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5l to zdecydowanie za duzo :kwasny: u mnie przy butowaniu ostrym wychodzi kolo 6,8l a przy spokojnej jezdzie 5,4l miasto-dojazd do miasta...

co do 110KM powinna palic w zasadzie mniej od 90KM poniewaz silnik jest elastyczniejszy i nie trzeba go jakos pilowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura to co piszesz może jakieś uzasadnienie masz tej tezy

hmm no może dla ciebie to jest bzdura ale to ja jezdże tymi samochodami i widze różnice na liczniku a zapewniam cie że obydwoma samochodami jeżdże tak samo i sprawdalem to kilka razy dla pewności i zawsze wychodzily różnic rzędu 2l

Moja 90KM 1Z spala w jeezdzie mieszanej 6 litr.i pisze to bez faworyzowanie tu jakiego kolwiek z silników bo mam 90KM(bez wątpliwości o większej elastyczności silnika 110KM co jest normalne) i nie podpieram się książką tylko faktami tak się składa że jakoś nikt z chłopaków nawet z naszego forum nigdy nie twierdził że spala mu mniej jak 6 litr. przy normalnej jezdzie a różnica 2 lit. jak pisze Alzak jest napewno wynikiem usterki :hi:. 2 litry różnicy i cikawe jak to wygląda :no: 90KM 6 litrów=110KM 4 litry czy 90KM 8 litrów=110KM 6litrów :shocked: jakoś to dziwne czy tak czy tak :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak zauważylem to 90 pali ok 8.5 a 110 pali z 6.5 no i spokojnie to ja nie jeżdże w tym tyg będe wymieniał filtry kupie jakiś plyn do przeczyszczenia wtrysków no i jak to nie pomoże to pewnie wizyta u mechanika sam jestem zdziwiony że taka rożnica bo to że 110 pali mniej to wiem z książki AUDI ale żeby aż tak duża różnica byla to niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...