Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na spokojnie dj na 9 pin.

Ja tez 4 pin mialem obsadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na spokojnie dj na 9 pin.

Ja tez 4 pin mialem obsadzony.

:thumbup1:

podłączyłem wszystko, wykorzystałem na przejście przez wtyczke T20 w słupku właśnie wolny pin 9. O dziwo wszystko działa bez kodowania i przyuczania VIN.

Chciałem się połączyć VCDS z modułem 36-SEAT MEMORY DRIVER ale nie chce mnie połączyć mimo, że zmostkowałem się z 15pin wtyczki OBD...Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączę się tylko kablem kkl z VAG 3.11, ani VCDS ani VAS nie chciał gadać z tym modułem. Może zmiana ustawień KWP-1281 lub KWP-2000 coś zmieni, a może to kwestia wykorzystania linii L do komunikacji (pin 15 gniazda obd).

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam u siebie lusterka z opcją składania ale bez pamięci i rozumiem że po stronie pasażera nic nie ruszamy , tylko wymieniamy lusterko na opcję z pamięcią i tyle ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ;)

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej pociągnąć kable z lusterka pasażera pod kierowcę? Podłogą, za schowkiem pasażera po ściance czy inną ścieżką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej pociągnąć kable z lusterka pasażera pod kierowcę? Podłogą, za schowkiem pasażera po ściance czy inną ścieżką?

Najlepiej za schowkiem i za licznikiem, śa tam specjalne kanały na kable i możan spóbować nimi przeciągnąc dodatkowe przewody, jak się nie uda tymi kanałami to normalnie za schowkiem za radiem pod licznikiem i jesteś przy lewym słupku A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej pociągnąć kable z lusterka pasażera pod kierowcę? Podłogą, za schowkiem pasażera po ściance czy inną ścieżką?

Najlepiej za schowkiem i za licznikiem, śa tam specjalne kanały na kable i możan spóbować nimi przeciągnąc dodatkowe przewody, jak się nie uda tymi kanałami to normalnie za schowkiem za radiem pod licznikiem i jesteś przy lewym słupku A

Wystarczy zdjąć osłony pod kierownicą i schowek czy trzeba liczniki wyjmować?

Pod drążkiem kierownicy nie widziałem tam miejsca, a żeby się dostać nad to trzeba chyba rozgrzebywać dalej, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na spokojnie dj na 9 pin.

Ja tez 4 pin mialem obsadzony.

:thumbup1:

podłączyłem wszystko, wykorzystałem na przejście przez wtyczke T20 w słupku właśnie wolny pin 9. O dziwo wszystko działa bez kodowania i przyuczania VIN.

Chciałem się połączyć VCDS z modułem 36-SEAT MEMORY DRIVER ale nie chce mnie połączyć mimo, że zmostkowałem się z 15pin wtyczki OBD...Any ideas?

Tylko vag 409 albo 311 bez problemu laczy sie z pamiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na spokojnie dj na 9 pin.

Ja tez 4 pin mialem obsadzony.

[emoji106]1:

podłączyłem wszystko, wykorzystałem na przejście przez wtyczke T20 w słupku właśnie wolny pin 9. O dziwo wszystko działa bez kodowania i przyuczania VIN.

Chciałem się połączyć VCDS z modułem 36-SEAT MEMORY DRIVER ale nie chce mnie połączyć mimo, że zmostkowałem się z 15pin wtyczki OBD...Any ideas?

Tylko vag 409 albo 311 bez problemu laczy sie z pamiecia.

Podlaczylem się w końcu vcds lite i mam taki błąd,którego nie da się skasować.

44172a04d6c53c9ef6d7a011d700452d.jpg

Poza tym nie da się przy uczyć vin

c77c1f47d86abaeb60933c352dbe928c.jpg

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VIN trzeba dobry kabelek w przypadku moduły pamięci, lub też próbuj kilka razy aż pójdzie, pamiętaj że musi być przekręcony kluczyk na zapłon. Co do błędu, cany na pewno dobrze podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powili zaczynam zbierać fanty na moda. I mam pytanie które cały czas mnie nurtuje otóż jak podłączyć przewody od zewnętrznego fotochromu? Miesiąc temu robiłem CLH i wyprowadziłem sobie dwa przewody od wewnętrznego lusterka pin 4 i 5 do pomarańczowej kostki. Czy mam jeden kabelek puścić do lewego lusterka a drugi do prawego? tylko ze zewnętrzny fotochrom potrzebuje dwa kabelki jeden od wewnętrznego lusterka ten drugi kabelek to masa czy jak?

Gdzie mam się wpięć z tym kabelkiem z pomarańczowej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chlopaki czy panel elektrycznego ustawiania jest taki sam w memo i bez?

Silniczki sa takie same na prawym i lewym fotelu

jaki sterownik pamieci ma numer i moze to byc tez z anglika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglaj na wszystkie te pytanie masz odpowiedz w wątku wystarczy przeczytać pierwszą stronę

tak

nie

tak

turzol błąd 01336 to błąd magistrali komfortu albo jest problem z MK albo z instalacją

Zobacz czy wtyczki które są w niego wpięte przypadkiem nie skorodowały od wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglaj na wszystkie te pytanie masz odpowiedz w wątku wystarczy przeczytać pierwszą stronę

tak

nie

tak

turzol błąd 01336 to błąd magistrali komfortu albo jest problem z MK albo z instalacją

Zobacz czy wtyczki które są w niego wpięte przypadkiem nie skorodowały od wilgoci

dzieki kolego jestem w niemczech narazie net na telefonie tylko i mi sie wszystko nie wyswietlilo.

Jeszcze raz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powili zaczynam zbierać fanty na moda. I mam pytanie które cały czas mnie nurtuje otóż jak podłączyć przewody od zewnętrznego fotochromu? Miesiąc temu robiłem CLH i wyprowadziłem sobie dwa przewody od wewnętrznego lusterka pin 4 i 5 do pomarańczowej kostki. Czy mam jeden kabelek puścić do lewego lusterka a drugi do prawego? tylko ze zewnętrzny fotochrom potrzebuje dwa kabelki jeden od wewnętrznego lusterka ten drugi kabelek to masa czy jak?

Gdzie mam się wpięć z tym kabelkiem z pomarańczowej kostki?

Dwa kabelki z pomarańczowej koski na lewą stronę i dwa na prawą ;-). Zewnętrzny fotochrom połączony jest równolegle z pomarańczową kostką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powili zaczynam zbierać fanty na moda. I mam pytanie które cały czas mnie nurtuje otóż jak podłączyć przewody od zewnętrznego fotochromu? Miesiąc temu robiłem CLH i wyprowadziłem sobie dwa przewody od wewnętrznego lusterka pin 4 i 5 do pomarańczowej kostki. Czy mam jeden kabelek puścić do lewego lusterka a drugi do prawego? tylko ze zewnętrzny fotochrom potrzebuje dwa kabelki jeden od wewnętrznego lusterka ten drugi kabelek to masa czy jak?

Gdzie mam się wpięć z tym kabelkiem z pomarańczowej kostki?

Dwa kabelki z pomarańczowej koski na lewą stronę i dwa na prawą ;-). Zewnętrzny fotochrom połączony jest równolegle z pomarańczową kostką.

Wielkie dzięki o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam ale nie widzę. Wiem jedno mam duuuuuży problem. Kupiłem w pełni elektryczne siedzenia do mojego CABRIO a miałem manualne grzane i z ruchomym lędźwiem. Teraz po podłaczeniu plusa i minusa siedzenia sie pochylają podnoszą siedzisko ale nie działa przesuwanie do przodu i tyłu i pewnie dlatego że w silniku od przesuwania jest 4 a nie 2 przewody a pod siedzeniem jest moduł 8h0959760a czy ktoś jest tu tak rozgarnięty bo ja na pewno nie kto wie co teraz mam zrobić? Z siedzeń wychodzą cztery wtyczki czrna zielona czerwona i żółta od AIRBAG a w aucie mam tylko trzy bez czarnej zaś w czerwonej w podłodze mam tylko dwa kabelki od światełka i minus do sterowania siedzeniem czy do tej pory tylko lędźwiem. Zaś w czerwonej w siedzeniu mam gruby plus i minus oraz 5 cienkich kabelków dwa od światełka i trzy nie wiem od czego może od pamięci? Jak uruchomić by przesuwały się do przodu i tyłu?????? POMOCY!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu plusa i minusa fotele regulują się w każdej płaszczyźnie. Swoje podłączałem poza samochodem i w każdym zakresie dały się regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...