Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bartez napisał:

Moda całego zrobiłem i ogólnie cała pamięć działa. Brakowało mi tylko silniczka oparcia z 4 PINAMI. Teraz gdy go już zdobyłem i włożyłem to jak np. nacisnę jedynkę w drzwiach to fotel powraca do ustawień ale oparcie nie. Gdzie szukać przyczyny? 

troszke czasu mineło od kiedy ja robilem tego moda. Nie pamietam szczerze co jak tam biegło. Ale skoro pamiec ci dziala oprócz oparcia to wyglada na przerwe w obwodzie. Sprawdzales vcds? Ja bym sprawdzil kable i podociskał wszystko. Tam sie nie puszczało dodatkowych dwoch kabli do tego silniczka? Ja pamietam ze po pierwszym uruchomieniu pamieci gdzies kabel zle puscilem i jeden mi sie zerwał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery kable przy silniczku w czarnej kostce i w niebieskiej 32 Pinowej mam odpowiednie kable w 3 i 31 tak wiec instalacja wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bartez napisał:

Mam cztery kable przy silniczku w czarnej kostce i w niebieskiej 32 Pinowej mam odpowiednie kable w 3 i 31 tak wiec instalacja wygląda ok.

podmien silniczki z ktoryms z pod siedziska. Tak sprawdzisz czy to instalacja czy silniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany. Na 8pinowej czarnej kostce pod fotelem była przerwa. Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możliwe jest podpiecie sterownika memo z a6c6 do a4b7? Może próbował ktoś. ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś kto wykładał całe fotele z A6 C6 i moduł nie ruszył. Potem żeby uruchomić w nich pamięć na module z A4 musiał przekładać piny, bo zasilanie samego modułu i silniczków jest na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkladalem stelarze elektryczne od a6 ale moduł miałem od a4, inny nie ruszy. Sporo zabawy było z kablami oraz przełącznikiem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia w niezłych pieniądzach cały komplet skór z a6c6 w pełnej elektryce a fotel kierowcy z pamięcią dlatego zastanawiam się czy by to ruszylo w mojej b7?

Edytowane przez yras7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zabawy. Kup z modułem od a6 i podłącz jako zwykłe elektryki. Bez modułu nawet normalne sterowanie nie będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bobikos napisał:

dużo zabawy. Kup z modułem od a6 i podłącz jako zwykłe elektryki. Bez modułu nawet normalne sterowanie nie będzie działało.

Jak zwykłe, czyli jak? Zasilanie do foteli czy do modułu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba by było zrobić żeby działała pamięć na module z c6?

Edytowane przez yras7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz tylko zasilanie i fotel działa jak zwykły elektryczny. Jeśli wyjąłbyś z niego moduł to nie będziesz miał w ogóle sterowania fotelem.

Na module z a6 nie uruchomisz pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi przyszło do głowy co musiał bym zrobić, jakie zmiany  żeby podłączyć moduł pamięci z b7 do fotelu z c6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienic wiazke i przelacznik od b6 lub b7

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

nie mogę przyuczyć zapamiętania ustawień fotela do kluczyków.Robiłem procedurę na dwa sposoby i lipa nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 
nie mogę przyuczyć zapamiętania ustawień fotela do kluczyków.Robiłem procedurę na dwa sposoby i lipa nie udało.


Jakie sposoby? Jest sposób! Ustawiasz fotel i lusterka. Zapisujesz pod pozycja( np 1 plus memo i trzymasz 2-3 sekundy aż "zaskoczy"). Następnie jak już masz zapisane to wciskasz 1 i po ułamku sekundy otwieranie lub zamykanie (nie pamietam) na pilocie. I to wszystko. Nic więcej nie wciskasz żadnych memo czy "Esp"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostały ci jakieś graty po modzie. Przydał by mi się stelaż pod sterownik pod fotelem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MiGsu napisał:

Nie zostały ci jakieś graty po modzie. Przydał by mi się stelaż pod sterownik pod fotelem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie,nic nie zostało zestaw ściągałem z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MiGsu napisał:

 


Jakie sposoby? Jest sposób! Ustawiasz fotel i lusterka. Zapisujesz pod pozycja( np 1 plus memo i trzymasz 2-3 sekundy aż "zaskoczy"). Następnie jak już masz zapisane to wciskasz 1 i po ułamku sekundy otwieranie lub zamykanie (nie pamietam) na pilocie. I to wszystko. Nic więcej nie wciskasz żadnych memo czy "Esp"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Korzystałem z inf;

 

Na początek garść info o sposobie działania.

Programowanie panelu pamięci:

W kieszeni tapicerki drzwi kierowcy znajduje się panel z przyciskami służącymi do zapamiętywania aktualnych ustawień lusterek i fotela kierowcy. Zaprogramowanie ustawień wykonujemy w następujący sposób – po ustawieniu lusterek i fotela w dogodnej pozycji wystarczy przytrzymać przycisk MEMO, dodatkowo naciskając i przytrzymując przez chwilę klawisz 1, 2, 3 lub 4 (w ten sposób pod danym przyciskiem zapisujemy w pamięci sterownika bieżące nastawienie). Od tej pory aby wywołać zapisaną konfigurację wystarczy nacisnąć dany przycisk (nacisnąć przy otwartych drzwiach kierowcy lub nacisnąć i przytrzymać do osiągnięcia pozycji w przypadku zamkniętych drzwi kierowcy).

Przypisanie ustawienia pamięci do kluczyka/pilota:

 

Wciskamy przycisk panelu pamięci np. nr “2”, przytrzymujemy go i naciskamy przycisk otwierania na pilocie. To spowoduje przypisanie do kluczyka pozycji pamięci nr. 2.

Konfigurację można także przypisać do kluczyka w inny sposób – przy zamykaniu auta pilotem, aktualne ustawienie lusterek i fotela zostaje przypisane automatycznie aktualnie wykorzystywanemu kluczykowi. Od tej pory gdy otworzymy auto tym kluczem, lusterka i fotel automatycznie ustawią się w przypisanych do niego pozycjach. W pierwszej kolejności (zwolnienie blokady zamka pilotem) ustawią się lusterka – po otwarciu drzwi kierowcy zostanie ustawiony fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...