Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ach zapomniałem. Pamiętaj ze kluczyk sam zapisuje pozycje fotela i lusterek przy każdym zamknięciu. Możesz to sprawdzić ustawiając fotę jak chcesz aby był zapisany i poprostu zamknąć autko kluczykiem. Następnie otwórz przestaw fotel i lusterka (nie zamykaj auta pilotem) i naciśnij ponownie otwieranie na pilocie. Wtedy zobaczysz czy ci zapisało czy nie. Miłej jazdy na fotelu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MiGsu napisał:

Ach zapomniałem. Pamiętaj ze kluczyk sam zapisuje pozycje fotela i lusterek przy każdym zamknięciu. Możesz to sprawdzić ustawiając fotę jak chcesz aby był zapisany i poprostu zamknąć autko kluczykiem. Następnie otwórz przestaw fotel i lusterka (nie zamykaj auta pilotem) i naciśnij ponownie otwieranie na pilocie. Wtedy zobaczysz czy ci zapisało czy nie. Miłej jazdy na fotelu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok.dzięki,pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to ustawienie fotela, są zapamiętywane do kluczyka niezależnie od tego co jest zapamiętane w panelu. Nie wiem w którym momencie system zapamiętuje ustawiania, ale robi to z automatu, czyli normalne użytkowanie, wsiadasz ustawiasz fotel jedziesz, po jezdzie zamykasz. Kolejne otwarcie jest już z zapamiętynym ustawieniem. Sprawdzałem to wielokrotnie, ustawialem fotel przyciskami ręcznie, tak żeby nie pasowało do zapamietaych w panelu memo. Oczywiście można też robić to wg. instrukcji, przypisać numerek z panelu do kluczyka. 

Temperaturę klimatronika też zmienia na ostatnią jaka była ustawiona dla danego kluczyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bromchit napisał:

Tak naprawdę, to ustawienie fotela, są zapamiętywane do kluczyka niezależnie od tego co jest zapamiętane w panelu. Nie wiem w którym momencie system zapamiętuje ustawiania, ale robi to z automatu, czyli normalne użytkowanie, wsiadasz ustawiasz fotel jedziesz, po jezdzie zamykasz. Kolejne otwarcie jest już z zapamiętynym ustawieniem. Sprawdzałem to wielokrotnie, ustawialem fotel przyciskami ręcznie, tak żeby nie pasowało do zapamietaych w panelu memo. Oczywiście można też robić to wg. instrukcji, przypisać numerek z panelu do kluczyka. 

Temperaturę klimatronika też zmienia na ostatnią jaka była ustawiona dla danego kluczyka :wink:

Pamięć uruchomiłem wczoraj i będę testował temat.W sumie to nie wiem czy będę się bawił w dwa kluczyki bo drugi jest jako zapas ale chciałem sprawdzić jak to działa i narazie wszystko jest ok.Z klimatroniciem też się dowiedziałem wczoraj od kolegi który mi ogarniał pamięć że pamięta ustawienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz o klimatroniku nie wiedziałem. Fajne. Choć ogólnie ta cała pamięć to dla mnie padaka jeśli auto nie jest użytkowane przez dwie osoby na dwa kluczyki. Tak szczerze to oprócz opcji tilt prawego lusterka to z samej pamięci fotela korzystam tylko przy odkurzaniu ?. Jeszcze faktycznie gdyby kluczyk nie zapisywał za każdym zamknięciem auta pozycji fotela tylko i wyłącznie zapis manualny (np1 plus otwieranie z pilota) to przyznam się ze było by bardziej użyteczne. Ustawił bym "ułatwienie wsiadania" i było by cacy. Przy otwieraniu auta fotel bym zapisał na maxa odsunięty i tylko po zajęciu miejsca wciskał bym np1 i podjazd fotela na prawidłowa pozycja. Wtedy bym czuł ze mam pamięć fotela i mógł bym się bawić a tak.... i tak mamy lepiej niż b8, tam jest pamięć ale nie pamięta o kluczyku



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bromchit napisał:

Tak naprawdę, to ustawienie fotela, są zapamiętywane do kluczyka niezależnie od tego co jest zapamiętane w panelu. Nie wiem w którym momencie system zapamiętuje ustawiania, ale robi to z automatu, czyli normalne użytkowanie, wsiadasz ustawiasz fotel jedziesz, po jezdzie zamykasz. Kolejne otwarcie jest już z zapamiętynym ustawieniem. Sprawdzałem to wielokrotnie, ustawialem fotel przyciskami ręcznie, tak żeby nie pasowało do zapamietaych w panelu memo. Oczywiście można też robić to wg. instrukcji, przypisać numerek z panelu do kluczyka. 

Temperaturę klimatronika też zmienia na ostatnią jaka była ustawiona dla danego kluczyka :wink:

Bo to zależy od kodowania jak ma działać zapamiętywanie z kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zależy od kodowania jak ma działać zapamiętywanie z kluczykiem

Tzn? Jak, gdzie, co?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci mogę się mylić, ale vag podpowiada odpowiednie kodowanie:

00002 - kluczyk pamięta ostatnią pozycję po zamknięciu auta

00001 - kluczyk przypisany na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem pamięć u siebie i mam tak że kluczyki pamiętają na stałe ustawienia.Otwieram kluczykiem z pilota pierwszym otwieram drzwi (moje ustawienie fotela) i nic się nie ustawia.Zamykam auto pierwszym kluczykiem.Biorę drugi kluczyk otwieram z pilota i otwieram drzwi i jak otworzę drzwi to fotel się ustawia.Zamykam zamykam auto i auto jest zamknięte drugim kluczykiem czyli ustawienia zostały po tym kluczyku.Teraz biorę jeszcze raz pierwszy kluczyk i otwieram z pilota i otwieram drzwi i jak otworzę drzwi to fotel ustawia się pod pierwszy kluczyk czyli pod moje ustawienie i jest gitara :banan:

Kolega Biggman ma rację to zależy od kodowania,teraz nie powiem jak to mam zakodowane bo mi to kolega kodował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja tez tak mam i to d*py nie rwie. Np. Przychodzę do auta. Auto zamknęła żona swoim kluczykiem. Otwieram swoim fotel jedzie, ok. Ale teraz dajmy ze chce sobie posiedzieć w aucie i na spokojnie porozmawiać z kochanka. Rozkładam legowisko na max i świntusze. Po zakończonych igraszkach wysiadam z auta, zamykam z pilota i idę spać bo rano do roboty. I teraz skoro świt popierdalam do auta na wpół przytomny bo pół nocy zasnąć nie mogłem po tych świństewkach. Otwieram kluczykiem, otwieram drzwi a tu fotel rozłożony jak sofa w salonie i ani myśli się ustawić do mojej pozycji. Dopiero wciśnięcie 1 pobudza go do życia. To mi się nie podoba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci mogę się mylić, ale vag podpowiada odpowiednie kodowanie:
00002 - kluczyk pamięta ostatnią pozycję po zamknięciu auta
00001 - kluczyk przypisany na stałe


Sprawdzę to. Super by było. Czyli w kodowaniu dam 00001 a kluczyk zapisze ręcznie do ustawień fotela (1 plus otwieranie z pilota) bo sam przy zamknięciu już nie zapisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MiGsu napisał:

No tak, ja tez tak mam i to d*py nie rwie. Np. Przychodzę do auta. Auto zamknęła żona swoim kluczykiem. Otwieram swoim fotel jedzie, ok. Ale teraz dajmy ze chce sobie posiedzieć w aucie i na spokojnie porozmawiać z kochanka. Rozkładam legowisko na max i świntusze. Po zakończonych igraszkach wysiadam z auta, zamykam z pilota i idę spać bo rano do roboty. I teraz skoro świt popierdalam do auta na wpół przytomny bo pół nocy zasnąć nie mogłem po tych świństewkach. Otwieram kluczykiem, otwieram drzwi a tu fotel rozłożony jak sofa w salonie i ani myśli się ustawić do mojej pozycji. Dopiero wciśnięcie 1 pobudza go do życia. To mi się nie podoba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jak to często robisz to rzeczywiście można się wkurzyć :wink: ale jak sporadycznie fotel się zmienia to nie ma tragedii audi tego nie przewidziało,dla mnie jest ok.nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MiGsu sprawdziłem to co wyżej opisałeś i jest tak że otworzyłem pierwszym kluczykiem (moje ustawienie ) wsiadłem na fotel i przestawiłem go manualnie tak jak opisałeś wyżej i tak go zostawiłem.Zamknąłem auto i ponownie otworzyłem z pilota i jak otwieram drzwi fotel się ustawia pod moje ustawienia,nie ma takiej sytuacji jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MiGsu sprawdziłem to co wyżej opisałeś i jest tak że otworzyłem pierwszym kluczykiem (moje ustawienie ) wsiadłem na fotel i przestawiłem go manualnie tak jak opisałeś wyżej i tak go zostawiłem.Zamknąłem auto i ponownie otworzyłem z pilota i jak otwieram drzwi fotel się ustawia pod moje ustawienia,nie ma takiej sytuacji jak pisałeś.


O super cool dzięki. W takim wypadku Biggus miał racje powyżej z kodowaniem kluczyka. Muszę to ogarnac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Przeczytałem cały wątek i nikt nie poruszył kwestii która mnie interesuje. Kupiłem fotele w skórze od angola, pełna elektryka i pamięć oraz moduł. Jednak w angolu pamięć jest w prawym fotelu. Zastanawiam się czy przełożenie wszystkiego na fotel lewy będzie Plug&Play ? Zauważyłem już, że wspomniane silniczki mają 4 pin w fotelu z pamięcią a w drugim fotelu mają tylko 2 pin. Wiem że muszę przełożyć wiązkę i silniczki. Wiązkę z fotela gdzie nie ma pamięci już wymontowałem. W kostce 8 pin pod fotelem zauważyłem że brakuje dwóch kabli. Czyli muszę przełożyć jeszcze i tą kostkę. I tu pytanie dokąd idzie ta wiązka ? Wydaje mi się że zdejmując plecy oparcia będę mieć do niej dojście. Jeszcze jedno, zauważyłem, że w jednym z silniczków jest odwrotnie plus i minus względem drugiego fotela, pewnie z uwagi na to, że jest zamontowany z innej strony i rozumiem, że będę musiał zmienić polaryzację. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł Easy Entry o numerze 8H0 959 760 A obsługuje pamięć ?

Mam Cabrio z fabrycznie elektrycznymi fotelami i pod każdym z nich taki moduł. Po stronie kierowcy dodatkowo jest kabel od kostki czerwonej pod fotelem do kostki od drzwi kierowcy. Natomiast w boczku i w instalacji drzwiowej już nie ma tego kabelka. Czy jak podciągnę ten kabelek z słupka do modułu w drzwiach i dołożę panel MEMO to pamięć zadziała? Czy muszę dołożyć dodatkowo moduł pamięci obok tego Easy Entry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz podane w pierwszym poście. Przeanalizuj dokładnie i będziesz wszystko wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć pamięć w cabrio musisz mieć w fogelu rownież drugi sterownik do pamięci o nr 8H0 959 760 i prawdopodobnie wykonać wiązkę oraz wymienić część silniczków pod pamięć. Sprawdzę dchematy i tam Ci znać. Do tego komplet lusterek i modułów drzwi do wymiany oraz panel pamięci.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki musi dorobić i wymienić silniczki foteli na 4 pinowe, lusterka na 14 pinowe i silniczki drzwi przednich, boczek kierowcy z panelem memo no i moduły pamięci. Tak po krótce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś wesprze w temacie założenia foteli w Exeo (B7) - jestem z Józefosławia (Warszawa, Piaseczno) :)

Exeo nie ma fotochromu, pytanie czy ma możliwość pamięci w lusterkach, musiałbym rozebrać pewnie boczki.

Edytowane przez mikrus36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...