Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpiska pinów brązowej 16-pinowek kostki:

Pin 1: Zasilanie silnika lewo/prawo (czerwony)

Pin 2: Masa silników (biały)

Pin 3: Zasilanie silnika góra/dół (biało/brązowy)

Pin 4: (żółty)

Pin 5: Podgrzewanie szkła (czarny)

Pin 6: Podgrzewanie szkła (czarny)

Pin 7: X

Pin 8: X

Pin 9: Masa silnika składającego (różowy)

Pin 10: Zasilanie silnika składającego (niebieski)

Pin 11: Fotochrom (czarno/szary)

Pin 12: Fotochrom (czarno/zielony)

Pin 13: Pamięć - zasilanie silników (biało/żółty)

Pin 14: Pamięć - sygnał dla silnika lewo/prawo (niebiesko/czerwony)

Pin 15: Pamięć - sygnał dla silnika góra/dół (szaro/żółty)

Pin 16: Pamięć - masa silników (szaro/biały)

Nie znam przeznaczenia 4 pinu - z racji tego, że ma coś wspólnego z układem zasilającym silnik składający lusterko i podgrzewaniem szkła możliwe że jest to zabezpieczenie które rozłącza grzanie gdy lusterka są złożone...

Jeśli chodzi o możliwości przeróbek - wnętrzna lusterek różnią mechanizmem przestawiającym i jego oprawą. Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem poszczególne przewody w lusterku pełnej opcji. Czerwony to wiązka fotochromu, niebieski to wtyki podgrzewanego szkła, żółty to wiązka silnika składającego i zielony to wiązka i konektor silników szkła i pamięci ustawień.

Wracając do Twojego pytania - środek lusterka ma 3 wersje różniące się obudową mechanizmu (elektryczna regulacja, elektryczna regulacja i składanie oraz regulacja elektryczna, składanie i pamięć) Sam mechanizm sterujący który siedzi w obudowie ma tylko dwie wersje - pod pamięć lub bez pamięci. Lusterko które znalazłeś najprawodopodobniej nie będzie miało niebieskiego wtyku ze zdjęcia poniżej więc dołożenie pamięci odpada...

lusterkokable.JPG

Poniżej dla porównania - standardowe lusterko z regulacją i grzaniem. Jak widać inny konektor/gniazdo silników - tego układu nie przerobimy... Można tutaj pomyśleć ewentualnie nad fotochromem...

lusterkokab2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie ze troszke nie w temacie ale mysle ze tu bedziecie wiedziec najlepiej :good:

Chce sobie zalozyc lusterka automatycznie skladane nie fotochrom i bez pamieci.. Potrzebuje nowe silniczki tylko jakie moje sa z literka b wiec raczej nie beda i moje pytanie jakie potrzebuje te silniczki i lsterka wiadomo inne a czy obudowy sobie przeloze moje??? i czy jest jakas opcja zeby lusterka skladaly sie po zamknieciu auta czy musi byc ten przelacznik i skladanie wewnatrz??? nie krzyczcie ze nie w temacie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie silniczki B nie podejda, ja mam takie a ori nie mialem skladanych luster, nawet nie byly podgrzewane, tylko opcja elektryka, ale nie probowalem samej funkcji skladania gdyz im wiecej modow tym przeciez lepiej :evil:.

Silowniki H niewiem czy podejda ale cale reszta literek pasuje napewno.

Jesli chodzi o opcje podlaczenia skladania lusterek pod zamkniecie wraz z centralnym zamkiem pewnie jest mozliwe, kwestia wpiecia odpowiednich kabli, ale to pytanie do Bart-S, albo dobry elek z ASO :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz moduł drzwi w wersji high czyli: bez literki, E, F lub G (te moduły mają obsadzone wszystkie piny w gniazdach 10, 12 i 16).

Jeśli chodzi o obudowę lusterek - tutaj nie ma problemu, ze spokojem da się przełożyć.

W B6 nie ma funkcji automatycznego zamykania lusterek po zamknięciu auta (...popracujemy nad tym :wink4:). Na chwilę obecną musisz zaopatrzyć się w joystick z 4-ema pozycjami.

...do składania potrzebny jest także odpowiedni moduł komfortu (musi obsługiwać funkcję składania). To przez komfort przechodzi informacja o złożeniu lusterka po prawej stronie. Niestety póki co nie ma kompletnej listy sterowników z wykazem który i co dokładnie obsługuje (nad tym też pracujemy). Pozostaje mieć nadzieję, że Twoj obecny komfort będzie ze składaniem pracował. U mnie w tej chwili jest moduł BC (BD) i składanie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz moduł drzwi w wersji high czyli: bez literki, E, F lub G (te moduły mają obsadzone wszystkie piny w gniazdach 10, 12 i 16).

Jeśli chodzi o obudowę lusterek - tutaj nie ma problemu, ze spokojem da się przełożyć.

W B6 nie ma funkcji automatycznego zamykania lusterek po zamknięciu auta (...popracujemy nad tym ). Na chwilę obecną musisz zaopatrzyć się w joystick z 4-ema pozycjami.

...do składania potrzebny jest także odpowiedni moduł komfortu (musi obsługiwać funkcję składania). To przez komfort przechodzi informacja o złożeniu lusterka po prawej stronie. Niestety póki co nie ma kompletnej listy sterowników z wykazem który i co dokładnie obsługuje (nad tym też pracujemy). Pozostaje mieć nadzieję, że Twoj obecny komfort będzie ze składaniem pracował. U mnie w tej chwili jest moduł BC (BD) i składanie działa.

Yhm rozumiem i dzieki za odpowiedz :hi: ze skladaniem po zamknieciu mysle ze moj elektryk by sobie poradzil :>

A mozesz mi jeszcze podpowiedziec jak sprawdzic jaki mam obecnie modol? i czy tylko pozostaje wpiecie wtyczki od silnika szyby do przelacznika i lusterka czy trzeba jakies przewody ciagnac dodatkowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły w drzwiach sprawdzisz na dwa sposoby - rozbierając tapicerkę drzwi lub łącząc się VAGiem z modułem komfortu (na głównym ekranie sterownika, w polach ekstra masz podane oznaczenia silników w drzwiach).

Wiązkę już masz (razem z nowym lusterkiem) - nic więcej się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak w drzwiach mam z literka b wiec nie obsluguja ale jak sprawdzic jaki mam modol komfortu bo byc moze taki jak u Ciebie wiec bede spal spokojniej :> Wybacz ze tak mecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz interfejs VAG do modułu Convenience (46) i odczytujesz numer z pola VAG NUMBER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt :kox:

Czy mozna zainstalowac wylacznie pamiec fotela kierowcy bez pamieci lusterek zew? Znalezienie lusterek 14 pinami w kostce 16 pinowej to :wallbash:

Jesli jest taka opcja to czy beda wywalac jakies bledy widoczne na fisie?

thks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zainstalowałem memo lusterek bez fotela kierowcy z pełną elektryką - wszystko działało. Jedynce co to w sterowniku memo był wysyp błędów dot. sterowania elektrycznego fotelem (oczywiste w tym przypadku). FIS nie ma z tą funkcją nic wspólnego więc na nim nic się nie pojawi...

IMO - da się i będzie to działać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Bart

W aso maja zagadke jaki panel bedzie do mnie pasowac, bo sa 4 wersje: 2 x szyby elek i bez/z 4-ta pozycja joystika lusterek oraz 4x szyby elek. i bez/z 4-ta pozycja joystika lusterek.

Mowa oczywiscie o tej ramce ---> 8E1 867 171 C – panel (mocowanie przycisków) w tapicerce drzwi (posiada ikonę 4-tej pozycji joystikca - dostępne różne kolory) [70zł ASO]

Ja potrzebuje numerek ( a bardziej koncowke numerka ) 2 x szyby z 4-ro pozycyjnym joystickiem lusterka :mysli:, w kolorze szarym ale to szczegol - to wiem :wink4: .

Z gory dzieki :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E1 867 171 - panel dla 2x szyby, zwykłe lusterka

8E1 867 171 A - panel dla 2x szyby, lusterka składane elektrycznie

8E1 867 171 B - panel dla 4x szyby, zwykłe lusterka

8E1 867 171 C - panel dla 4x szyby, lusterka składane elektrycznie

Zatem potrzebujesz wariantu A - kolor dobierzesz na podstawie oznaczenia barwy tapicerki (możesz napisać co masz: LF, LB czy LC - info jest na naklejce serwisowej). Pytam bo są dwa szare kolory - zwykły szary E82 i ciemnoszary swing 27X.

...generalnie nie wiem z czym miała problem osoba sprawdzająca nr części w ETCE - wszystko ładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.

W przypadku gdy, komuś się zachce przełożyć całe ori wiązki drzwi, pod pamięć i fotochrom, bo akutat dostał w komplecie tak jak ja, warto sprawdzić rozmieszczenie pinów we wtyczce 20pin w słupku A.

Zamieszczone powyżej schematy dotyczą aut z 2004r., ja też takie posiadam, a dostałem wiązki od auta z 2003r., w nich rozmieszczenie pinów było inne co zresztą potwierdza Elsa. Dotyczy wszystkich małych pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek mam pytanie..Jak podepne plus do pinu 10 i mase do pinu 9 nie przez przełącznik tylko bezposrednio np pod akumulator to zadziala czy ewentualnie moze cos spalic w silniku?? Bo mam do kupienia takie lusterka tylko troszke zdewastowane i nie jestem pewien czy skladanie w nich dziala...Czy ewentualnie w inny sposob mozna sprawdzic skladanie bez podpinania pod plytke w drzwiach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes w stanie podpowiedziec czy ta wiazka nr 8E1971035 ES drzwi kierowcy jest do opcji pamieci fotela i luster.

Kolega z forum sprzedaje taka wiazke i powiedzial ze sa 3 kostki czarne z numerem 8E0 971 980 :wallbash: i tylko jedna jest obsadzona 10 pinami :mysli: ktora byc moze jest wlasnie do modulu MEMO albo i nie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co zrozumiałem składaniem prawego lusterka dowodzi moduł komfortu. Czyli nie wystarczy wymienić samego lustra.

Ja mam audi Włocha (skąpego) lusterko składane jest tylko z lewej strony.Jeżeli chodzi o sterowniki to z lewej strony jest 8E 1959801, a z prawej 8E1959802E, czyli wg opisu powinny obsłużyć składanie luster.Co muszę jeszcze dołożyć, aby mieć funkcję opuszczania lustra po włączeniu wstecznego.Mój moduł komfortu to 8E0 959 433 AE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do funkcji TILT potrzebne są:

- moduł komfortu w wersji HIGH (skoro obsługuje składanie to AE raczej będzie OK)

- lusterko z funkcją memo

- sterownik/silniczek szyby w wersji HIGH (to już masz)

- sterownik memo

Szczerze wątpię, że fabrycznie masz tylko jedno składane lusterko. Albo składanie z jakiegoś powodu nie działa, albo lusterko zostało wymienione na zwykłe.

Przy okazji... Mógłbyś sprawdzić jakie wartości przyjmuje komfort AE na kanale 61 w adaptacjach (10)? Są 4 możliwości: 0,1,2 i 3 (procedura wygląda następująco: READ, wpisać wartość, TEST, SAVE i jeszcze raz READ aby sprawdzić czy poprawnie zapisało).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odp. Sprawdzałem lustra z lewej jest z niebieską kostką tak jak na twoim zdjęciu, a z prawej jest z czarną, z mniejszą ilością przewodów.

Z tego co gdzieś czytałem włoskie audi-ce mają składane lusterka, może faktycznie jest gdzieś przerwa na kablu.

Jak będę miał trochę czasu to sprawdzę to i sprawdzę kodowanie na 61.[br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 12:12_________________________________________________Witam. Na kanale 61 kodowanie 0 nie przyjmuje innej wartości. Może fejs za słaby. Vag 311.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na kanale 61 kodowanie 0 nie przyjmuje innej wartości. Może fejs za słaby. Vag 311.2

Dokładnie. Przy 311.2 też miałem problemy z przekodowaniem tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku kupilem kolejny komplet recaro.

Fotele posiadaja w komplecie panel przyciskow memory, sterownik pamiecie pod fotelem, kompletne boczki z instalacjami.

Chce podlaczyc na ta chwile tylko pamiec foteli ( lusterek jeszcze nie mam ).

Czy dobrze rozumiem, ze musze tylko popodlaczac kilka pinow czy jest mi jeszcze cos potrzebne?

Sterownik drzwi zostaje stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...