Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

dołączę się do pytania :)

...czy jest możliwość założenie kiery ale bez poduszki i taśmy .. aby mieć tylko nowsze kolko do kręcenia ...na przykład po 2007 roku,, kupić kiere i wieloklin na 26 mm powiedzmy? i czy to wystarczy ? przełożenie samej kierownicy bez airbagu znaczy z poducha ale nie podłączona wcale .. ? jest taka możliwość?

czy w takim razie można podpiąć kierę od a3 np z zaślepką? np http://allegro.pl/show_item.php?item=1219368137

jak tu się przedstawia sprawa wieloklina, czy ktoś zgłębiał ten temat?

Odnośnie wieloklina nie pomogę,wydaje mi się, że nie powinno być problemów. Zaślepka to przecież nie problem. Po prostu nie masz poduszki.

BTW, średnio wygląda ta kierownica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie przerabia?? ja mam taki adapter co pokazuje tez informacje na fisise i z tego co pamiętam to on przerabia wszystkie sygnały,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odświeżam temat zakupiłem wszystko w sprawie wymiany kiery , wcześniej miałem stara , jak w 80 a teraz 3 ramienną , zakupiłem taśmę jak w/w , obudowę kiery dużą, redukcję i jedna dodatkową żółtą kostkę , wszystko wiem, prócz tego jak podłączyć przewody ,tzn : z airbaga kostka wchodzi w taśmę po założeniu kiery tak ? a drugą od drugiej strony tylko niżej , ok , tylko jak podłączyć te przewody do kostki, mam Autko z 95 roku i tam wychodzą mi 2 kabelki z lewej strony i jeden brązowy z prawej jak je wpiąć w kostkę w które miejsce , pomóżcie .pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie da sie zalozyc kierownice s-line do auta z kierownica po lifcie ?? Czy trzeba cos przerabiac ??

Mam tą cztero ramienną poliftową, a s-line jest z 97 r, z tego co widze to kabelki sa inne, no i czym sie odkreca ta kiere poliftowa ? help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może podpowiedzieć jak podłączyć te przewody :confused4:

wczoraj to przerabiałem. Opiszę jak ja to zrobiłem

Airbag dwa kabelki z czterech:

- zmostkuj 2-pinową wtyczkę idącą do poduszki - użyłem cienkiego drucika

- zapnij obie wtyczki do taśmy i szukaj miernikiem które są od poduchy (pozostałe 2 będą od klaksonu)

- utnij starą wtyczkę w kolumnie kiery i połącz znalezione kabelki do kostki

pozostałe dwa kabelki w żółtej kostce to klakson :

- do oryginalnej wtyczki klaksonu idzie jeden kabelek

- trzeba do niej znaleźć jakąś małą wsuwkę

- wsuwkę podłączyłem do jednego z kabelków z wtyczki 4-pinowej

- wolny kabelek zaś umocowałem do masy w kolumnie kiery

u mnie wszystko gra jak trzeba.

Po zmianie kiery jeździłem chwilę bez podłączenia poduchy, więc musiałem zapiąć vaga i skasować błąd poduchy.[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 15:17_________________________________________________

czy da sie założyć kierownice s-line do auta z kierownica po lifcie?

masz duży wieloklin w :audi: więc kiery z małym wieloklinem nie założysz :no:

Poszukaj kiery s-line z nowszej budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczyc symphony I i bedzie wszytsko elegancko smigac

Panowie, a do polifta jakbym wrzucił multifunkcję, to będzie mi ogarniała radio Concert I? Mam polifta, więc o wieloklin się nie martwię, chodzi mi tylko o instalację, jak by to miało wyglądać... Coś do przerobienia, albo jakieś inne niespodzianki... Mam u siebie ori od eSy (nie nie, nie będę jej sprzedawał :naughty:) ), a w planach mam właśnie multifunkcję. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna kierownica założona :-) dzieki za opis, do klaksonu wystarczy tylko jeden przewód mase bierze z kolumny samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam przymierzam sie do zmiany kierowicy na poliftową do mojej b5 z 95 roku mam pytanie czy konieczna jest zmiana osłony kierownicy ? i czy ta tuleja będzie dobra http://allegro.pl/tulejka-redukcyjna-kierownicy-vw-audi-seat-bcm-i1329761757.html ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może podpowiedzieć jak podłączyć te przewody :confused4:

wczoraj to przerabiałem. Opiszę jak ja to zrobiłem

Airbag dwa kabelki z czterech:

- zmostkuj 2-pinową wtyczkę idącą do poduszki - użyłem cienkiego drucika

- zapnij obie wtyczki do taśmy i szukaj miernikiem które są od poduchy (pozostałe 2 będą od klaksonu)

- utnij starą wtyczkę w kolumnie kiery i połącz znalezione kabelki do kostki

pozostałe dwa kabelki w żółtej kostce to klakson :

- do oryginalnej wtyczki klaksonu idzie jeden kabelek

- trzeba do niej znaleźć jakąś małą wsuwkę

- wsuwkę podłączyłem do jednego z kabelków z wtyczki 4-pinowej

- wolny kabelek zaś umocowałem do masy w kolumnie kiery

u mnie wszystko gra jak trzeba.

Po zmianie kiery jeździłem chwilę bez podłączenia poduchy, więc musiałem zapiąć vaga i skasować błąd poduchy.[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 15:17_________________________________________________

czy da sie założyć kierownice s-line do auta z kierownica po lifcie?

masz duży wieloklin w :audi: więc kiery z małym wieloklinem nie założysz :no:

Poszukaj kiery s-line z nowszej budy

Znasz kolejność pinów do podłączenie poduchy? Czy nie ma to znaczenia. Nie chce żeby mi strzeliła po założeniu klemy. Zauważyłeś, że w zwijaku po wyjęciu kostki robi się mostek na dwóch pinach, które przekazują dalej pra na poduchę. Jest tam taka metalowa spręzynka. Zastanawia mnie po co te mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz kolejność pinów do podłączenie poduchy? Czy nie ma to znaczenia. Nie chce żeby mi strzeliła po założeniu klemy. Zauważyłeś, że w zwijaku po wyjęciu kostki robi się mostek na dwóch pinach, które przekazują dalej pra na poduchę. Jest tam taka metalowa spręzynka. Zastanawia mnie po co te mostek.

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem :no:

- kolejność +/- do poduchy nie ma znaczenia ale mostek robiłem po to aby prawidłowo określić, czy para idzie do poduchy czy do klaksonu.

- jedyna sprężynka jaka była u mnie to blokada taśmy (żeby się nie okręciła gdy poducha jest zdjęta).

Jeśli taśma się skręci to może się zdarzyć, że ukręci się taśmę przy skręceniu kiery na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tak mi się wydawało, że to nie powinno mieć znaczenia na którym pinie (+), a na którym (-) idzie. Nie o tej sprężynce myślałem. Ta sprężynka mostkuje te dwa piny do których podłączasz poduchę. Zrobię fotki zwijaka i wrzucę. Czekam jeszcze na kostkę żeby ładnie wpiąć się w zwijak i montaż całości. Jeszcze raz dziękuję za info. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...