Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam pytanko a jeżeli chodzi o taśmę to co ona daje ... to znaczy czy jest możliwość założenie kiery ale bez poduszki i taśmy .. aby mieć tylko nowsze kolko do kręcenia ...na przykład po 2007 roku,, kupić kiere i wieloklin na 26 mm powiedzmy? i czy to wystarczy ? przełożenie samej kierownicy bez airbagu znaczy z poducha ale nie podłączona wcale .. ? jest taka możliwość?

Podepnę sie pod temat. Mam do kupienia kierownice poliftowa 4 ramienna. Pytanie czy mozna ja bez problemu przelozyc do wersji przed liftem? Wiadomo ze musi byc przejsciowka ale czy trzeba dokupic obudowe i zwijak jesli nowa kierownica bedzie bez poduszki z sama tylko zaslepka? I jak to jest z sygnalem dzwiekowym? Da rade cos takiego wyrzezbic kupujac tylko sama przejsciowke i zaslepke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podumiesz to wszystko da rade... Skoro kierownica bez poduchy to myślę że bez zwijaka się jakoś obejdzie... Obudowa też stara podejdzie... Ja założyłem w lipcu i wsio mi ładnie pracuje tylko ją trzeba troszke podocinać :)... Generalnie u mnie nic nie widać i każdy myśli że to oryginał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat. Mam do kupienia kierownice poliftowa 4 ramienna. Pytanie czy mozna ja bez problemu przelozyc do wersji przed liftem? Wiadomo ze musi byc przejsciowka ale czy trzeba dokupic obudowe i zwijak jesli nowa kierownica bedzie bez poduszki z sama tylko zaslepka? I jak to jest z sygnalem dzwiekowym? Da rade cos takiego wyrzezbic kupujac tylko sama przejsciowke i zaslepke?

A chcesz mieć kierownicę bez poduszki tylko z zaślepką? Ja bym nie ryzykował swojego bezpieczeństwa..

Czy nowa czy stara obudowa i na tą i na tą są sposoby, ja bym też u siebie bardzo chętnie przełożył ale jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o elektrykę i wygląda na to że z powodów czysto merytorycznych chyba nie dam rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy i tak nie mam poduchy bo jest po wystrzale. Najbardziej zastanawiam sie jak nie bede mial poduchy tylko sama zaslepke to jak ma sie sprawa z klaksonem? idzie to jakos podlaczyc zeby dzialalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda ale jak będziesz mieć zaślepkę to chyba tam i tak powinna być jakaś instalacja poprowadzona albo taśma żeby ten klakson podłączyć, inaczej byłby sprawdzony sposób jak sprawdzić czy jest poduszka w kierownicy - jak nie działa klakson to zaślepka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha nie ma nic wspólnego z klaksonem. Wciskając zaślepkę (poduchę) naciskamy styki od klaksonu zamykająć obwód. Jestem na świeżo po wymianie. W razie czego chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie skorzystam z pomocy i wszelkich rad. Chodzi mi glownie o to czy kupujac tylko gola kiere i zaslepke bede mial mozliwosc podlaczenia klaksonu (czy jest mozliowsc wykorzystania do tego klaksonu z przedlifta czy trzeba cos dokupic do nowej kiery?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktorys z forumowiczow mogl by wrzucic schemat z etki z widokiem zlozenia nowej i starej kiery to by wiele wyjasnilo w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha nie ma nic wspólnego z klaksonem. Wciskając zaślepkę (poduchę) naciskamy styki od klaksonu zamykająć obwód. Jestem na świeżo po wymianie. W razie czego chętnie pomogę.

Przepraszam za pomyłkę i wprowadzenie w błąd tym postem. Styki od klaksonu są zamontowane razem z poduchą, popieprzyło mi się z kierownicą 4 ramienną. Podejrzewam, że w zaślepce te styki też bedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ponawiam moje pytanie. Czy kierownica multifunkcyjna będzie sterowała radiem Concert I i Symphony I? Jeśli coś trzeba dokupić, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

Panowie mam 2 pytania:

- czy taka taśma też podejdzie i czym się różni od tej wersji "dużej" bo nigdzie nie mogę takiej znaleźć?

34163149.jpg

- czy taśmy i obudowy po I i II lifcie są takie same?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma oczywiście podejdzie, ja mam taką u siebie.

Z ori obudową będzie to źle wyglądało, ale da się założyć. Osobiście kupiłem obudowę pod okrągłą taśmę za nieduże pieniądze. Kłopot jest taki że musisz mieć dodatkową wtyczkę do taśmy (od strony kolumny kierowniczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to pewnie też kupię taką taśmę i obudowę do tego żeby wszystko ładnie pasowało.

Jeszcze mam pytania jeśli chodzi o wtyczki:

- ta co jest wpięta w taśmę to idzie od strony kolumny kierowniczej, tak?

- te co są z drugiej strony to obcinamy i lutujemy do kabli od starej taśmy?

- z drugiej strony taśmy podłączamy wtyczkę od poduszki (w której są kable też od klaksonu)?

Zastanawia mnie jeszcze tylko czym różni się ta taśma okrągła od tej wersji "dużej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy kierownica z taśmą i obudowa kierownicy z anglika będzie pasowała?

Będzie, ale żeby skręcić w lewo będziesz musiał kręcić w prawo :wink4:

Oczywiście, że pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy do mojego polifta podejdzie kierownica czteroramienna z multifunkcją też z polifta? Niewiem jak z instalacją od strony elektrycznej u mnie jest chyba CAN bo pojawia się "palemka" na wyświetlaczu przy dacie i godzinie oraz sama się aktualizuje np. po odłączeniu aku. Proszę o rzeczowe info bo zastanawiam się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz szukam poliftowej kiery multi, zresztą tutaj dałem ogłoszenie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=184302.0

Ta palemka koło zegara, to nie CAN, tylko antenka ;) a sygnał łapie z atomowego zegara z Berlina, dlatego Ci się samo aktualizuje. Co do CANa, to w poliftach chyba jeszcze nie było szyny CAN, ewentualnie ostatnie sztuki, ale nie jestem pewny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...