Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Roleta elektryczna sedan


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mowa. nawet są numery tego przycisku

Przycisk natomiast ja będę miał do sprzedania bo czeka już do założenia nowy z ASo z chromem


Przyciski maja nr

8E1 959 903 5PR zwykły

i z chromem 8E1 959 903B 5PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka elektryczna z roletą to koszt ok 400zł. Nie skromnie się chwaląc posiadam dwie takowe na sprzedaż, jasna oraz czarna. Pojawią się za jakiś czas na allegro. Jeśli naruszam regulamin wspominając o tym w tym dziale, proszę usunąć posta.

PS. Do rolety przydałby się jeszcze przycisk do zamykania/otwierania, o którym nie widzę, żeby w temacie była mowa.

Jasną w jakim masz kolorze? Może beżowy (TWIST)?

Jestem zainteresowany. Prześlij foto na: [email protected]

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną, że roleta się nie wysuwa?Słychać tylko takie jakby pyknięcie, ale nic się nie rusza.Może to być problem temperatury i odcięcia przez to sterownika rolety? Jest jakieś 10 stopni czy szukać przyczyny gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek.

Problemem była sprężyna w mechanizmie ślimakowym.

Nie wiedzieć czemu zwinęła się tak mocno że po otworzeniu mechanizmu tak wypier* ła w górę ze świstem że została tylko dziura w suficie.

Zwinięcie powodowało przeciążenie na silniku i silnik nie miał siły nawet drgnąć bo był zblokowany na maxa.

Po poprawnym jej zamontowaniu wszystko śmiga że aż miło - Sporo smaru jest w środku więc jak sprężyna Ci wystrzeli to możesz mieć nie ciekawie jeśli rozbierał byś w pokoju.

Po chwili zastanowienia się wydaje mi się że w mechanizmie który jest sprzężony z silnikiem a w którym są przekładnie zębate i właśnie ta nieszczęsna sprężyna jest z boku taka śrubka zdaje się na ampul. Jak się nie mylę to jej wykręcenie powinno odblokować sprężynę i mechanizm powinien zwolnić zblokowany silnik, potem wystarczy ją wkręcić z wyczuciem ale nie do oporu bo zablokuje się ponownie.

Jak chcesz to mogę zerknąć czy jest dostęp do tej śruby zwalniającej sprężynę bez wyjmowania półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł zerknąć to było by fajnie. Jeżeli nie to trzeba pewnie ściągać półkę i wyciągać cały mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widać dostępu - od dołu jest zabudowane blachą

Tak musisz zdjąć półkę z roletą wcześniej ją odkręcając od dołu i z góry pod blendą głośnika sa śruby, a z przodu od strony oparcia fotela masz zatrzaski metalowe chyba 4 sztuki

Najlepiej jest jeszcze zdjąć boczne osłony słupków bo jest problem z wyjęciem półki jeśli boczne osłony tylnych słupków siedzą na miejscu.

a i nie zapomnij o odpięciu kostki elektrycznej to już robisz od strony bagażnika zanim odkręcisz roletę tak samo z wypięciem kostki ze świateł stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za objaśnienie. Jak będę miał wolne w robocie to się za to zabiorę i zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie szukam takiego kompletu tj. rolety z polka, ma moze ktoś na sprzedaż?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę wolnego czasu, zabrałem się za swoją roletę i ją naprawiłem. Po sprawdzeniu napięcia na kostkach wynikło, że problem jest z silniczkiem. Tutaj podziękowania dla kolegi Robero321 :drinks: który wcześniej trafnie zdiagnozował, że przyczyną może byś zablokowany przez ściśniętą sprężynę mechanizm i tak było. Przy okazji porobiłem zdjęcia z demontażu półki i tapicerki słupków i jak się ogarnę to wrzucę je na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z racji tego, że naprawiałem u siebie przyciętą roletę a nie znalazłem nigdzie opisu jak się za to zabrać wklejam fotki z prac.Może komuś się przydadzą przy naprawie lub rezaniu półki z elektryczną roletą.

Po pierwsze sprawdzamy, czy napięcie dochodzi do wtyczki z trzema pinami jaka znajduje się w bagażniku i łączy się z roletą. Jest tam masa i plus oraz zasilanie jakie zostaje podane po wciśnięciu przycisku otwierania i zamykania rolety na panelu przednim nad radiem. Jeżeli prąd się pojawia to możemy wykluczyć bezpiecznik lub uszkodzony przewód. Następnie sprawdzamy czy napięcie pojawia się na przewodach jakie idą do silniczka rolety. Jeżeli się pojawia to wykluczamy uszkodzony moduł rolety a przyczyny trzeba szukać w spalonym silniczku lub przyciętym mechanizmie rolety.

Jeżeli mamy już wstępnie sprawdzone te rzeczy to zabieramy się za demontaż.

W bagażniku odpinamy wtyczkę jaka idzie do instalacji rolety, wtyczkę do trzeciego światła stop i wtyczkę do oświetlenia lampki bagażnika. Następnie odkręcamy trzy śruby jakimi roleta jest przykręcona od spodu( na torx).

kttfuyhs.jpg

Przechodzimy do środka naszego bolida, składamy oparcia tylnych foteli i z półki ściągamy maskownicę głośnika niskotonowego podważając ją do góry.

bueqwryb.jpg

W miejscu gdzie jest widoczny głośnik odkręcamy cztery wkręty z półki.

Następnie chwilowo półkę pozostawiamy w spokoju i przechodzimy do ściągnięcia osłon tapicerki słupków z lewej i prawej strony oraz tapicerki nad półką, co ułatwi nam w znacznym stopniu późniejsze wyciągnięcie półki. Zaczynamy od góry ściągając listwę, która trzyma się tylko na zaczepach.

tygwbakh.jpg tt9jhp5d.jpg adeq6qmp.jpg

Odkręcamy wkręty z prawej i lewej strony osłon słupków

lnouw964.jpg

Odkręcamy uchwyty nad drzwiami

hwr2o5my.jpg

Oraz odkręcamy wkręt za zaślepką airbaga i odginamy delikatnie blaszkę która trzyma z przodu tapicerkę tylnych słupków

q4p4zson.jpg 7eunluxz.jpg

Osłony bocznych słupków trzymają się jedynie na plastykowych wpinkach i ciągnąc je delikatnie do dołu odejdą. Następnie wyciągamy je do przodu. Z tyłu posiadają one zaczepy które wchodzą w półkę i dlatego trzeba najpierw je zdemontować aby ich nie urwać jak ktoś chciałby wyciągnąć półkę na siłę. Tak to wygląda.

okfj8ais.jpg 8i2ijtxe.jpg

i wchodzą w otwory jakie są w półce po obu stronach.

uqkuvm6z.jpg

CDN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie pytanie do osób które mają zamontowaną roletę elektryczną tylnej szyby w SEDANIE , czy roletę ( dokładnie to półka ) pod nią różni się w przypadku gdy ma się BOSE ??

Bo właśnie gadałem z kumplem i kazał się upewnić czy jak mam BOSE to muszę mieć "jakaś specjalną roletę POD BOSE ?? Czy nie ma różnicy ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półki pod roletę mają miejsce na Suba czyli Bose.

Jest to ta sama półka nie widziałem żeby jakaś w sedanie nie miała wycięcia na suba ale oczywiście mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda wersja polek ma suba ?

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie każda wersja półki w sedanie ma SUBA większość ma ale nie każda.

Natomiast nie widziałem jeszcze żeby któraś z roletą nie miała Suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sprawdzić rolete poza autem? Coś słyszałem ze trzeba dać 2 plusy

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kostki 4D0 971 636 A piny 000979009E

a dla kostki 893 971 633 piny 000979021E (0,5mm2) lub 000979133E (1mm2)

Może komuś się przyda

Edytowane przez Robert_1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę ma może ktoś jeszcze numery pinów do tych kostek:

4D0 971 636 A

893 971 633

Byłem właśnie w serwisie i dostałem listę przewodów z pinami do pierwszej kostki. Wydają się prawie takie same oprócz ceny i materiału i delikatnej różnicy w budowie. Można je zastosować zamiennie do tej pierwszej kostki? Bo trochę szkoda mi kupować po 2 z każdego rodzaju.

piny.png

Do tej drugiej kostki nie zdążyłem już się spytać bo czas mnie gonił.

Nie mogę też nigdzie poszukać informacji o numerze bezpiecznika S100 - (serwis w ogóle nie jest w stanie pomóc)

Podłączać bez niego?

Ogólnie zostały mi do zrobienia kable i piny. Reszta już siedzi w aucie.

To mój pierwszy mod więc proszę o wyrozumiałość :)

to jest rozpiska do tej kostki bo ona może być stosowana do czegoś innego. Piny występują tylko z przewodami ( jedn przewód = dwa piny). Różnią sie przekrojem.

Panowie a jak sprawdzić rolete poza autem? Coś słyszałem ze trzeba dać 2 plusy

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wypnij kostkę 2 pinową pod roletą i podłącz do niej zasilanie +/- jak nie pomoże zmień polaryzację. Ja swoją tak sprawdziłem a w aucie nie działa. Słychać pykanie a nie chce puścić. O schemat napisz do kaju.

Edytowane przez bombel8407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...