Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Coś jakby strzeliło i teraz rysuje się szyba


Baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem mianowicie jadąc kiedyś opuszczałem szybe i nagle jakby coś strzeliło czy też jakby przecisnęło się po szybie przez uszczelke i teraz jak otwieram szybe to słysze jak coś trze o nią i widać rysę mniej wiecej w 1/4 patrząc od klamki... rysa jest idealnie prosta miał już ktoś taki przypadek? mam zamiar rozebrać tapicerke i sprawdzić co jest przyczyną z tym że mam mało czasu ostanio a może w tym czasie ktoś podpowie co to może być i na co sie mam przygotować ;] jest możliwe że jakaś sprężynka odskoczyła od czegoś? czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wpadł kamyczek pomiędzy szybę a uszczelkę.

Odchyl delikatnie uszczelkę i wyjmij go, chyba że już sam wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szyba dziala dalej????

opuszcza sie i podnosi???

Jesli tak to napewno nie slizgi podnosnika, szyba opadla by do dolu i silniczek juz by jej nie podniosl.

Sprezyna tez raczej nie poszla ci zadna ogolnie caly ten mechanizm oparty jest na lince ktora zwija silniczek wiec jak by ci cos strzelilo nie dzialalo by opuszczanie i zamykanie szyby.

Najlepiej rozkrec tapicerke dzwi i zobaczysz byla juz mowa na forum o demontazu jej.

Nie zajmie ci to zbyt duzo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa bez problemu... zrobie jutro fotke i wrzuce to zobaczycie gdzie sie rysuje mniej wiecej co do kamyczka w uszczelce sprawdzałem od razu jak to sie stało nic nie ma ;/ w niedziele powinienem mieć troszke czasu to sprawdze co sie dzieje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam temat piszcie jaka była przyczyna czy zamawiać ślizgi lub inne części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie pękł slizg na początku dziełała szyba i tez tak jakby cos ją rysowało mi pękł ten blizej deski rozdzielczej .

DSC00464.jpg

Przypuszczam że u was jest podobny problem . Ja narazie przyciołem trzinek od łopaty i trzyma mi szybę heheh slizgi juz idą:)

http://moto.allegro.pl/slizg-podnosnik-szyby-vw-passat-polo-lupo-audi-a4-i1800573056.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...