Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak szybko samochod powinien sie nagrzewac?


tikky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak szybko powinien się nagrzewać silnik 1.8T benzyna.

Wymienilem termostat i czujnik tempeartury. Jak odpalam samochod rano przy +11 stopniach, to samochos osiaga 90 stopni dopiero po jakis 10-12 minutach - czyli przejechaniu okolo 7 km. Czy to normlane, ze on tak sie wolno nagrzewa? Ogrzewanie tez kiepsko dziala dopoki samochod nie osiagnie przynajmniej 75 stopni.

Czy cos dalej jest nie tak, czy po prostu ten typ tak ma?

PS. Dodam ze plynu dolalem i uklad odpowietrzylem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzysz na temperature na wskaźniku czy na klimatroniku ?? bo wskaźnik sie troche wlecze dlatego może Ci pokazywać że dopiero po 10 min sie nagrzewa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to jest zdecydowanie szybciej, w ciepłe dni wystarczy jakieś 5 , może 6 min , wiem bo z czystej ciekawości sobie to sprawdzałem . Po przejechaniu ok 2 km tem. silnika jest ok a oleju tez już sie podnosi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimatyzacji wiec patrze na temperature na desce rozdzielczej u gory i widze ze przez dlugi czas utrzymuje sie okolol 60 stopni a pozniej jak juz sie ruszy to "idzie" szybko do prawie 90.

A tak BTW, w sumie to drugi temat: da sie zmienic wyswietlanie spalania z "miles per galon" na litry/100 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doładnie tym na desce nie masz sie niestety co sugerować bo u mnie już dawno jest 90 stopni a na desce ledwo do 60 dochodzi :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...