Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylniej wycieraczki z A4 B8 Q5


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno rozmawialem ze znajomym ktory tez jezdzi B7 Avant i podsunal mi taki pomysl:
Jako ze oryginalna wycieraczka tylnia jest raczej nietrwala i po wymianie bardzo szybko "smaruje" po szybie (co moge potwierdzic) ktos doszedl do tego ze wycieraczka tylnia z Q5 ma takie same rozmiary i jest to nowoczesniejsza technologia. Pozatym pasuje bez niczego a przekladka to nie majatek- skusilem sie i jestem pozytywnie zaskoczony.
Dlatego dziele sie z wami moja wiedza.
Numery do zamoiwienia to:

-8R0 955 407 1P9- Ramie wycieraczki- 20,03 euro Netto
-8R0 955 425 - Wycieraczka- 8,55 euro netto
-8K9 955 205 - Obudowa- 3,81 euro netto (przy czym ta stara powinna tez pasowac bo ma numer 8E9 955 205 C)

Jak widac nie kosztuje to majatku a Poprawa jest wyrazna.

Montaz nie jest na tyle skomplikowany zeby trzeba go szczegolnie opisywac, ale troche napisze:

Sciagamy obudowe rozszerzajac boki- ciagnac do siebie. Zeskoczy z zatrzaskow.
b1ff283b400584c8med.jpg

nastepnie sciagamy dysze do sprysku (pociagnac i wyskoczy) biezemy klucz nasadowy 13 i odkrecamy nakretke. Ramie sciagamy "kolyszac ramieniem w rozne strony"
Zakladamy nowe ramie, przykrecamy nakretke, wkladamy dysze, montujemy wycieraczke i zakladamy obudowe- Gotowe!

d82564f6bcb59368med.jpg
Milego rezanka!

P.S.- mysle ze do B6 tez to mozna zastosowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - robilem to kiedys w ibizie i potem w leonie. w a4 wg mnie dobrze jest tak jak jest.

ostatnio nawet "potknąłem" sie w piwnicy o nowe ramię aero i przez chwilę zastanawiałem się czy go nie wykorzystać :)

Z tego co pamiętam, to w ASO nowe ramię+wycieraczka+nakładka naśrubę to ok. 100pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, dopiero wymienilem zwykłe ramiona na aero + pióra + tylne pióro zwykłe. Przydałoby się jeszcze tylne na aero. A od Q7 pasuje? Czy za duze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

-8K9 955 205 - Obudowa- 3,81 euro netto (przy czym ta stara powinna tez pasowac bo ma numer 8E9 955 205 C)

...

mysle ze do B6 tez to mozna zastosowac

....

założyłem taką wycieraczkę do swojej B6 i pasuje jak ulał i sprawuje się super

pomysł bardzo dobry - POLECAM :)

stara obudowa średnio pasuje

(z jednej strony obudowy jest inny kształt krawędzi i tworzy się spora szpara pomiędzy starą obudową a wycieraczką z Q5)

tak więc trzeba założyć komplet tak jak poleca autor :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko co wyżej w 100% - bezbolesna wymiana w 5 minut a efekt pierwszorzędny.

Ramię, wycieraczka i obudowa kosztowały mnie w Audi na Połczyńskiej 111 w Warszawie 164.89 zł (nie mam zniżek) z dostawa na dzień następny od zamówienia.

I spryskiwacz teraz jakby lepiej psika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać wymiary:

- ramienia

- wycieraczki

- kompletu ramie + wycieraczka

Chcialbym cos takiego założyć do Avanta B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewiem ze gniazdo pasuje?

Nie pewien nie jestem, ale zanim zacznę badać temat dokładniej chciałbym wiedzieć czy wycieraczka będzie na długość pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramie z piorem ma 41,5cm a same pioro ma 33cm i jest mniej wiecej po srodku zamocowane do ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziś chciałem wymienić ale śruba jest tak tak zapieczona że za nic nie mogę jej odkręcić. Potraktowałem ją WD-40 (tylko to miałem w domu) i nic. Nie chcę też ciągnąć na maxa bo boję się o szybę. Ktoś ma jakieś pomysły? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzymaj mocno wycieraczkę i daj więcej siły u mnie bylo to samo ale w końcu śruba puscila :D a siedziala jak przyklejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak odkrecisz srobe to odgnij ramie tak jak do mycia szyby i na przemian ciagnij i wciskaj ramie- powinno sie rozruszac. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, śruba się odkręca ale ramie się nie poddaje. Próbowałem na wszystkie sposoby i jedyny efekt to lekko podłamane ramię. :wallbash: Na szczęście działa dalej bez problemu.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to cholerstwo zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dobrze zaczepić ten ściągacz o wycieraczke, u mnie gdy ramie puściło rozległ sie dźwiek jakby ktoś wystrzelił wiec na pewno lekko nie poszło a wycieraczke uszkodziłem minimalnie i potem z powodzeniem sprzedałem na forum ;) ale nie twierdze ze u Ciebie nie może być faktycznie mocno zapieczone, najlepiej podjedz tam gdzie wymieniają szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio u siebie na Q5 mod - zestawik :good: :good: :good: :good:

Polecam każdemu który chce mieć czystą szybkę z tyłu i czerpie z tego swego rodzaju przyjemność :good: :good: :good: :good:

Dzień do nocy pod względem jakości wycierania :cool1: :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...