Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] bzyczenie z okolic dźwigni zmiany biegów


ravq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pół roku mam problem którego nie mogę zdiagnozować.

Chodzi o denerwujący odgłos (bzyczenie) z okolic skrzyni (dźwigni zmiany biegów) przy obciążeniu oraz trochę mniej intensywny przy puszczeniu gazu gdy samochód ma prędkość a jest na biegu. Dolegliwość występuje na każdym biegu, przy różnych prędkościach, głównie na niskich obrotach, na wysokich mniej lub znika całkiem kiedy napęd ma mniejsze obciążenie lub kiedy wcisnę sprzęgło.

Wiem że skrzynia w tym aucie była wymieniona przed moim zakupem, jak sprawdzałem poziom oleju jakieś parę miesięcy temu to było lekko poniżej stanu tzn mechanik powiedział że można dolać ale tak jak jest też nie jest źle, a w zwiazku z tym że nie wiedziałem co było lane wcześniej to nie dolewałem.

Zastanawiam się czy może to wynikać z tego że został zalany nieodpowiedni olej? Myślałem też o tym że w aucie jest założony nieoryginalny mieszek, a oryginał jakoś ten hałas wyciszał?

Dodam że poza tym odgłosem skrzynia pracuje prawidłowo, wchodzę wszystkie biegi, nie słychać zgrzytów ale jednak bzyczenie denerwuje i to coraz bardziej ;)

pomóżcie, z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...