Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] gaśnie zaraz po odpaleniu


ravq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilkakrotnie powtórzył mi się problem, może ktoś z Was bedzie wiedział jaka jest jego przyczyna.

Silnik w mniej więcej 1 sekundę po odpaleniu gaśnie, powtarzam czynność rozruchu jeszcze przez kilka razy z tym samym skutkiem aż za którymś razem zaczyna działać prawidłowo. Problem powtórzył się już kilka razy, natomiast nie mam pojęcia od czego zależy że czasem odapa bez problemów czasem nie, nie zaobserwowałem żadnych zależności, potrafi tak na zimno lub jak jest rozgrzany.

Czy ktoś spotkał się już z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się to jakieś 5 razy, nie pamiętam czy mrugała ta kontrolka, teraz jak problem się powtórzy to zwrócę na to uwagę.

Domyślam się że koszty naprawy nie będą małe?

Mógłbym prosić o jakieś linki do postów gdzie problem był już omawiamy bo jakoś nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wszystkim za podpowiedzi, z tego co już wyczytałem i zrozumiałem to jakieś styki się zanieczyściły więc jeśli sprawa się bedzie powtarzać to czeka mnie naprawa wg podanych insrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immo na 99% ale nie koniecznie kontrolka musi mrogac

Tak ale kolega ma z 95 r. więc jemu będzie mrugać w nowszych rocznikach bo kumpel ma 99 dorabiał kluczyk bez transpondera to mu tylko świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie problem jest bardzo podobny, tzn. czasami zdarza się, że silnik po uruchomieniu za chwilkę gaśnie, ale za drugim podejściem zawsze odpala (chyba, że nie pamiętam, żeby zaskoczył dopiero za np. 3 razem).

Po włączeniu zapłonu kontrolka immo po chwili gaśnie i nie ma takiej sytuacji, żeby mrugała - więc nie jest to wina immo, czy może jednak?

Co sądzicie o tym, że może być to wina kostki stacyjki? Proszę o pomoc.

Ravq rozwiązałeś może swój problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem nie dawno ten sam problem wystarczyło przeczyścić styki immo podjedz do dobrego elektryka lub do serwisu pogadaj z mechanikami myślę ze po godzinach chętnie to zrobia ja tak zrobiłem niedrogo wzieli i do dzisiaj jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to jest na 99% immo!!! :DJa tez mam ten problem!!!

Musisz zwracac uwage na to ze ta kontrolka powinna sie zaświecic,po czym zgasnac!A jesli sie zapali ponownie,to juz nawet niepróbuj go odpalac!! :no:Wyciagnij kluczyk i wsadz go spowrotem!!!Od kad zwracam na to uwage,to coraz rzadziej mi sie to zdarza!! :thumbup:

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego problemu nadal nie rozwiązałem, ale sam poprostu znikł. Pewnie jeszcze powróci ale jak narazie to od dwóch tygodni nie miałem tego objawu, jak coś to wiem już gdzie szukać przyczyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...