Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem ze skrzynią w quattro


mar-mis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 1,8turbo w quattro, od pewnego czasu z samochodu wydobywa się dziwny dźwięk a mianowicie podczas jazy na każdym biegu jest takie terkotanie im wyższe obroty tym głośniejszy ten dźwięk. na początku myślałem że to turbita tak brzęczy, ale byłem u mechanika sprawdził turbine i jest ok ale nadal jest ten dżwięk. Byłem u drugigo mechanika i podniósł samochód na podnośniku i stwierdził że to skrzynia tak brzęczy, ciekawy jestem czy się opłaca naprawiać taka skrzynie czy tylko wymienić i czy jest sens dolania jakiś środków do oleju skrzyni żeby to ucichło. Pozdrawiam[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2007, 07:51 _________________________________________________Właśnie pojechałem do mechanika i stwierdził że uszkodzone są dwa łożyska wałka głównego (koszt w aso 440 i 270 złotych), reszta skrzyni jest ok za naprawę zapłaciłem 450 złotych. Pozdrawiam

Po wymianie tych łożysk jest super cicho nic nie stuka, bałem się że coś jeszcze trzeba będzie wymienić ale doszły tylko uszczelniaczy na półosie. Samochód śmika jak nowy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotlet co by nie dublować tematu ;)

W moim a4 b5 AEB chyba skrzynia zdaje się trochę hałasować i wprawdzie narazie działa bez zarzutu ale powoli szykuję się na to,że może zajść taka ewentualność...chociaż zacznę od wymiany tylnych łożysk,ponieważ podniosłem auto i stwierdziłem,że huczą...

Czy ktoryś z kolegów mógłby mi napisać jakie jest oznaczenie tej skrzyni i jakie pasują p&p(przełożeniem również) zamiennie(o ile wogóle jakieś pasują)

Jeśli ewentualnie wchodzi w gre wymiana na inną razem z dyfrem pasującym do niej przełożeniem to z jakich wersji silnikowych skrzynia pasuje do 1.8 pod względem mocowania(dzwon) ?

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam

d_k[br]Dopisany: 09 Listopad 2010, 23:46_________________________________________________up!

Nikt z tak wielkiego forum nie posiada tego info ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez odgrzeje kotleta:p dziś zauważyłem ze kiedy wrzucam piąty z sześciu biegów do przodu skrzynia brzęczy kiedy dodaje gaz a kiedy go odejmuje zamilka. czy wymiana oleju w skrzyni pomorze?? czy to poważniejszy problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...