Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wibrace, drgania przy obrotach 1800-2100 na 4 i 5 biegu.


ygiber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bardzo bym prosil o napisanie mi co to moze byc. Wiem ze ten temat byl juz poruszany ale niestety nikto do konca sie nie wypowiedzial co to moze byc albo czy po zrobieniu sugerowanej naprawy przeszlky te objawy.

Teraz pisze o co chodzi. Mianowicie w moim Audi A4 95r 19.TDI 90 PS gdy przyspieszam na 4 i 5 biegu w granicach obrotow 1800-2100 auto dostaje straszne drgania i wibracje, jak by jakis rezonans, po przekroczeniu tych obrotow wszystko ustaje i samochod zachowuje sie normalnie. Czytalem ze to moze byc przz tlumik drgan. Jezeli ktos mial cos podobnego to bardzo prosze o odpowiedz co zrobil (wymienil) i czy to przeszlo po naprawie.

Z gory dzieki i pozdrawiam - YGiber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś ostatnio rozrząd. Jeżeli tak to mechanik zapomniał (lub spieprzył sprawę) ustawić kąt wtrysku.

jesli nie to spróbuj leko podwiesic wydech jak ustanol drgania to plecionka (łącznik) do wymiany a jak nie pomoze to komp zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledze wyżej pomogły zabiegi, które polecili koledzy ? Od dłuższego czasu cierpię na to samo. To irytujące gdy jedzie się za kimś na 5 lub 4 ce, a po dodanu gazu całe auto trzęsie się jakby zaraz miało się rozpaść. już naprawdę nie mam pojęcia co to może być. I dziwne że tylko 1800 -2000/2100 obrotów/min. Poduszki pod silnikiem wymieniłem ale to widać nie wystarczy, Proszę o jakąś pomoc

EDIT:

Mój problem się już rozwiązał. Okazało się że łożysko na wałku skrzyni biegów było rozbite, przez to auto szarpało na pierwyszm biegu, oraz wpadało w drgania. Mam nadzieję że komuś pomogłem :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...