Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] 1.9 TDI Przeglad na 60tys km


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

Mozecie mi powiedziec co wchodzi w sklad przegladu na 60tys km? Pytalem sie o koszt w ASO i stwierdzili ze niby 1.2ty zl. Chcialbym wiedziec co podlega wymianie przy tej cenie. Czy ktos z Was robil przeglad na 60tys km i moze powiedziec co bylo robione i za o sie dodatkowo placi a co jest w tej cenie?

Czy mozna byc przy wymianie oleju itp swojego auta i patrzec jak to robia?

Czy na 60 tys bede mial olej LONGLIFE tak jak dotad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zauważyłem, że dość słabo czytasz co piszemy... bez urazy, ale dwa razy pewne rzeczy powtarzałem w wątku o manetce do kompa... :decayed:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10018.msg124873#msg124873

Nie czytałeś na temat oleju co tam napisałem ? Po co zakładasz praktycznie ten sam temat ?

Jak Ty chcesz robić w ASO ten przegląd, to kup sobie za kilkadziesiąt książkę do swojego auta i będziesz wiedział co i jak.

Przy 60tys to się mniej więcej robi :

wymiana filtru powietrza

wymiana filtru paliwa

sprawdzenie oleju w ASB

wymiana oleju silnikowego

sprawdzenie akumulatora

płyn chłodzący

filtr przeciwpyłkowy

diagnosa VAS/VAG

sprawdzenie układu wydechowego

sprawdzenie tarcz i klocków (grubość)

sprawdzenie układu hamulcowego

ewentualna wymiana płynu hamulcowego ( i tak co 2 lata musisz, także już czas u Ciebie chyba)

jakieś bzdety z drzwiami (smarowanie)

Napisz co i jak po fakcie, bo jestem ciekaw co zrobią w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrze, co do manetki to sprawa nie jest rozwiazana wg mnie bo problem spalania na postoju pozostal bledny.

Co do oleju to nie rozumiem jednego, czytalem tamten post oczywiscie ale czy to ja wybieram czy ma byc olej LL czy to serwis? Rozumiem ze jesli serwis ma byc kolejny na 90tyskm to chyba bedzie LL?

Co do danych ktore napisales ktore mialyby byc sprawdzone/wymienione to rozumiem ze sa to dane wg ELSY ale mi chodzilo co wchodzi w sklad sprawdzenia/wymiany w cenie i jaki koszt byl u Was przy serwisie na 60tys?

Pytalem w ASO o koszt czyli 1,2tys zl ale czy wchodzi w to wymiana oleju, filtrow itp czy jeszcze cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrze,

Piotrze ? No jednak nie czytasz dokładnie. Na imię dano mi Przemysław :naughty: dobra.. żartuję :przebiegly:

co do manetki to sprawa nie jest rozwiazana wg mnie bo problem spalania na postoju pozostal bledny.

a czytałeś co napisałem na ten temat w tamtym wątku (jest to zaczerpnięte z książki obsługi A4) :rolleyes:

Co do oleju to nie rozumiem jednego, czytalem tamten post oczywiscie ale czy to ja wybieram czy ma byc olej LL czy to serwis? Rozumiem ze jesli serwis ma byc kolejny na 90tyskm to chyba bedzie LL?

Ty możesz wybrać i nie polecam serwisu LL w naszym kraju. Lepiej kupuj normalny olej z normą 505.01 i wymieniaj co 15.000 (zwłaszcza, że robisz strasznie mało kilometrów najwyraźniej).

Ojojojojoj, LL nie trwa 90 tys kilometrów... Radziłbym częstsze wizyty w serwisie, w szczególności wymiany oleju. Poza tym, co znaczy "kolejny na 90tys" ? Pisałeś przecież o 60tys ?

Jesli teraz masz 90tys, to pierwsza wymiana rozrządu się też szykuje. Jesli masz 60tys, to możesz poczekać jeszcze te 30.000 (według książki), ale warto się zastanowić czy nie zrobić już teraz....

Co do danych ktore napisales ktore mialyby byc sprawdzone/wymienione to rozumiem ze sa to dane wg ELSY

To są dane według ksiązki obsługi/napraw Audi A4 model 2002. Można ją nabyć za jakieś 80zł w ASO.

Albo taniej na allegro....

Pytalem w ASO o koszt czyli 1,2tys zl ale czy wchodzi w to wymiana oleju, filtrow itp czy jeszcze cos?

No zapytaj ich o to, nie nas.

Ja Ci napisałem, co mówi na ten temat ksiązka instrukcji Audi i sądzę, że polskie ASO niekoniecznie zrobi to wszystko. Także lepiej zapytaj ich co zamierzają zrobić w tej cenie - zwłaszcza, że jest ona dość spora !

Nie wiem czy masz auto od nowości, miałeś już wymieniany olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...