Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)


bartez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prawdopodobnie i mnie czeka wymiana buzzera. FIS pokazuje mi otwarcie drzwi, nie ma dźwięku zostawionych zapalonych świateł, zaciągniętego ręcznego podczas jazdy, czy też dźwięku podczas zapalenia rezerwy. Jak VAG'iem mogę zrobić test głośnika? Chociaż obstawiam buzzer walnięty na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruments

Output test

Test kontrolek, wskaźników i jeśli dobrze pamiętam również piszczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzić sam głośniczek nie podpinając zegarów? powiedzmy ze wyjąłem licznik, mam go na stole i chce sprawdzić czy nie ma zimnych lutów


znalazłem oto taki głośniczek.

ma trochę słabsze parametry.

pytanie czy taki może być, czy jak za slaby, to coś się stanie z licznikiem lub głośniczkiem? w sensie pójdzie z dymem?

parametry :

Częstotliwość rezonansowa (fs) 450 Hz Długość netto 42.5 mm Impedancja 16 Ohm Obciążalność znamionowa 500 mW Poziom hałasu 83 dB Szerokość netto 39.6 mm Typ (typ producenta) LSM-S36K, 16 OHM, 0,5 W Wysokość netto 6 mm Zakres przenoszenia 5000 Hz

http://www.conrad.pl/G%C5%82o%C5%9Bnik-LSM-S36K,-16-%3f,-0.5-W,-5000-Hz,-83-dB.htm?websale8=conrad&pi=710241&ci=SHOP_AREA_17390_1312030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

U mnie też padł ten buzzer ale...wymieniłem głośniczek na nowy (nówka sztuka ni śmigana ze sklepu)16 omowy, wlutowałem jak należy i nie działa dalej, zrobiłem test - zegary działają, kontrolki działają, piszczek nie działa, po otworzeniu drzwi pokazuje na fisie, że drzwi otwarte.

nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wylutowałem i postanowiłem sprawdzić czy głośniczek zadziała pod kablami z kina domowego ale też nie wydał żadnego dźwięku

gdzie szukać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem 3 glosniczki i nic w ogóle przy zaciągniętym ręcznym też nie dziala. Jak myślicie w czyn może polegać problem ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy odlutowaliście całe to mocowanie od tej zielonej płyty z zegarów??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję... 

ma ktoś parametry oryginalnego głośniczka? nie było ich w całym wątku, być może któreś. zdjęcie go przedstawia ale te wygasły.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/glosnik-buzzer-licznika-audi-a4-b6-exeo-seat-gwar-7386126587      jesli ktos jest chetny to na allegro gosciu sprzzedaje takie glosniczki. Wymienialem rok temu u siebie i chodzi az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...