Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieużywane ale wiekowe opony


verus

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo guma z upływem lat traci swoje właściwości i w przypadku gdyby to były zimówki wtedy już bym ich nie polecał bo 6 lat dla zimówek to dużo :thumbdown:

ale z letnimy nie ma takich cudów i mozna by jeszcze wziąść, musisz tylko sprawdzić po ile chodzą nowki w tym rozmiarze tego producenta, przekalkulować różnice i czy sie opłaca :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat? Duzo? bardzo duzo! Guma wraz z wiekiem sie psuje.. Slyszalem gdzies ze opony to max 3 lata. :rolleyes: Poza tym w zaleznosci od tego jak staly moga byc zdeformowane.. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pet3r :polew: :polew: Tylko zastanawiam sie czy to nie taka sciemna tylko po to by kupowac opony koniecznie u nich. W kazdym razie.. Przezorny zawsze ubezpiecznony, a w wiekowych oponach istnieje wieksze prawdopodobienstwo ze pekna.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat? Duzo? bardzo duzo! Guma wraz z wiekiem sie psuje.. Slyszalem gdzies ze opony to max 3 lata. :rolleyes: Poza tym w zaleznosci od tego jak staly moga byc zdeformowane.. :no:

właśnie, w zależności gdzie były przetrzymywane tzn w jakich warunkach, kupiłem kiedyś tanio nie używane, 4-eroletnie wyglądały bardzo ładnie, ale przy zakładaniu gość w wulkanizacji miał duży problem z wyważeniem dwóch opon, te nie dokładnie wyważone założyłem na tył więc nie było tak czuć, ale to nie reguła, jeśli były przetrzymywane w dość suchym i wentylowanym miejscu nie powinno być z nimi problemu, ale ty tego nie wiesz, więc wolałbym na twoim miejscu dołożyć pare groszy więcej i mieć pewność :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata to taki optymalny czas, przyjmuje się że do 5 można jeszcze pojeździć. Ale jeżeli kupisz opony, które mają 6 lat i pojeździsz kilka sezonów, to będzie po prostu tragedia, niewarto oszczędzać na oponach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie ma zdjęcia boku opony, bieżnik może wyglądać dobrze a boki mogą być sparciałe.

Tak przy okazji to w tamtym roku jakaś inspekcja sprawdzała wiek opon w zakładach oponiarskich i spora część miała oponki kilkuletnie a zdarzały się przypadki opon ponad 10 letnich :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oddalem ojcu moj zapas, ktory lezal w samochodzie od nowosci (99r) i smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozyłem nowe ( stare bo z 2000 roku ) kapcie 17cali 225/35 i po 50 km wybuliło je z boku , jak zawiozłem je do wulkanizacji powiedzieli mi skąd wziołem takie opony.....?? W sdoku zrobił się tak jakby balon powietrze podeszło jakos.....odradzam!!! Ja sie juz przejechałem na takich kapciach. Wyglądają super nowe ale co z tego jak stare......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sam producent opon daje gwarancje na 5 lat (Dunlop, Fulda, Goodyear)

Zeby opona sie nadawala na 10 lat gwarancja była by na 10.

Wszystko zalezy równiez od tego w jakich warunkach przechowywana była opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba kupować opony z bieżącego roku z jak najmłodszym tygodniem!!! Nawet roczna opona niewiadomego pochodzenia może być "lewa". :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to ja rok jeździłem na ori Dunlop'ach z 2000r. i (wydawało mi się), że było OK. Teraz na nówkach (Dunlop SP Sport 01) całkiem inna jazda - cicho i wody w ogóle się nie czuje, ale to już raczej zasługa bieżnika. Niektórzy będą pytać "oryginalne i z 2000??" - chyba to dodatkowy argument po sprawdzeniu w ASO, że moj AJM ma 85t km przebiegu :naughty: - NÓWKA :> - no chyba, że mega przekręt i kupione używki z tego rocznika (ale to nie temat o tym). Zimówki mam z 99 - wytrzymają może jeszcze jeden sezon - kupno ich, to był mój błąd, mimo, że nie narzekałem... Teraz tylko nówki - nigdy nie kupię używanych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech jak masz opony starsze niż 4lata to nie przejdzie auto przeglądu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...