Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Śruby do felg aluminiowych


Szreder1977

Rekomendowane odpowiedzi

moze i beda pasowac ale sprawdz ET felg jednej i drugiej a sruby powinni miec w kazdym zakladzie wulkanizacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie będą pasować, w oryginale są śruby kulowe a w większości felg custom'owych są stożkowe. Kup identyczne śruby jak Twoje tylko że stożkowe, chyba że chcesz zakładać dystanse wtedy do długości ori śrub dodajesz grubość dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.

Czy alufelgi RIAL (ET 40) mogę przykręcić śrubami orginalnymi od stalówek (chyba grzybek), czy należy kupić stożkowe ?

Czy gdy mimo wszystko przykręcę Alu RIAL śrubami orginalnymi to może się "coś przytrafić" felgom lub śrubom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrzcie czy macie wgłębienia do śrub stożkowych czy kulowych.

To nie jest odpowiedź.

Piszą, że (ponoć) tylko orginalne alu mają otwory pod grzybek. Szczerze mówiąc patrzyłem i NIE WIEM jakie tam są wgłębienia. Wulkanizator próbował włożyc śrubę stożkową ale (tak jakby miała za dużą średnicę kołnierza) nie "siadała" dobrze w otworze, stąd moje wątpliwości.

A poza tym : Czy gdy mimo wszystko przykręcę Alu RIAL śrubami orginalnymi (grzybek), a otwór jest na stożek, to może się "coś przytrafić" felgom lub śrubom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym : Czy gdy mimo wszystko przykręcę Alu RIAL śrubami orginalnymi (grzybek), a otwór jest na stożek, to może się "coś przytrafić" felgom lub śrubom ?

Twoja sprawa ale ja bym nie ryzykował

jedni jezdzą i jest ok.

ale też ktoś już tu pisał,że koło go wyprzedziło.

kpl śrub ok.80PLN więc chyba warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym : Czy gdy mimo wszystko przykręcę Alu RIAL śrubami orginalnymi (grzybek), a otwór jest na stożek, to może się "coś przytrafić" felgom lub śrubom ?

Twoja sprawa ale ja bym nie ryzykował

jedni jezdzą i jest ok.

ale też ktoś już tu pisał,że koło go wyprzedziło.

kpl śrub ok.80PLN więc chyba warto zainwestować.

OK. Ale czy ma być stożek czy grzybek.

Masz może jakieś namiary na dobre śruby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem i NIE WIEM

ale to gołym okiem widać czy kulka czy stożek

Sruby raczej musisz poszukac na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat:

Kupiłem felgi ET35, wcześniej miałem ET45. Wulkanizator powiedział, że śruby są zbyt krótkie do nowych felg i że powinienem je zmienić. Ja temat olałem ale teraz chodzi mi po głowie. Na chłopski rozum - skoro felga ma ET 1cm większe to muszę kupić śruby dłuższe o ok 1cm? Czy to na jakiejś innej zasadzie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (a mam dwie takie same felgi z innym et + dorobiony dystans) to et nie ma wpływu na długość śrub (do felgi z et30 używam oryginalnych śrub) :) zobacz na ile obrotów łapie Ci gwint. Powinno być 6 obrotów, minimum 4 :P jak dokładasz dystans 1cm, wtedy musisz mieć o 1cm dłuższe śruby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat:

Kupiłem felgi ET35, wcześniej miałem ET45. Wulkanizator powiedział, że śruby są zbyt krótkie do nowych felg i że powinienem je zmienić. Ja temat olałem ale teraz chodzi mi po głowie. Na chłopski rozum - skoro felga ma ET 1cm większe to muszę kupić śruby dłuższe o ok 1cm? Czy to na jakiejś innej zasadzie działa?

eee tam.

ja wziąłem śruby ze stalówek 15'' do 17-ek ET 28 i jest ponad 5 obrotów.

kolego Tomson musisz przypasować i sprawdzić ile obrotów łapie gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem ostatnio swoje alusy gościowi i jak je odbierał to koniecznie musiał przymierzyć czy na 100% pasują.

Gościu zakłada felgę i przykręca szpilką ze stalówki a łapią około 1,5 obrotu i koniecznie chce sie przejechać na nich a w środku samochodu żona i 2 małych dzieci :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 obrotu to bym nawet w rowerze się bał mieć :P a powiedzcie mi.. 4.5 obrotu starczy czy też trochę mało? bo wczoraj właśnie nowy dystans założyłem i się cały czas zastanawiam.. dystans ma 16.5mm, a śruby dłuższe o 14mm :mysli: czyli 2.5mm jednak brakuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ori śruby mają podobno 14x1.50 długość gwinta 28mm przy ET45. Jeśli są one zbyt krótkie to jakie kupić? 35mm? 40mm? 45mm? Ile może być max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanko czy moje ori szpilki nie będą za długie do felg stalowych na lato? Czy trzeba kupić drugie. Bo do vectry musiałem kupić krótsze bo coś blokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanko czy moje ori szpilki nie będą za długie do felg stalowych na lato? Czy trzeba kupić drugie. Bo do vectry musiałem kupić krótsze bo coś blokowało.

jeżeli ori to muszą być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, śruba M14x1,5 ma wystawać z felgi min 18,5mm bez dystansu ,daje to nam 6 obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...