Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Niby dla sterowników ze zmiennym kodem też jest sposób na zaprogramowanie. Oprócz tego oczywiście mogą się pojawić problemy z podłaczeniem się do nowszych systemów - muszę sprawdzić czy dało by radę podmienić sterownik na ten z B8 (wersja softu 7.0) lub ewentualnie zaktualizować starszy sterownik do nowszej wersji...

HomeLinkstr4.jpg

Poniżej aktualna lista zgodności modułu instalowanego m.in. w B8 z systemami konkretnych marek...

http://www.eurohomelink.com/_uk/download/KompList_Komplett.pdf

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart

Masz może rozpiskę kostki która wychodzi ze slonecznika?

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na schematach - T6m:

T6m/pin1 - styk lampki podświetlającej lusterko do makijażu

T6m/pin2 - styk lampki podświetlającej lusterko do makijażu

T6m/pin3 - połączenie ze sterownikiem Homelink w zderzaku

T6m/pin4 - zasilanie panelu w słoneczniku (bezpiecznik S16 5A)

T6m/pin5 - sygnał do sterownika w drzwiach kierowcy (nie wiem na cholerę to ale w schemacie jest)

T6m/pin6 - połączenie z zegarami (bodajże zasilanie diód w panelu słonecznika, ale nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na schematach - T6m:

T6m/pin1 - styk lampki podświetlającej lusterko do makijażu

T6m/pin2 - styk lampki podświetlającej lusterko do makijażu

T6m/pin3 - połączenie ze sterownikiem Homelink w zderzaku

T6m/pin4 - zasilanie panelu w słoneczniku (bezpiecznik S16 5A)

T6m/pin5 - sygnał do sterownika w drzwiach kierowcy (nie wiem na cholerę to ale w schemacie jest)

T6m/pin6 - połączenie z zegarami (bodajże zasilanie diód w panelu słonecznika, ale nie jestem pewien)

Dopiero ogarniam te schematy i Twoja powyższa instrukcja jest bardzo pomocna. :hi:[br]Dopisany: 31 Marzec 2010, 16:43_________________________________________________Bartek

Co to za sterownik 8E0 909 511 A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczony dla aut do Mexico - nie wiem czym dokładnie różni się od zwykłej wersji bez A. Najprawdopodbniej pracą w innym zakresie MHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek

Pls o potwierdzenie, bo jak pisałem wcześniej, na razie nie ogarniam schemetów. Pin 6 ze sloneczka laczy sie z pinem 17 przy liczniku na kostce T32?

Jeśli chodzi o sterownik J530, to pin 3 ze słoneczka łączy się z 10 w sterowniku, pin 9 w sterowniku laczy sie z zasilaniem, a pin ??? z masą(jeśli brak opisu to znaczy ze sterownik musi byc przykrecony do masy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ma tylko 4 piny. T10x które pomyliłeś z wejściami sterownika to kostka kończąca wiązkę adaptera w przedziale silnika - chodzi o to:

PDC_6x0.JPG

Jeśli nie masz PDC z przodu to najlepiej pominąć tę kostkę i ciągnąć kabel bezpośrednio do sterownika HL.

Rozpiska przedstawia się następująco:

słonecznk/pin1 -> lampka makijażu/pin2

słonecznik/pin2 -> masa lampki makijażu i panelu HL (źródło dowolne, dobierz coś z wiązki dachowej)

słonecznik/pin3 -> ciemnobrązowa kostka 17-pin na słupku A/pin12 -> niebieska kostka 10-pin na słupku A -> czarna 10-pin kostka w zderzaku -> sterownik HL/pin2

słonecznik/pin4 -> ciemnobrązowa kostka 17-pin na słupku A/pin11 -> bezpiecznik S16 5A

słonecznik/pin5 -> ciemnobrązowa kostka 17-pin na słupku A/pin13 -> czarna 20-pin kostka wiązki drzwi schowana w słupku A/pin17 -> czarna 10-pin kostka w sterowniku drzwi kierowcy/pin9

słonecznik/pin6 -> pomarańczowa kostka 17-pin na słupku A/pin 1 -> zielona 32-pinowa kostka w zegarach (prawa strona)/pin 17

Jeśli nie macie pakietu oświetlenie nie podłączasz pinu 1 słonecznika (pin 2 czyli masę trzeba zapiąć ze względu na panel HL). Jeśli dokładacie pakiet oświetlenie pin 1 lampki trzeba podpiąć do modułu komfortu wg. następującej rozpiski:

pin 1 lampki -> pomarańczowa kostka 17-pin na słupku A/pin 15 -> moduł komforu, czarna kostka 12pin/pin4

Jeśli auto posiadało wcześniej pakiet oświetlenie - wystarczy przełożyć czerwono/szary kabelek z lampki makijażu do pinu nr 1 w 6-pinowej kostce słonecznika i resztę podpiąć zgodnie z powyższym schematem.

Jeśli auto nie ma systemu PDC na przód więc nie posiadacie fabrycznej wiązki adaptera - teoretycznie nie trzeba zakładać całego układu tak jak zrobiłem to dla PDC. Wystarczy w dowolny sposób przeciągnąć do przedziału silnika 3 przewody, które połaczymy ze sterownikiem Homelink.

Rozpiska dla sterownika HL:

pin 2 - sygnał z panelu słonecznika (opisany wcześniej - łączymy z pinem 3 w 6-pinowej kostce osłony przeciwsłonecznej)

pin 3 - masa (źródło dowolne)

pin 4 - zasilanie sterownika (wspólne z zasilaniem panelu słonecznika, bezpiecznik S16 5A)

Bezpiecznika w pozycji "16" fabrycznie nie posiadamy - trzeba go dołożyć i oprócz doprowadzenia wiązki od HL podłaczyć go także do stacyjki (wtyczka 15-pin/pin 6 - będzie już obsadzony czarnym kabelkiem o przekroju 4.0mm).

To chyba wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

nie zamierzam az tak ingerować. Myślałem żeby sterownik umieścić gdzieś w podszybiu. Żeby nie rozbierać przodu auta :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - J23 znowu nadaje :)

Ja mam u siebie homelinka, ale na 6 bram do których mam dostep zadzialal tylko z jedna :) Oczywiscie pod ta "jedna" podjezdzam max. 3 razy w roku, podczas gdy po pozostale kilka razy dziennie :)

Po kilku rozmowach z "fachowcami" z hormana i nice odpuscilem dalsze sledztwa i woze pilota w podlokietniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1. czemu pin6 w sloneczniku trzeba polaczyc z licznikiem? Mozna to pominac?

2. "wtyczka 15-pin/pin 6" - czy jest to zasilanie po przekreceniu kluczyka, ktore ma byc wyslane na S16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka 15-pin/pin-6 to stacyjka - dokładnie na pin 4 w kostce słonecznika oraz pin 4 w sterowniku HL zostanie podane zasilanie w momencie przekręcenia zapłonu...

Pin 6 w słoneczniku to iluminacja przycisków panelu HL - pin 17 w zielonej kostce w zegarach załącza wszystkie iluminacje przycisków i przełączników w aucie po włączeniu świateł drogowych. Jeśli nie chcesz ciągnąć się do zegarów można podpiąć się do panelu podsufitki (iluminacja włącznika oświetlenia głównego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest driver opisany jako MEX - zadziała ale nie wiem jak z obsługą naszych bram. Możliwe, że Meksyk na coś pokombinowane z częstotliwościami... Jednym słowem - niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokaze wam co zrobilem z oslona daszkiem przeciwslonecznym :disgust:

tylko to mi zostalo i zastanawiam sie gdzie umiescic pilot do Homelink

473e8e36c0efd1a3med.jpg

bede mial do przetestowania dwa sterowniki , jeden z B6 z koncowka A i od B8

zobaczymy czy beda wspolpracowac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sterowniki z B8 na ebay - wyglądają tak samo. Na oko gniazdo drivera też ma 4 piny więc chyba podejdzie...

Ale ale... coś ty zrobił ze słonecznikiem HL????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze uratowalem pilota do bramy ;(

poprostu pewnie go nie bedzie w daszku :kwasny: gdzies go wcisne jeszcze nie wiem gdzie :wallbash:

moze tu pasuje jak z fabryki :gwizdanie:

a54975619cbe0cb3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S

Pokaz zdjecie przycisków od dolu? Jak to wyciagnac ze sloneczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...