Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

a coś dla wąskich słupków ? :) słupki będą 10x10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś dla wąskich słupków ? :) słupki będą 10x10cm.

no w tym Ci już nie pomogę, ale zapytaj sprzedawców o napędy Beninca na wąski słupek tak żeby miały ten sam sterownik jak te które Ci podesłałem. To sterownik jest ważny nie same siłowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo posiadam homelink tylko mam wersje US auta, no i co najlepsze ktoś mi ukradł cały ten sterownik co jest za zderzakiem przeciął kable, no i pytanie jaki sterownik będzie pasować chodzi o numer, czy europejskie współgrają z MCE mam inne częstotliwości alarmu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo posiadam homelink tylko mam wersje US auta, no i co najlepsze ktoś mi ukradł cały ten sterownik co jest za zderzakiem przeciął kable, no i pytanie jaki sterownik będzie pasować chodzi o numer, czy europejskie współgrają z MCE mam inne częstotliwości alarmu itp.

Home link w b6 i b7 nie ma nic wspólnego z MCE ani żadnym innym sterownikiem, jest niezaleznym układem. Sterownik z wersji wuropejskiej jak najbardziej pasuje, nawet powinien być taki bo te z wersji US działają na innych częstotliwościach i nie są kompatybilne z bramami garażowymi u nas. stwerownik który potrzebujesz ma numer 8E0909511 i co ważne bez litery A na końcu bo te z A na końcu to własnie wersja USA która nie działa z naszymi bramami.

Jak masz obciętą wtyczkę to jeszcze wtyczka 8E0 971 934, i uchwyt sterownika jak go też ukradli, do B6 ma numer 8E0 807 777

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tego potrzebowałem, obcięli mi wiązkę zaraz przy głównej wiązce wiec jeszcze kolory przewodów gdzie jaki pin, naszczeście mocowanie zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tego potrzebowałem, obcięli mi wiązkę zaraz przy głównej wiązce wiec jeszcze kolory przewodów gdzie jaki pin, naszczeście mocowanie zostało :)

zrób zdjęcie jak to masz uciete to Ci powiem jak to podłączyć.

Jak szukasz sterownika homelink to mam do sprzedania z 2008 roku w wersji europejskiej. jak jesteś zainteresowany to pisz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda auto inne ale problemy z HomeLink te same :) W Mercedesie udało nam się po długich walkach dorzucić moduł z softem V7 do lusterka. Niestety żadne próby parowania z posiadanymi trzema bramami nie dały rezultatu... Po półrocznym (!) mailowaniu z HomeLink Europe stwierdzili, że kompatybilność z Wiśniowskim jest dopiero od softu V8. Moduły z tym softem występują ponoć w A4 od roku modelowego 2016, Q7 MY2016 oraz TT MY2015.

Czy ktoś z Was wie jakie to są numery części VW? Lub jeszcze lepiej czy ktoś taki ma i może potwierdzić działanie z Wiśniowskim? Wolałbym nie zabulić >1k PLN za moduł tylko po to by pomóc HomeLink Europe stwierdzić, że jednak jest kompatybilny od V9 softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:czy jeśli mam sterownik HomeLink (B6/7) 8E0909511 i słonecznik z panelem hl to czego jeszcze potrzebuje żeby to grało?nie wiem czy to ma znaczenie,ale nie mam pdc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:czy jeśli mam sterownik HomeLink (B6/7) 8E0909511 i słonecznik z panelem hl to czego jeszcze potrzebuje żeby to grało?nie wiem czy to ma znaczenie,ale nie mam pdc

Przecież jest podana lista części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:czy jeśli mam sterownik HomeLink (B6/7) 8E0909511 i słonecznik z panelem hl to czego jeszcze potrzebuje żeby to grało?nie wiem czy to ma znaczenie,ale nie mam pdc

Brakuje wiązki która połączy sterownik ze słonecznikiem - temu obwodowi trzeba też dać zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pany, przeleciałem całe 7 stron i nie wiem nic nadal..

A mianowicie, kupiłem i zamontowalem przyciski hl z a6 i teraz tak-

Przyciski mają 5 pinów - 2 plus i masa oświetlenia  i zostają 3 pozostałe. 

Czy 3 pozostałe, to plus po stacyjce,masa i sygnał do nadajnika w zderzaku czy się mylę?

Edytowane przez scania1213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik lampki 

Plus po stacyjce 

Masa

Podświetlenie przycisków

Sterownik homelink 

Sterownik w drzwiach kierowcy. 

W A4 B6 B7 w daszku jest 6 przewodów. 

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie zostanę wyśmiany w pierwszym moim poście. Ja swojego Homelinka przerobiłem trochę inaczej i org mam tylko słonecznik a pilot bramy zastosowałem innej firmy. Efekt końcowy no jest taki ze jak ktoś się nie zna to nie będzie wiedział czy to org system czy modyfikowany. Jak taka przeróbka nie powinna być w tym temacie tylko osobnym proszę o usuniecie posta.

Więc "przełącznik" z słonecznika został wyciągnięty i rozebrany.

f84989e1a93abf9d.jpg

7633e255eacf9a0f.jpg

Następnie z elektroniki wyciąłem Dremelem złączkę by podpiąć kostkę, przerobiłem trochę obudowę przełącznika oraz z zaślepki puszki elektrycznej zrobiłem swój podkład pod przełącznik :)

a549e4d60e35fb50.jpg

Wylutowałem przyciski przełącznika oraz dolutowałem do nich przewody.

a58804752096cfcb.jpg

Przymiarka paska ledowego czerwonego, rozstaw diod prawie taki sam jak było na ori płytce.

47b1d81bb0a9ff79.jpg

Ciepłym klejem przymocowałem przełączniki w wersji finalnej działa tylko jeden przełącznik, choć mi wystarczy tylko on by sterować 4kanałowym pilotem.

cb178336ea680322.jpg

Zasilanie podświetlania jest osobno oraz przycisk przełącznika tak samo ma osobny obwód.

81c2cb8b9852b17f.jpg

Efekt końcowy świecenia na zasilaczu.

965ceb1698a3cf31.jpg

461de4d66e1f7d51.jpg

Pilot jaki zamontowałem Proximy

a76efb204421cbf0.jpg

Podłączenie w lampce podsufitki

277f571da7af759c.jpg

c5194ddfc1fe823c.jpg

No i słonecznik na miejscu.

33d47ac36bdfe6ba.jpg

Sterowanie działa na razie tylko po odpaleniu świateł, choć układ mam przygotowany tak że oświetlenie przycisków będzie po załączeniu oświetlenia a pilot będzie działał po przekręceniu stacyjki bądź pod plus na stałe by jak co bramę zamknąć/otworzyć przy wyłączonym aucie.

Puki co jest to pochwytane jak widać taśmą by na razie to było, bo czekam na lusterko fotochromowe.

Wtyczkę słonecznika co idzie w podsufitkę uciołem oraz po kolorach przewodów dolutowałem dłuższe kable. Sterowanie tego oświetlenia co załącza się go po odsłonięciu lusterka w słoneczniku tez działa jak by ktoś miał bo ja niestety nie posiadam.

9b9336afb68341d5.jpg

Najgorszą częścią było przeciągniecie przewodów od słonecznika do lampki podsufitki, musiałem cały słonecznik ściągnąć z zaczepem tym drugim, odkręcić ten dodatkowy mini daszek słoneczny za lusterkiem oraz ściągnąć osłonę nad słupkiem drzwi i szyby przedniej kierowcy.

Koszta nie licząc przesyłek i 4paka to kolo 250zł zależny ile za słonecznik z homelinkiem zapłacicie oraz jaki pilot zakupicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sqweezer napisał:

Mam nadzieję że nie zostanę wyśmiany w pierwszym moim poście. Ja swojego Homelinka przerobiłem trochę inaczej i org mam tylko słonecznik a pilot bramy zastosowałem innej firmy. Efekt końcowy no jest taki ze jak ktoś się nie zna to nie będzie wiedział czy to org system czy modyfikowany. Jak taka przeróbka nie powinna być w tym temacie tylko osobnym proszę o usuniecie posta.

Więc "przełącznik" z słonecznika został wyciągnięty i rozebrany.

f84989e1a93abf9d.jpg

7633e255eacf9a0f.jpg

Następnie z elektroniki wyciąłem Dremelem złączkę by podpiąć kostkę, przerobiłem trochę obudowę przełącznika oraz z zaślepki puszki elektrycznej zrobiłem swój podkład pod przełącznik :)

a549e4d60e35fb50.jpg

Wylutowałem przyciski przełącznika oraz dolutowałem do nich przewody.

a58804752096cfcb.jpg

Przymiarka paska ledowego czerwonego, rozstaw diod prawie taki sam jak było na ori płytce.

47b1d81bb0a9ff79.jpg

Ciepłym klejem przymocowałem przełączniki w wersji finalnej działa tylko jeden przełącznik, choć mi wystarczy tylko on by sterować 4kanałowym pilotem.

cb178336ea680322.jpg

Zasilanie podświetlania jest osobno oraz przycisk przełącznika tak samo ma osobny obwód.

81c2cb8b9852b17f.jpg

Efekt końcowy świecenia na zasilaczu.

965ceb1698a3cf31.jpg

461de4d66e1f7d51.jpg

Pilot jaki zamontowałem Proximy

a76efb204421cbf0.jpg

Podłączenie w lampce podsufitki

277f571da7af759c.jpg

c5194ddfc1fe823c.jpg

No i słonecznik na miejscu.

33d47ac36bdfe6ba.jpg

Sterowanie działa na razie tylko po odpaleniu świateł, choć układ mam przygotowany tak że oświetlenie przycisków będzie po załączeniu oświetlenia a pilot będzie działał po przekręceniu stacyjki bądź pod plus na stałe by jak co bramę zamknąć/otworzyć przy wyłączonym aucie.

Puki co jest to pochwytane jak widać taśmą by na razie to było, bo czekam na lusterko fotochromowe.

Wtyczkę słonecznika co idzie w podsufitkę uciołem oraz po kolorach przewodów dolutowałem dłuższe kable. Sterowanie tego oświetlenia co załącza się go po odsłonięciu lusterka w słoneczniku tez działa jak by ktoś miał bo ja niestety nie posiadam.

9b9336afb68341d5.jpg

Najgorszą częścią było przeciągniecie przewodów od słonecznika do lampki podsufitki, musiałem cały słonecznik ściągnąć z zaczepem tym drugim, odkręcić ten dodatkowy mini daszek słoneczny za lusterkiem oraz ściągnąć osłonę nad słupkiem drzwi i szyby przedniej kierowcy.

Koszta nie licząc przesyłek i 4paka to kolo 250zł zależny ile za słonecznik z homelinkiem zapłacicie oraz jaki pilot zakupicie.

Fajna alternatywa dla oryginału. Piloty HL stosowane w B6/B7 nie współpracują już z większością bram dostępnych na rynku... Gdybyś dopracował montaż (estetycznie) to można rozpocząć seryjną produkcję :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega zrobił na podobnej zasadzie jak ja, z tym że ja zaprojektowałem na nowo płytkę (adapter) do pilota HL:naughty: pilot do bramy umieściłem w lampce podsufitki i dorobiłem wiązkę. Pozdrawiam:) Wesołych Świąt!:hi:

 

IMG_20170922_231706p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem procedurę przyuczenia pilota do samochodu i wszystko jest ok.brama wjazdowa otwiera się i zamyka na I przycisku w samochodzie.

Teraz mam jeszcze bramę garażową garażową i chcę żeby to działało na II przycisku w samochodzie i nie wiem jak to trzeba zrobić.

Prosiłbym o jakąś podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , 

 

Przyznam się że nie czytałem całego tematu bo sporo tego już jest, mam fabrycznie zamonotowanego homelinka w A4 b6 i tak się zastanawiam bo wszysszys chcą przerabiać moduł i rozbierać podsufitkę, a może poporostu dołożyć do bramy sterownik o niezmiennym kodzie ? o ile mnie wiedzia nie myli to można dołożyć drugi sterownik działający równolegle , będzie on odpowiedizalny tylko za osbieranie sygnału z homelinka. pozostałe piloty będą działać tak samo jak wczesniej. jeśli się nie mylę współczesne bramy posiadają sterowniki o zmiennym kodzie, czego homelink audi ( przynajmniej te starsze nie obsługują)  Znalazłem taki sterownik o stałym kodzi i odpowiedniej częstotliwośći. pytanie czy testował ktoś ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...