Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Jak zrobić Logi Dynamiczne


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytac mam Vag Coma wersje 311.2 Full

Jak moge zrobić logi dynamiczne bo wybieram się dziś na wieś a jest tam ładna prosta około 5 km i chciałem zrobić takie logi i wkleić na forum abyście zobaczyli czy wszystko jest ok. Druga sprawa to chciałem sprawdzić kąt wtrysku np: dawke rozruchową itp może ktoś napisać jak to zrobić bo nigdzie nie moge znajść albo jakiś link i foto z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie szukam i nic nie moge znajśc jak to się robi

wydaje mi się że słabo mi przyśpiesz i chciałem sprawdzić kąt wtrysku jaki powinien być aby ładnie paliwo dostawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten kąt wtrysku jak sprawdzić w roczniku 95r 1.9 1z bo czuje że słabo przyśpiesza może dostaje za dużą dawke może ktoś napisać będe wdzięczny postawie piwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kat statyczny (rozruchowy jest na 000) - katy musialbym sparawdzic, ale niestety wysral mi sie vag

do pelnej analizy potrzebujesz

Basic

000 003

Dynamiczny

000, 003, 004, 007, 008, 010, 011, 013

nie wiem dlaczego szukanie przyczyny slabej dynamiki zaczynasz od katow i dawek :gwizdanie: Moze byc milion innych przyczyn bardziej prawdopodobnych. Zrob te logi i bedzie szystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzynek łatwo się mówi chce ten filmik uruchomić ale jakoś nie moge jaki masz zainstalowany dekoder bo umnie pisze że brak dekompresora a jestem w robocie. Czytałem że 1500 obr but w podłodze i jazda rozumiem że od 1 biegu później przy ilu mam wbijać 2, 3, 4 może nawet 5 przy ilu obrotach[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 12:39 _________________________________________________aby zrobić logi trzeba wejść chyba w 01 Silnik a później :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tylko na jednym biegu, na trójce zrób albo czwórce

robisz [engine - 01] -> [08 - Measurement blocks] -> Log

i wybierasz odpowiednie kanały, pisaliśmy juz o tych rzeczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne

3 bieg (tylko) 1,5k o/min, but w podloge i tak do 4500.

01 -silnik -> blok 008 i kanaly kazdy osobno.

Statyczne - silniczek nagrzany. Stoisz nie dotykajac gazu i kilkanascie sek zapisujesz logi.

01 silnik ->003 (basic) ->log

To wszystko juz bylo gdzies napisane ;)

brak dekompresora

sebedit palyer+codec pack ;)[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 12:46 _________________________________________________pamietaj ze auto musi byc dobrze rozgrzane. na kanale 7 w 4 kolumnie masz temp silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ilu obrotów mam zrobić 1500 do

będe robił na 3 biegu a kanały

jak wezme to [engine - 01] -> [08 - Measurement blocks] -> Log

to będe miał do wyboru kanały czy jak

000, 003, 004, 007, 008, 010, 011, 013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn a przemas napisał że

engine - 01] -> [08 - Measurement blocks] -> Log

a ty troche inaczej

01 silnik ->003 (basic) ->log

a osobno to co masz na myśli

np kanał 000 but w podłoge do 4500 spoczynek zapisać logi

kanał 003 but w podłoge do 4500 spoczynek zapisać logi

[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 13:05 _________________________________________________jak mi się uda to wypiejemy piwko na najbliższymj spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engine - 01] -> [08 - Measurement blocks] -> Log

dynamiczne

01 silnik ->003 (basic) ->log

statyczne (na jalowym biegu i wolnych obrotach)

a osobno to co masz na myśli

masz tam mozliwosc robienia 3 na raz. rob osobno

1500->log->4500->done->odpuszczasz gaz

tyle[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 13:11 _________________________________________________sory - ma byc 03[basic setings] a nie 003 tak dla scislosci[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 13:12 _________________________________________________wszystkie, wszystkie logi maja byc na rozgrzanym silniku.

Dynamiczne tak jak pisaleismy 3 bieg itd

Statyczne (basic settings) wrzucasz na luz, nie dotykasz gazu i robisz logi. (autko stoi w miejscu)

Np na 003(EGR) kanale zapali Ci sie kontrolka od swiec zarowych i obroty zaczna wzrastac egr bedzie sie zamykal i otwieral.

Jak zaczniesz robic to sie polapiesz we wszystkim - najlepiej odpal filmik baskeciora i zobaczysz wszystko jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki masz u mnie piwo filmik odpaliłem cholera jak byśmy mieli spot to byś zerknoł i było by ok później zrobie to wrzuce ok[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 14:23 _________________________________________________wczoraj miałem próby ze zrobieniem logów tylko mam program 311.2 i tam jest 04 Basic a nie 03 jak było napisane albo weszłem w coś innego otworzyłem program później select , 01 engine i później 04 basic i zrobiłem 3 logi ale jakoś są dziwnie zapisane format csv chyba, otworze to ale nie są tak ładnie poukładane jak u niektórych czytałem jak to zrobić jak ładnie poukładać i wrzuce logi dzisiaj wszystkie tak jak napisaliście tylko wczoraj laptop się wyczerpał i będedziś robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - moze sie pomylilem, bo dawno vaga nie widzialem na oczy... moze 04 basic :wink4:

jest temat jak ladnie zapisac. Mam ten sam problem. W exelu 00 zapisywal ladnie - w nowszych trzeba kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...