Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup roweru crossowego... Co wybrać ?


Gość MACHINE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do znawców rowerowych ! Co byście wybrali :mysli::naughty: ? Nie znam się specjalnie na tego typu sprzęcie... :rolleyes:

1. Merida CROSSWAY TFS 200 http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=6&gr=46&id=312

2. Author ZENITH http://www.bike-on.pl/product.php?id=3484&id_categories=133&namek=Author_Zenith___2007

3. Kelly's NEOS, EXQUISITE lub PHANATIC http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&thumb=yes&cPath=1_189_196

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temacik ;).

Też szukam "górala" trochę na szosy, trochę po lasach. Koszt ok.2000.

Na co w szczególności zwrócić uwagę przy szukaniu rowerku? Czy jest jakieś minimum osprzętu, które powinien posiadać dobry rower?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zlozyc rower samemu. wiele czesci mozna znalezc w promocjach (ja np kupilem niedawno komplet hebli Avid SD7 za 200 zl, podczas gdy w sklepie chcieli 200 za same szczeki...) lub w wyprzedazach zeszlorocznego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zlozyc rower samemu. wiele czesci mozna znalezc w promocjach (ja np kupilem niedawno komplet hebli Avid SD7 za 200 zl, podczas gdy w sklepie chcieli 200 za same szczeki...) lub w wyprzedazach zeszlorocznego sprzetu.

Pewnie masz rację, ale najpierw musiałbym wertować dziesiątki testów i czytać godzinami fora, bo nie znam się na tym które komponenty są dobre a które nie. Więc wolę kupić w miarę dobry już poskładany rower i mieć to z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.

Absolutnie nie znam się na rowerach.

Dlatego podjechałem do salonu "Geanta". Tam powiedziałem jaki mnie rower interesuje.

Dopasowali mi rowerek do moich potrzeb i rozmiarów.

Teraz śmigam nim i po lesie i po mieście i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, że najważniejszym elementem w rowerze jest rama. Jeżeli ma być lekki to aluminiowa i tu polecam klasę 8000 a już na pewno 9000. Jeżeli chodzi o osprzęt, to może to być na początek Shimano Alivio. Piszę to dla osób, które zaczynają przygodę z rowerem, więc nie piszcie mi, że to jest złe, że lepsze tamto. Najważniejsza rama, a resztę potem sobie pozmieniacie w miarę potrzeb. Zrezygnujcie z hamulców tarczowych na rzecz szczęk z klockami gumowymi (chociaż widelce w nowych rowerach mają już przewidziane miejsca na ewentualny hamulec tarczowy) - kasa w kieszeni, bo dobra tarcza kosztuje swoje. Zrezygnujcie z amortyzatora tylnego, bo jest on tak naprawdę na początku zbędny - kasa w kieszeni. Teraz to co zaoszczędziliście wpakujcie w rower z dobrą ramą. Oprócz aluminium dobrym rozwiązaniem jest też rama węglowa (kompozytowa). Nie polecam ram chromowo - molibdenowych, gdyż są stosowane w tańszych rowerach (stop stali chromu i molibdenu). Mają porównywalną wytrzymałość do aluminium, ale są cięższe (większe przekroje ram). Osobiście mam na ramie próbę 6061 i póki co pomukam sobie i po asfalcie i po terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...