Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych


blur123

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem pół roku z tym modułem i było ok,ma coś wspólnego spalona żarówka postojowa ? w tym samym czasie zaczęły mrugać jak postojowa zaczynała padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Nie będę zakładał nowego tematu bo tu akurat temat o DRL :)

Mam w B6 xenon (niestety nie Bixonen :( ) i chciałbym mieć w drogowych światła do jazdy dziennej DRL dodatkowo chciałbym by przełączały się automatycznie z dziennych na mijania gdy np.wjadę w tunel czy gdy zrobi się już trochę ciemno. Generalnie rzecz biorąc, by wszystko działało tak jak to działa w B7.
Wiem,że na pewno moduł DRL ale co jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie opcje.

Albo zmieniasz MCE (chyba że masz obsługę), lustro z czujnikiem światła itp)

Albo szukaj modułu DRL z czujnikiem zmierzchu:

http://allegro.pl/modul-swiatla-dzienne-drl-czujnik-zmierzchu-usb-i6418839143.html

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg.opisu tego modułu to owszem steruje światłami DRL ale tylko w momencie gdy kierowca włączy/wyłączy silnik lub włączy światła mijania ale nie przełączy samoczynnie bez żadnego udziału kierowcy z DRL na mijania gdy się wjedzie autem np.w tunel czyli tak jak to się dzieje w B7 w fabrycznym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję... 

pytanie techniczne.. czy po instalacji modułu świeci się Wam kontrolka od długich? ? - odpowiadam, nie świeci (a przynajmniej z modułem od Bart-S) 

 

pytanie inne: co to za dźwięk w lampach? mikro skoki przesłony? mini bzyczenie ? 

Edytowane przez jaś-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli posiadam bixenon z funkcja automatycznych swiatel z czujnikiem zmierzchu to duzo jest zachodu, aby mieć drl? mowie tu o rozwiązaniu opartym na module mce, o którym wspomina @Maciek0502 

nie wiem czy to ma znaczenie, ale auto posiada też come leaving home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sebool12 napisał:

jezeli posiadam bixenon z funkcja automatycznych swiatel z czujnikiem zmierzchu to duzo jest zachodu, aby mieć drl? mowie tu o rozwiązaniu opartym na module mce, o którym wspomina @Maciek0502 

nie wiem czy to ma znaczenie, ale auto posiada też come leaving home

żaden MCE z B6 nie obsługuje DRL. W twoim wypadku pozostaje doposażenie się o moduł DRL, bądź przesiadka na odpowiedni MCE z B7 plus rzeźba w instalacji.

Ja dokupiłem moduł DRL od proletec i wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaras99 czyli sumarycznie musiałbym dokupić uniwersalny moduł DRL, przełącznik DRL z CLH i kawałek instalacji by to wszystko spiąć? 

A co z przesłonami w bixenonie? Bo z tego co przeczytałem to nie którzy maja problem z drgającymi przesłonami - jest na to jakiś sprowadzony sposób? Albo konkretny moduł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeżeli masz MCE z końcówką F a masz bo piszesz, że posiadasz fukncję CLH, do dokupujesz przełącznik DRL, CLH, podłączasz go odpowiednio, do tego moduł DRL i tyle.

Przełącznik DRL CLH nie jest niezbędny, to tylko dla bajera, że możesz wyłączyć sobie w każdej chwili. Ja mam lustro fotochorm i włącznik świateł cały czas na Auto i to zestawienie i to zestawienie samo dba o to, aby w odpowiednich warunkach włączały się światła mijania/czy też DRL

Mam bixa i nie mam problemów z przesłonami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaras99 a możesz podesłać link do modułu, który kupiłeś? 

Wole kupić sprawdzony model niż później męczyć się z bixenonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sebool12 napisał:

@jaras99 a możesz podesłać link do modułu, który kupiłeś? 

Wole kupić sprawdzony model niż później męczyć się z bixenonem 

MODUL-SWIATEL-DLUGICH-DZIENNYCH-DRL-Dzie
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 126,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

mam pytanie głównie do tych co już montowali sobie modułu drl, kupiłem moduł na allegro 

MODUL-SWIATEL-DLUGICH-DZIENNYCH-DRL-Dzie
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 118,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne (7048038914). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

mam pytanie gdzie go włożyliście?? i czy  wpinaliście się przy wtyczkach do mce czy gdzieś dalej w wiązce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu moduły ładnie wchodzą nad MCE, i najlepiej się wpinać zaraz za wtyczkami, tak żeby kilometra przewodów nie ciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

To ja się dokleję i zapytam. 

Moduł AM.010.3 firmy Lepard najbardziej mi przypadł do gustu (PDF z opisem). Posiada dedykowany czujnik zmierzchu. Ale jeśli w aucie nie posiadam przelącznika świateł z AUTO, to zadziała automatyczne przełączanie świateł, czy nie? Jak to jest realizowane z użyciem nie fabrycznego czujnika zmierzchu? Przelącznik świateł w pozycji zero a i tak moduł steruje włączaniem świateł na mijania/drogowe/DRL?

PS. No i się wyjaśniło, obejrzałem filmik z aukcji i tam widać jak to bangla. Przelącznik jest w pozycji zero i automatyka sama wszystko ogarnia :) 

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 118,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne (7048038914). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Podany moduł sprawdzi się przy reflektorach Bix A4 B6 ?? Na innym module wydobywały się dziwne dźwięki w reflektorze (podobno od przesłony świateł drogowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 10:36, lukas551 napisał:
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 118,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne (7048038914). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Podany moduł sprawdzi się przy reflektorach Bix A4 B6 ?? Na innym module wydobywały się dziwne dźwięki w reflektorze (podobno od przesłony świateł drogowych).

mam dokładnie ten moduł w b6 Bix i wszystko jest ok z przysłonami - z tym, że ja mam założone całe soczewki z B8 lift. Z tego co czytałem to właśnie dzięki tej zmianie soczewek nie mam problemu z przysłonami, na soczewkach z B6 problem ten podobno występuje w większości przypadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

mam dokładnie ten moduł w b6 Bix i wszystko jest ok z przysłonami - z tym, że ja mam założone całe soczewki z B8 lift. Z tego co czytałem to właśnie dzięki tej zmianie soczewek nie mam problemu z przysłonami, na soczewkach z B6 problem ten podobno występuje w większości przypadków

Właśnie też mam projektory z B8 i mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie po przeczytaniu o tym problemie przykładałem ucho do lampy i nie słychać kompletnie nic. Być może ten moduł jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lukas551 napisał:

Właśnie też mam projektory z B8 i mam problem.

Można problem rozwiązać montując przekaźniki które umożliwiają zasilanie przesłon dopiero po włączeniu świateł mijania. Koszt na 2 lampy to jakies z 20 zł

 

20200227_120614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...