Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dojazdówka (jaki rozmiar) a quattro


bhuyaaka

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to sie wydaje że tak nie powinno sie robić, jak wszystkie 18ki to i zapsa o tych samych parametrach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 18 sie zmiesci do tego luku bagazowego na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obwodem to napewno sie zmiesci, ja mam teraz 17ke 7,5" 225 to ciut podłoge podniosła w bagazniku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zakupi jaka jedna fele i sie wrzuci na zapas :wink4:

A jak wogole to przeliczacie te obwody zeby pasowaly , moze to proste pytanie ale jakos ja niewiem :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale producent zaleca użytkowanie 4 takich samych kół, wiec moze być problem w przypadku Q jak sobie założysz taką 16ke i zostawisz 3 18ki, a co gorsza przyjdzie Ci na niej przejechać jakis większy dystans(np z przyczyn niedzieli) jak by tak było jak piszesz to by w autach z Q dawali dojazdówki w salonie a daja zapas pełnowymiarowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi ale ty mnie straszysz :> chyba faktycznie kupie gdzies jaka 18 na zapas :naughty: tylko czy wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi ale ty mnie straszysz :> chyba faktycznie kupie gdzies jaka 18 na zapas :naughty: tylko czy wejdzie

Sam kiedys zakładałem wątek o zapasie kto co poleca, to najlepszym rozwiazaniem był jego brak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie czasem auto wtedy stało krzywo ze wzgledu ugięcia opony :mysli: Nie wiem ja tam nie ryzykuje i nie wkładam innej felgi niz mam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oponki czemu musza być wszystkie takie same? ja mam z przodu jodełkę i cuś ją słychac a w dieslu było cicho jak jeździła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/kolo-dojazdowe-zapas-audi-a4-a5-a6-175-55-19-8k0-i1459250715.html

ma ktos z was cos takiego na wyposazeniu?

Sprzedawca chyba cos pochrzanil jak to moze byc 175/55/19? :shocked:

Nie wiem czy to wogóle pasuje do mnie.

Przy 19 normalnie jest 255/35 :mysli:

A to?

http://moto.allegro.pl/kolo-dojazdowe-19-5x112-audi-a4-s4-a5-s5-a6-i1480011286.html

Nie wiem co wybrac zeby quattro nie kulało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie doradzić mi co kupić? Mam teraz zestaw naprawczy z kompresorkiem w bagażniku, a wybieram się na wakacje i chciałbym jednak mieć koło w zapasie, tylko nie wiem jakie kupić?

Czy dojazdówkę czy jakieś zwykłe koło z felgą (alu bądź stałówka) i oponą? Nie wiem też w jakim rozmiarze.

Koła letnie na których jeżdżę mają rozmiar 235/45 R 17.

Chciałbym tez kupić na koło ten styropian o numerze 8E9012109E czy on będzie ok czy jakiś inny mam kupić na zapasowe koło?

Możecie coś doradzić?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stalą w 17tce będzie ciężko z dostepnością, wiec jak normalne koło to tylko alu o tych samych parametrach, styropian powinien wejsć, u mnie jest 17ka w zapasie opona taka jakie mam na aucie i styropin pasuje bez problemów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupię poprostu taką samą felgę i koło, to myślisz że do tego styropianu wejdzie kolo 235/45 R17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupię poprostu taką samą felgę i koło, to myślisz że do tego styropianu wejdzie kolo 235/45 R17?

niewiem jak w B6, ale w B5 styropian do koła(ten na klucze) jest przystosowany wymiarowo do 15" wiec w każdy inny wymiar felgi wchodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś wie jak jest w B6 ze styropianem tym co chce kupic na kolo zapasowe czy wejdzie 17 calowy zapas z opona 235/45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś wie jak jest w B6 ze styropianem tym co chce kupic na kolo zapasowe czy wejdzie 17 calowy zapas z opona 235/45 ?

Podłączam sie do pytania - też wolałbym pełnowymiarowe alu niż dojazdówke na zapasie - ale czy wejdzie do B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim 17" z opona 235/45/17 od nowości i gwarantuje wam, że wejdzie wam tam 17" na milion procent :)

Koło wchodzi tam bez problemu, pod kołem nie ma żadnego styropianu, tylko po włozeniu koła w dziure bagażnika wkłada sie w nie styropian w którym jest hak a po bokach poza kołem jest lewarek i klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pełno wymiarowe koło zapasowe to nie masz żadnego styropianu, koło wkładasz w dziure i koniec, styropian jest jeśli masz hak holowniczy odpinany to wtedy masz mały styropian do którego wkładasz hak a styropian z hakiem w koło a nie pod koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...