Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie zacisków hamulcowych


RavMatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis zamierzam sciagnac fele w garazu i wkoncu zakonserwowac zaciski hamulcowe na ladny czerwony kolor. Mam tylko jeden maly dylemat. Jakej farby uzyc? Kumpel odradza mi kupowanie drogich farb do takiego zabiegu, sam uzyl farby firmy Hammerite. jezdzi rok i faktycznie mu sie kolorek ladnie trzyma. a co najważniejsze koszt tubki ktora wystarczy na wymalowanie dwóch - trzech warst to okolo 20 zl. szukac innych farb czy ta wystarczy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko :wallbash: jak juz chcesz malować to zrób to na czarny mat lub połysk :) czerwony :kox: a zresztą to moje zdanie. Do malowania zacisków masz specjalne farby hammerite możesz pomalować ogrodzenie. I kup taką żeby używać pędzla :przebiegly: nie takie http://moto.allegro.pl/item984167247_lakier_farba_do_zaciskow_hamulcowych_bialystok.html a takie cos http://moto.allegro.pl/item975997767_motip_lakier_farba_zestaw_do_zaciskow_hamulcowych.html :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że czarny będzie lepiej pasował do srebnego metalika?:)

Wiem do czego służy ta farba, dlatego pytam o zdanie :P

Pytanie tylko po co mam placic 100 z, skoro za 20 zl mam to samo. a Hammerite naprawde ladnie pokryl mu zaciski i wcale nie rdzewieje i dobrze sie trzyma przy wysokich temperaturach, moge sie mylic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poprzedniej miałem pomalowane na czerwony połysk zwykłą farbą chlorokauczukową , trzymała sie 2 lata potem nie wiem bo auto na szrocie stoi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowałem hammmerite ale nie jest to farba dostosowana do zacisków . Wątpię czy aż tak dobrze mu trzyma że nie ma żadnych pęknieć czy odbarwień lakieru . A co do koloru to czerwony mi się źle kojarzy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało maluj Hammeritem ta farba potrafi wiele wytrzymać. Sa malowałem tym zaciski i jest :good: tylko wcześniej użyłem podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyla noga!! Tylko nie na czerwono...

RavMatrix nie idz tą drogą...

....chyba że chcesz jezdzić na zloty calibry i golfów dwójek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do farby to nie ma sensu wydawals duzej kasy, ja np. kilka lat temu malowalem zaciski tarcz przod i tyl w renault19 jakas zwykla farba z praktikera w puszce za 20kilka zlotych i bylo git.

teraz tez bym pomalowal w audi bo juz obskurnie wygladaja,ale nie na czerwono, mam granatowego kombiaka i felgi w chromie, jakby zaciski na niebiesko maznac nie byloby wioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowałem hammmerite ale nie jest to farba dostosowana do zacisków . Wątpię czy aż tak dobrze mu trzyma że nie ma żadnych pęknieć czy odbarwień lakieru

I tu się mylisz kolego, hammerite doskonale nadaje się do zacisków nic nie pęka i nic się nie odbarwia. Ja mam pomalowane i złego słowa nie powiem. A co do koloru to zmieszałem hammerite złoty ze srebrnym i teraz jest srebrny z lekkim zabarwieniem na złoto (mnie się podoba) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm proponuje pomalowac na zloto/czerwono/zielone i jebn** stickera calibra lub golf. Takie kolorki w audi pasuja jak do swini siodlo.

co do farby.. z hameritem nie powinno byc problemow. Ja malowalem chyba jakims motipem zaciski na czarny mat rok temu, do dzis nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy czytac nie potraficie - kolega pyta o rodzaj farby nie o kolor, bo kolor juz wie jaki - tak chce i tak pomaluje bo to jego samochod ... o gustach sie nie dyskutuje

Znajomy tez pomalowal hameritem i tez jezdzi i nic odpryskuje, ale ja proponuje podjechac do sklepu z lakierami samochodowymi i kup sobie farbe do zaciskow i bedzie tak jak ma byc a koszt to ok 35zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem specjalnej farby dwuskładnikowej do zacisków

mam kolorek ciemny złoty jak w starym STI :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy czytac nie potraficie - kolega pyta o rodzaj farby nie o kolor, bo kolor juz wie jaki - tak chce i tak pomaluje bo to jego samochod ... o gustach sie nie dyskutuje

Znajomy tez pomalowal hameritem i tez jezdzi i nic odpryskuje, ale ja proponuje podjechac do sklepu z lakierami samochodowymi i kup sobie farbe do zaciskow i bedzie tak jak ma byc a koszt to ok 35zl

ze zdjęcia widać że kolejny miłośnik Calibra Teamu z czerwonymi zaciskami się odezwał... :polew: :polew:

Rozumiem że audi kupiłeś bo nie było żadjen fajnej 20 letniej Beemy. :decayed:

Ja uważam że zaciski najpewniej będzie polakierować metodą piecową.

Niestety wiąże się to z ich demontażem.. Ale jak coś robićto porządnie i na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nosb moze miec na czerwono ? :mysli::decayed:

bo Nosb ma 5 razy wieksze i takie mogą byc czerwone. seryjne popierdółki w A4 sie nie nadają :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam 288 mm i myślę o kolorze pomarańcz Lambo :kox: :kox:

Lamborghini-Murcielago-LP650-4-Roadster.jpg:decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...