Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie zacisków hamulcowych


RavMatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście miałem straszne wyrzuty sumienia malując standartowe zaciski Hammeraitem za 19,80zł w dodatku na czerwono, aleeeeeee.... już mnie to nie boli :polew:, a chodzi jedynie o to by było je nieco widać ...moim zdaniem lepsze takie festynowe niż pordzewiałe...to dopiero wygląda :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem straszne wyrzuty sumienia malując standartowe zaciski Hammeraitem za 19,80zł w dodatku na czerwono, aleeeeeee.... już mnie to nie boli :polew:, a chodzi jedynie o to by było je nieco widać ...moim zdaniem lepsze takie festynowe niż pordzewiałe...to dopiero wygląda :kwasny:

rudego łatwiej wyczyścić i doprowadzić do porządku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaciski wyczysciłem szczotą druciana, później malowanie hammeritem beż żadnych podkładów- w końcu to farba antykorozyjna. Cały sezon malowanie wytrzymało i nic się absolutnie nie dzieje, żadnych odprysków itd. Zalety takie że hammerite jest tańszy niż farby dedykowane do zacisków, większy wybór kolorów i spokojnie radzi sobie z wysokimi temperaturami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponieważ jestem laikiem a niedawno co zakupilem felgi aluminiowe to chciałem zapytac czy zeby pomalować zaciski to trzeba je zdemontowac czy wystarczy zdjąć felgi :P

Jak zdejmiesz felgę to sam się przekonasz czy trzeba je demontować :wink4:

Trzeba trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyczyścisz dokładnie zacisków jak ich nie ściągniesz. Ale widziałem też malowane bez demontażu, więc da radę ale z jakim efektem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponieważ jestem laikiem a niedawno co zakupilem felgi aluminiowe to chciałem zapytac czy zeby pomalować zaciski to trzeba je zdemontowac czy wystarczy zdjąć felgi :P

i tak i tak mozna, lepiej wyglądają jak zdejmiesz i pomalujesz każdy element osobno, ale sporo przy tym pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponieważ jestem laikiem a niedawno co zakupilem felgi aluminiowe to chciałem zapytac czy zeby pomalować zaciski to trzeba je zdemontowac czy wystarczy zdjąć felgi :P

i tak i tak mozna, lepiej wyglądają jak zdejmiesz i pomalujesz każdy element osobno, ale sporo przy tym pracy

trzeba cały zacisk rozebrac

potem poskładac

a pomiedzy jednym i drugim wyczyscic i pomalowac najlepiej wyppiaskowac i dac do malowania piecowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponieważ jestem laikiem a niedawno co zakupilem felgi aluminiowe to chciałem zapytac czy zeby pomalować zaciski to trzeba je zdemontowac czy wystarczy zdjąć felgi :P

i tak i tak mozna, lepiej wyglądają jak zdejmiesz i pomalujesz każdy element osobno, ale sporo przy tym pracy

trzeba cały zacisk rozebrac

potem poskładac

a pomiedzy jednym i drugim wyczyscic i pomalowac najlepiej wyppiaskowac i dac do malowania piecowego

bez przesady z tym malowaniem proszkowym :decayed: jak ktoś kaski nie ma to budżetowo można zacisk odświeżyć i nie koniecznie trzeba go rozbierać, jak kolega nie potrafi to może go z zewnątrz tylko maznąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100zl nie warto sobie d...y zawracac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100zl nie warto sobie d...y zawracac :decayed:

może i tak ale ma uziemiony samochód wtedy :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100zl nie warto sobie d...y zawracac :decayed:

popieram gdybym wczesniej wiedzial oddalbym koledze Devastation, ale dzieki jego pomocy telefonicznej fachowej porady oraz kliku istotnych elementow naprawczych dalem rade

jak ktos ma czas to moze sie bawic ja kupilem cale drugie zaciski 312mm wiec nie mialem presji czasu w innym wypadku daje Devastation-owi do robienia

moje malowalem sprayem do zaciskow kolor czerwony wyszlo w pyte nie tak jak piecowo ale zawsze cos :)

moze wkrotce bede mial klika zestawow pod tarcze 312mm, do B5 to sie znow bede bawil

ale tak jak pisze trzeba miec duzo czasu cierpliwosci i dobrego pomocnika -Devastation- thanks :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co, zawsze do usług :pali: :pali: :pali: :pali:

sorry za OT, ale nie bede zakładał nowego tematu

na jaki kolor pomalowac piecówą pokrywe zaworów i kolektor ssący ?????

macie jakieś propozycje ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...