Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie zacisków hamulcowych


RavMatrix

Rekomendowane odpowiedzi

do odtłuszczania świetne sa różnego rodzaju zmywaki do hamulców. Robia to genialnie. Szczerze powiedziawszy to uzywam ich nie tylko do odtłuszczania ale nawet jak czyściłem turbine to po spryskaniu takim sadza spłynęła jak woda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś konkretny producent sprawdzony /? podaj jakaś nazwę

jakikolwiek środek do mycia felg mega żrący :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocnymi środkami do felg trzeba uważać, ostatnio na myjni tak dowalili jakiegoś mocnego ścierwa że zszedł mi klar z lakieru. Oczywiscie pokryli koszty. Jak będziesz używał mocnego środka, uważaj na felgi...

Ja kupiłem preparat "PLAK" i felgi zrobiły się białe jak bym ich jakimś kwasem jebnął. Fakt do brudu sie dobiera konkretnie ale i do lakieru. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie środek za długo poleżał na feldze, jak chcesz odratować to dawaj zdjęcia i coś poradzimy, oby nie byłoiza późno

Właśnie że nie za długo ok minuty nie więcej przed samym wjazdem na myjnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za środek typowy do felg ? Może trzeba to przepolerować żeby odzyskać blask... najlepiej jak zrobisz foto zanim coś z tym zrobisz, no chyba że chcesz dac fele do renowacji to mam kogoś kto robi dobrze i niedrogo:)

taki:

http://www.autodrogeria.pl/Felgi/Atas-Plak-Forlega-do-czyszczenia-felg-750-ml

Mam felgi 16" biedrony i nie wiem czy wartość malowania nie przekroczy wartości felg. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za środek typowy do felg ? Może trzeba to przepolerować żeby odzyskać blask... najlepiej jak zrobisz foto zanim coś z tym zrobisz, no chyba że chcesz dac fele do renowacji to mam kogoś kto robi dobrze i niedrogo:)

taki:

http://www.autodrogeria.pl/Felgi/Atas-Plak-Forlega-do-czyszczenia-felg-750-ml

Mam felgi 16" biedrony i nie wiem czy wartość malowania nie przekroczy wartości felg. :tongue4:

to jak zszedł ori lakier to zmatuj i załaduj sprayem jakiś fajny kolor np jak mrogal :kox: Tanim kosztem bo chyba puszka na felgę a jesli masz odrobine wprawy to efekt będzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powoli chce sie zabrać za malowanie hamulców i wymiane wszystkich gumek..ale mam pytanie:czy ta farba bedzie odpowiednia? bo nie chce jakiegoś szajsu kupic.

MOTIP lakier farba ZESTAW do zacisków SREBRNY (3211554678) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

no i jaki kolor będzie pasował do granatowego a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i widzę sporą niechęć do koloru czerwonego, o mało co sam się nie zniechęciłem do malowania ale w sumie skoro mi się podoba to czemu nie :decayed:

Generalnie nie chodzi mi o żaden lans i chwalenie się małymi hamulcami, po prostu mam czarne auto z czarnymi felgami i trochę się to "zlewa" dlatego chcę je pomalować dla pewnego kontrastu.

A niektórzy moim zdaniem podchodzą do tego tematu zbyt emocjonalnie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przy kolorze grafitowym felg pomalowałem zaciski na biało i uważam że wygląda to całkiem nieźle. Co do tych wszystkich "specjalnych" farb do zacisków to szkoda w ogóle się tym interesować bo wg mnie to pic na wodę fotomontaż - a wspomniany wcześniej hammerite jest niezawodny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezawodny to jest piec :wink:

20130413_150907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie piecowo daje rade, a co do koloru to są gusta i gusciki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być jeszcze: żółte, czarne, niebieskie, zielone, białe, srebrne, różowe.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone dodaja najwiecej mocy jednak :)

a co do farb to ja mam jakims wlasnie szprejem pomalowane do felg specjalnym niby nie odchodzi, ale brud sie na tym trzyma strasznie, jak bym mial wtedy wiecej czasu to poszly by do pieca

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...