Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie zacisków hamulcowych


RavMatrix

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie te wszystkie zaciski z Audi które wkładacie są poprostu brzydkie.

Zrozumcie to.

Co innego jak jest zabudowany piękny zacisk Porsche albo audi Ceramic, ewentualnie takie jak są w Q7...

Czarny zacisk ładnie wygląda ale nie rzuca się w oczy bo nie ma się rzucać.

Te zaciski z eSy b7 wyglądają trozke lepiej bo jest srebrna blaszka która zasłania troche więcej bebechów niż zwykła...

Ale też nie pomalowałbym ich na jakiś inny kolor niż czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie te wszystkie zaciski z Audi które wkładacie są poprostu brzydkie.

Zrozumcie to.

Co innego jak jest zabudowany piękny zacisk Porsche albo audi Ceramic, ewentualnie takie jak są w Q7...

Czarny zacisk ładnie wygląda ale nie rzuca się w oczy bo nie ma się rzucać.

Te zaciski z eSy b7 wyglądają trozke lepiej bo jest srebrna blaszka która zasłania troche więcej bebechów niż zwykła...

Ale też nie pomalowałbym ich na jakiś inny kolor niż czarny.

to ,że Tobie sie nie podoba to tylko kwestia gustu albo wpojonych jakiś przekonań.

ja myślę, że chłopaki chcą mieć czerwone zaciski , żeby zza felgi cos po prostu rzuciło sie w oczy w innym kolorze niż tylko czerń i wygladało na nieseryjne :P

ja osobiście też bede malować swoje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że zaciski najpewniej będzie polakierować metodą piecową.

Niestety wiąże się to z ich demontażem.. Ale jak coś robić to porządnie i na lata

siemian, na lata ? jak znam życie zaraz będziesz wymieniał heble :polew: :polew: :polew: czyli już ze cztery razy byś je wkładał do pieca :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo. Auto mam półtora roku a dopiero 3 razy wymieniałem zaciski. 2x przód i raz tył :decayed: :decayed: :decayed:

Zapowiada się że jak dobrze pójdzie to może do pól roku drugi raz będe zmieniał tył. :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem u siebie malowanko zacisków na czerowno :kox: farba w sprayu kolor czerwony firma MOTIP oto link http://www.allegro.pl/item967016662_motip_lakier_farba_spray_do_zaciskow_hamulcowych.html :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie te wszystkie zaciski z Audi które wkładacie są poprostu brzydkie.

Zrozumcie to.

Co innego jak jest zabudowany piękny zacisk Porsche albo audi Ceramic, ewentualnie takie jak są w Q7...

Czarny zacisk ładnie wygląda ale nie rzuca się w oczy bo nie ma się rzucać.

Te zaciski z eSy b7 wyglądają trozke lepiej bo jest srebrna blaszka która zasłania troche więcej bebechów niż zwykła...

Ale też nie pomalowałbym ich na jakiś inny kolor niż czarny.

jeden co dobrze prawi...

Malujcie malujcie na czerwono te male pipki... zalatuje festynem na maxa. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia widać że kolejny miłośnik Calibra Teamu z czerwonymi zaciskami się odezwał... :polew: :polew:

Rozumiem że audi kupiłeś bo nie było żadjen fajnej 20 letniej Beemy. :decayed:

Ja uważam że zaciski najpewniej będzie polakierować metodą piecową.

Niestety wiąże się to z ich demontażem.. Ale jak coś robićto porządnie i na lata

Przypomina mi się wątek gregory'ego o regeneracji, malowaniu zacisków :

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_remont_hamulcow_malowanie_zaciskow-t26836.0.html

Jakoś nie widziałem tam określeń "Calibra Team" czy, że "zalatuje festynem na maxa"...

Kto nie widział, niech wbije w linka i oceni czy A4 z czerwonymi zaciskami wygląda jak Calibra...

O gustach się po prostu nie dyskutuje, a jeśli już, to warto czasem ważyć słowa, bo wg mnie krytyka "prześmiewcza" zamiast konstruktywnej, to jest dopiero wieśniactwo :tongue4:

Osobiście malowałbym na jakiś stonowany niebieski albo srebrny/szary, bo nadwozie mam "pelican blue" i czerwony po prostu mniej pasuje, ale nie jest bardziej wiejski niż czarny czy srebrny :naughty:

Ja właśnie skończyłem u siebie malowanko zacisków na czerowno :kox: farba w sprayu kolor czerwony firma MOTIP oto link http://www.allegro.pl/item967016662_motip_lakier_farba_spray_do_zaciskow_hamulcowych.html :wink4:

Również polecam tę farbę. Co prawda sam nie stosowałem, ale kumpel z tego co pamiętam tym malował i jeszcze się trzyma. :good:

Sam może niedługo się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka :

1) Co sadzicie o pomalowaniu zaciskow na niebiesko (mysle o srebrnych jeszcze) w przypadku niebieskiego koloru nadwozia

(http://media.photobucket.com/image/audi%20a4%20b6%20blue/docurley/B6%20to%20RS4%20B7%20Project/008__scaled_600_001_001.jpg

odrazu dodam ze to nie moj samochod ale kolor mnie wiecej taki sam:P) .

2) to pytanie jest prawdopodobnie glupkowate (ale jestem laikiem) - czy zdjecie zaciskow do pomalowania wiąże się z jakimis bardzo skomplikowanymi operacjami bo niestety brakuje mi warunkow i w duzej mierze zdolnosci manualnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. myśle że najbezpieczniej bedzie na srebrno. Przecież nie ma się "czym chwialić". Chyba że chcesz żeby ludzie zwrócili uwage na Twoje wielkie hamulce rodem z golfa 1.9 tdi...

2. nie jest to trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. myśle że najbezpieczniej bedzie na srebrno. Przecież nie ma się "czym chwialić". Chyba że chcesz żeby ludzie zwrócili uwage na Twoje wielkie hamulce rodem z golfa 1.9 tdi...

Tak tez myslalem bo o dziwo z tylu mam pomalowane na srebrno a z przodu nie :P musze cos z tym zrobic tymbardziej ze teraz mam :kox: 16" felgi :P

Ale rozumiem ze trzeba zdjac zeby pomalaowac :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka :

1) Co sadzicie o pomalowaniu zaciskow na niebiesko (mysle o srebrnych jeszcze) w przypadku niebieskiego koloru nadwozia

(http://media.photobucket.com/image/audi%20a4%20b6%20blue/docurley/B6%20to%20RS4%20B7%20Project/008__scaled_600_001_001.jpg

odrazu dodam ze to nie moj samochod ale kolor mnie wiecej taki sam:P) .

Jeżeli znajdziesz taki odcień niebieskiego, który nie będzie zbyt "jaskrawy i odblaskowy", to myślę, że będzie fajnie wyglądało.

Myślę, że niebieskie zaciski będą pasowały do auta o niebieskim nadwoziu.

Co do "rzucania sie w oczy" to również zależy od tego jakie masz felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co mają coś wspólnego z malowaniem hammeritem.

Jest jakiś specjalny o podwyższonej temp.czy zwykła farba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem u siebie malowanko zacisków na czerowno :kox: farba w sprayu kolor czerwony firma MOTIP oto link http://www.allegro.pl/item967016662_motip_lakier_farba_spray_do_zaciskow_hamulcowych.html :wink4:

zapodałbyś jakąś fotke jak to wygląda

ciekawe czy jak byście sobie założyli czerwone zaciski od porsche to też byście je przemalowywali,moim zdaniem o gustach sie nie dyskutuje chociaż ja sie nie moge zdecydować jaki kolor pasowałby do mojego szarego delfina :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak sie skończył ten temat ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to miałem tak pomalowane jak w avatarku ale teraz za mną chodzi złoty lub srebrny czyli taki mniej rzucający się w oczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa koncepcja ja na razie pozostaje przy czerwonym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...