Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarnika D3S BIXENON


wozniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Niestety przyszedł czas na jedną z moich żarówek ksenonowych. W ASO w Warszawie żądają za to 1100 PLN !!!

Czy szanowni forumowicze wiedzą może czy da się to w modelu B8 zrobić samemu (jeżeli tak to jak ?) i ile to może kosztować?

Bądź miejsce w którym zrobią mi to tanio i fachowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 2 sztuki na allegro lub spytaj Waski 'ego... wymieniamy parami

oczywiście najpierw musisz wyciągnąć i zerknąć co tam masz... d1s... d1r... czy inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 2 sztuki na allegro lub spytaj Waski 'ego... wymieniamy parami

oczywiście najpierw musisz wyciągnąć i zerknąć co tam masz... d1s... d1r... czy inny

Witam,

No tak - szczerze mówiąc to jeszcze nie próbowałem ich wyjąć - ale z tego co słyszałem to może być z tym problem stąd też moje pytanie.

Pozdrawiam.[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 09:53_________________________________________________

kup 2 sztuki na allegro lub spytaj Waski 'ego... wymieniamy parami

oczywiście najpierw musisz wyciągnąć i zerknąć co tam masz... d1s... d1r... czy inny

Witam,

Dzwoniłem do ASO i Pan był tak miły i potwierdził, że jest tam żarnik D3S - niestety nie chciał podać producenta ale na bank jest to Philips. Ponadto w instrukcji jest bardzo dokładnie opisane co trzzeba zrobić, aby wyjąć reflektor. Tak więc chyba sam się za to wezmę.

p.s. jeszcze jedno - dziwny objaw, o którym nie wspomniałem wcześniej. W ASO mówią, że to normalne. Mianowicie za każdym razem jak włączę światła to oba xenony się palą. Niestety lewy gaśnie po ok 1 minucie. I druga sprawa - tak naprawdę nie zauważyłem znacznej różnicy w kolorze świecenia między lewym a prawym - ale to może wynikać z podobnego wieku żarników.

Pozdrawiam,

Wozniaq

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. jeszcze jedno - dziwny objaw, o którym nie wspomniałem wcześniej. W ASO mówią, że to normalne. Mianowicie za każdym razem jak włączę światła to oba xenony się palą. Niestety lewy gaśnie po ok 1 minucie. I druga sprawa - tak naprawdę nie zauważyłem znacznej różnicy w kolorze świecenia między lewym a prawym - ale to może wynikać z podobnego wieku żarników.

Witam. od dzisiaj mam taki sam objaw.czy to napewno jest jest zarnik?

czy na allegro ktos kupowal moze zarniki czy to sa oryginaly http://allegro.pl/audi-a4-09r-zarowka-nowa-osram-d3s-xenonowa-i1354328035.html

cena jest atrakcyjna w intercarsie te same kosztuja 490zl za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś doszedł dlaczego jeden z Palnik sie zapala i po jakimś czasie gaśnie ?

Po ponownym uruchomieniu auta zapal się jak by nic mu nie dolegało i procedura sie powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak wyjąć żarnik? on jest na wcisk? to samo z wtyczką na wcisk czy jest jakaś zapadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznej odpowiedzi nikt nie udzielił na w/w pytania czyli rozumiem że przyczyna leży po stronie uszkodzonego żarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem ostatnio moją a4 z kolegą z Opola i kolega zauważył że bardzo nisko świecą mi światła .. Powiem szczerze , że nie zauważyłem tego, jak byłem na przeglądzie to gość sprawdzał mi lampy czy dobrze świecą i mówił wtedy że bardzo dobrze . . Gdy dojechaliśmy do domu wsiadłem do kolegi HONDY ACCORD 2009 i u niego zupełnie inaczej LEPIEJ widać w nocy , nie porównywałem z inną b8 , co może być przyczyną ? Mam bixy ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ubiegłym tygodniu wymieniałem żarniki ,problem miałem podobny,mianowicie prawy po zaświeceniu świecił różnie 5min, czasami 20minut i gasł, po wyłączeniu i włączeniu świateł znowu zaczynał świecić na jakiś czas i tak w kółko.Róznicy w barwie światła też nie było pomiędzy rekleftorami. Do wymiany żarników powyciągałem całe lampy, banalna i szybka robota ,czas trwania całej operacji to na spopkojnie 20 min. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem ostatnio moją a4 z kolegą z Opola i kolega zauważył że bardzo nisko świecą mi światła .. Powiem szczerze , że nie zauważyłem tego, jak byłem na przeglądzie to gość sprawdzał mi lampy czy dobrze świecą i mówił wtedy że bardzo dobrze . . Gdy dojechaliśmy do domu wsiadłem do kolegi HONDY ACCORD 2009 i u niego zupełnie inaczej LEPIEJ widać w nocy , nie porównywałem z inną b8 , co może być przyczyną ? Mam bixy ori

Świecą nisko czy słabo? W poprzedniej B6 miałem problem z ksenonkami, okazało się że regeneracja odbłyśnika pozwoliła na nowo cieszyć się pięknym światłem. Stąd i teraz nasuwa się pytanie jaka jest trwałość odbłyśników w B8, jaki przebieg wytrzymują? Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem ostatnio moją a4 z kolegą z Opola i kolega zauważył że bardzo nisko świecą mi światła .. Powiem szczerze , że nie zauważyłem tego, jak byłem na przeglądzie to gość sprawdzał mi lampy czy dobrze świecą i mówił wtedy że bardzo dobrze . . Gdy dojechaliśmy do domu wsiadłem do kolegi HONDY ACCORD 2009 i u niego zupełnie inaczej LEPIEJ widać w nocy , nie porównywałem z inną b8 , co może być przyczyną ? Mam bixy ori

Świecą nisko czy słabo? W poprzedniej B6 miałem problem z ksenonkami, okazało się że regeneracja odbłyśnika pozwoliła na nowo cieszyć się pięknym światłem. Stąd i teraz nasuwa się pytanie jaka jest trwałość odbłyśników w B8, jaki przebieg wytrzymują?

Kolego za nisko świecą , jak byłem na przeglądzie to facet mówił że dobrze świecą , patrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupował ktoś zarniki d3s u BARTEX-2013 ?

http://allegro.pl/xenon-ksenon-d3s-osram-philips-audi-a1-a3-a4-a6-q5-i4649595460.html

update.

BARTEX-2013 nie bardzo wie co sprzedaje ten żarnik osram d3s 66340

ma barwę 4150K w opisie raz podaje 4800K nizej w opisie 4300K

podobna sytuacja jest ( była w xenon-serwis ) ci od filmików z YT kupiłem żarniki 4500K

przysłali 4150K nie polecam ich.

Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od niego Philips D3S ,założone ,świecą,jest wszystko ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. a sprawdzałeś czy to ori żarówki czy jakieś chińczyki ? Kiedyś coś czytałem ze poniżej 200pln nie idzie kupic ori żarnika philips lub osram

Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. a sprawdzałeś czy to ori żarówki czy jakieś chińczyki ? Kiedyś coś czytałem ze poniżej 200pln nie idzie kupic ori żarnika philips lub osram

według tych wszystkich wiadomości które sa w necie jak sprawdzić czy to oryginał czy zamiennik to wszystko wskazuje na oryginał, jeżeli było by inaczej już bym miał po przetwornicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...