Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarnika D3S BIXENON


wozniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam philipsa , gdzie kupiłeś żarniki i w jakiej cenie ??

Kupiłem na e-bay. Dwa nowe originalne CBI za 75 €. Normalnie jeden kosztuje ok. 70 €.

PS. Te Philipsy jeszcze mam jak chcesz to Ci odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 nie ma wielkiego zachodu z wymiana. 10 min. na strone. W B7 musiałem wiecej sie namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z allegro to se można do fiata wsadzić :/

Kupiłem OSRAM w hurtowni elektrycznej, były na zamówienie, czekałem 2 tyg ale warto było :] Teraz jest bajka :]

ok.370 zł / szt D3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu- jakieś 3 tygodnie temu zaczął mi gasnąć prawy palnik- raz świecił 20 minut innym razem 2 godziny, ale generalnie gasł. świecił też minimalnie bardziej na żółto niż lewy. po przejrzeniu naszego forum postanowiłem sprawdzić czy to na 100% palnik, a nie przetwornica- więc zamieniłem palniki stronami- (okazało się, ze ten prawy ktoś wcześniej wymieniał, bo był inny niż lewy- lewy był chyba jeszcze z pierwszego montażu, bo był cały metalowy z czarno- białą naklejką- oba PHILIPSY, przy okazji trochę się zdziwiłem, bo samochód kupiłem prywatnie od Niemca i był serwisowany w ASO ). A po zamianie... wszystko wróciło do normy. Jeździłem tak 3 tygodnie ale, że nie lubię jak coś jest nie do końca w porządku, postanowiłem, że kupię nowe palniki.

Czy ktoś przerabiał to co ja, że po zamianie stronami palników usterka ustapiła?

Co do barwy to długo się zastanawialem czy oryginały 4300k czy 5000k, w końcu zdecydowałem się na OSRAMY xenarc cool blue intense 5000k- świecą pięknie na bielutko i widoczność mega dobra zarówno na suchym jak i mokrym.

Zakup w Intercarsie po zniżkach niecałe 490 zł za 2 szt.

Zakupy na allegro odradzam- przerabiałem to kiedyś z palnikami d2s do a4 b6- wszystkie oryginały- od 60 do 200zł. Skończyło się na tym, że 2 razy kupowałem na allegro, raz na ebayu, wytrzymywały ok. miesiąca, potem zaczynało się mruganie albo całkiem gasły na kilka sekund. w końcu kupiłem w Niemczech w normalnym sklepie philipsy 4600k i było ok. Nauczkę mam taką, że więcej na necie palników nie kupię- kto chce tanio to 3 razy płaci i wychodzi wiadomo jak :glupek2:

Przy okazji pytanko do kolegów, którzy założyli też te OSRAMY 5000k (cool blue)- czy też tak macie,że przy rozpalaniu najpierw świecą na niebiesko, potem po kilku sekundach na żółto, a dopiero potem rozświecają się na biały kolor- trwa to ok. 20-30 sekund. Mam nówki i wiem, ze muszą się rozświetlić przez ileś tam godzin, ale na początku zaraz po wymianie, po odpaleniu się wystraszyłem,że w Intercarsie jakieś gówno mi sprzedali.

Ale teraz jestem :dance:

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, wszystkie żarniki tak się zachowuje przy odpaleniu. Jedyne co zauważyłem to to, że istnieje niewielka różnica miedzy Osram CBI D1S a Osram CBI w D3S.

W poprzedniej A4 (B7) też miałem CBI wlasnie D1S i były bielsze niż te w D3S. Nie miały wogóle zòłtawej poświaty. Nie wiem dlaczego w tych D3S jest lekko żółtawa poświata. Może jest to zależne od soczewki, która po prostu inaczej załamuje swiatło. W każdym razie w D1S było dużo lepiej.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomności, jak świeci Ori Philips Eco po prawdopodobnie 260k km (Strona kierowcy) i świeżutki Osram CBI 5000 (Strona pasażera)

IMG_20160129_182057.jpgIMG_20160129_182132~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tylko jedne nieco jaśniejsze żarniki niż CBI. Nazywają sie Morimoto XB 35 z 5500 Kelwinów.

Są jeszcze jaśniejsze i są bielsze. Jak na razie nie mają jeszcze znaczku E czyli homologacji na rynek europejski. Pochodzą z USA.Na niemieckim forum już testowane.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komplet oryginałów może kosztować 275 złotych?

Jedyna pewna opcja to zakup od autoryzowanego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może. ori d3s osram/ philips 4300k mogę sprzedać po 140zł zł za sztukę i jest 100% pewności ze są ori żadne podróbki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie :)

Posiadam audi A4 B8 2008r, biksenon od strony pasażera zgasł i dostaje taki oto komunikat:

http://blaugrana.com.pl/files/audi.jpg

Podpowiecie czy to żarnik, przetwornica? a może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 95 % palnik. zamień stronami i będziesz wiedział na pewno czy to palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...