Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarnika D3S BIXENON


wozniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam te d3s osram cool blue intense

 

 Po prawej oryginalny osram za ponad 300zl 2szt 

 

A po lewej osram cool blue intense  530 2 szt barwa 6000

 

20181216_104206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu ten nieszczesny prawy xenon sie wali. Zapalam swiatla, jade ok 3 min i wywala blad i zarowa gasnie. Barwa swiatla zmieniala sie na zielona, a teraz na rozowa w pomarancz wpadajacy. Zamowilem nowe zarowki na amazonie, dzisiaj bede wymieniac. 6000k jakies nie firmowe. Jak beda ok znaczy ze tylko zarowka nie przetwornica znowu to zamowie osramy xtreme costam za ok 56 funa jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Twarek napisał:

U mnie znowu ten nieszczesny prawy xenon sie wali. Zapalam swiatla, jade ok 3 min i wywala blad i zarowa gasnie. Barwa swiatla zmieniala sie na zielona, a teraz na rozowa w pomarancz wpadajacy. Zamowilem nowe zarowki na amazonie, dzisiaj bede wymieniac. 6000k jakies nie firmowe. Jak beda ok znaczy ze tylko zarowka nie przetwornica znowu to zamowie osramy xtreme costam za ok 56 funa jedna.

trzeba było chociaż bosmę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie polecić pewnego sprzedawcę żarników do A4 b8 2008r? Nie sprawdzałem jakie powinny być, ale wydaje mi się że D3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety też mnie dopadła awaria jednej lampy. Już wymienione, faktycznie mimo, że musiałem wyciągać lampy to 15 minut roboty góra... Objawy typowe... po kilku minutach jeden gasł. Po wyłączeniu i włączeniu świecił ponownie kilka minut. 

Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju... czemu nie wyświetlała się żadna informacja, że lewy ksenon nie świeci. Ktoś wie? Można to jakoś sprawdzić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w polifcie da radę wyjąć lampę całą do wymiany żarówki gdzieś czytałem że trzeba ściągnąć zderzak??

Wzrokowo spojrzałem to jest 5 śrub

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 09:44, jeremy_b napisał:

Da się. Wczoraj to robiłem.

Potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 16:12, adioss995 napisał:

Ja polecam te d3s osram cool blue intense

 

 Po prawej oryginalny osram za ponad 300zl 2szt 

 

A po lewej osram cool blue intense  530 2 szt barwa 6000

 

20181216_104206.jpg

zamowilem takie same 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 16:12, adioss995 napisał:

Ja polecam te d3s osram cool blue intense

 

 Po prawej oryginalny osram za ponad 300zl 2szt 

 

A po lewej osram cool blue intense  530 2 szt barwa 6000

 

20181216_104206.jpg

takie zalozylem i bardzo sie grzeja czy to normalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza bardzo się grzeją? Mierzyłeś temp. czy dotykałeś ręką klosza? Porównywałęś z drugą stroną czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 14:24, MasterCX napisał:

A czy w polifcie da radę wyjąć lampę całą do wymiany żarówki gdzieś czytałem że trzeba ściągnąć zderzak??

Wzrokowo spojrzałem to jest 5 śrub

 

trzeba tylko jesdna lampe wyciagnac do drugiej jest dojscie nie trzeba scisgac zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 16:55, Muskel1 napisał:

Co oznacza bardzo się grzeją? Mierzyłeś temp. czy dotykałeś ręką klosza? Porównywałęś z drugą stroną czy jak?

nie mierzylem temp ale sa gorace nie wiem jak bylo w poprzednich zarnikach bo nie zwracalem na to uwagi teraz katroluje bo wywalilo blad spalonej zarowki ale jak wylaczylem swiatla na minute i zalaczylem spowrotem to jest ok poki co to jezdze caly czs na swiatlach i nic sie nie dzieje zaloone nowe 

OSRAM COOL BLUE INTENSE XENON +20% D3S DUO

66340CBI-HCB
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie otóż gaśnie mi jeden xenon (pewnie się wypala) będę kupował nowe tylko pytanie 2010 rok niby bixenon jaki tam siedzi? D3S?

 

I pytanie czy warto kupić Osram CBI czy można kupić coś tańszego? Jest duża różnica? Nie chce sugerować się filmikami z YT

 

Gdzie kupić żeby nie wpierdzielić się w jakieś podróby?:)

Edytowane przez SkOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ksenon się wypala traci na jasności i jego barwa światła zmienia się na różową. Powodem gaśnięcia może być albo usterka żarnika (jego zapalnika w podstawie, nie trzyma napięcia) lub usterka przetwornicy. 

Podmień na próbę żarniki stronami. Jeżeli nadal ta sama strona bedzie gasła to przetwornica ma usterkę. 

Jeżeli gaśnięcie przejdzie na druga stronę to żarnik. 

W B8 siedzą D3S. Czy warto kupić CBI ?

Osobiście uważam, że tak bo oem 4300 K sa moim zdaniem strasznie żółte. CBI sa bielsze i jaśniejsze (mam u siebie). Ciut jaśniejsze sa Osram Xenarc Night Breaker Laser za to bardziej żółte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczę tylko czy to przetwornica czy żarnik ale ogólnie i tak coraz słabiej świecą (albo mi się wydaje) mam 270 tys i podejrzewam, że to jeszcze ori :P

 

i zastanawiam się czy 6000k to nie za dużo :P

podrzuci ktoś foto jak z ledem Osramy CBI prezentują się w nocy? Chodzi o wygląd przodu samochodu

Edytowane przez SkOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak nowe żarniki (stare względem B8 kolegi świeciły słabo) podejrzewam, że siedzą od nowości.

Jak okaże się, że przetwornica to dokupię :)

Wybór padł na Osram CBI D3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000K to za dużo ALE Osram CBI nie mają tak na prawdę 6000K. To jest chwyt reklamowy, na pudełku pisze up to 6000K, czyli do 6000K. Gdyby miały 6000K nie dostałyby homologacji europejskiej ponieważ w EU żarniki mogą mić max chyba 5300K max. 

Rzeczywiście jest tak, że im większa liczba K tym żarniki świecą bardziej na niebiesko aż wpadając później w fioletowy. Czym wyżej ponad 5000K tym ciemniej. Dlatego brak homologacji na prawdziwe 6000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...