Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarnika D3S BIXENON


wozniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniał ktoś z Was na żarniki osram night breaker laser +200%? Lepsze od cool blue intense?

 

https://metler.pl/osram-d3s-xenarc-night-breaker-laser-duobox.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Bedac w polsce padl xenon po prawej stronie czyli w moim przypadku kierowcu (gb). Wymoenilem obie zarowki i bylo ok, ale pojawiaja sie ciagle problemy bo np nie startuje swiatlo to zaczynam wlaczac i wylaczac i zaczyna mrugac jakby chcialo wystartowac i na kilkadziesiat prob sie udaje. Coraz bardziej mysle ze to moze byc przetwornica. Czy ktos tu juz ja wymienial? Ciezko ja wymienic samemu? W ang sklepie mowi sie na nia xenon ballast chyba. Ale sprzedaja takze cale kity zarowka,kabel,ballast dla tych co przesiadaja sie z halogenow na xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Twarek napisał:

Czesc wszystkim. Bedac w polsce padl xenon po prawej stronie czyli w moim przypadku kierowcu (gb). Wymoenilem obie zarowki i bylo ok, ale pojawiaja sie ciagle problemy bo np nie startuje swiatlo to zaczynam wlaczac i wylaczac i zaczyna mrugac jakby chcialo wystartowac i na kilkadziesiat prob sie udaje. Coraz bardziej mysle ze to moze byc przetwornica. Czy ktos tu juz ja wymienial? Ciezko ja wymienic samemu? W ang sklepie mowi sie na nia xenon ballast chyba. Ale sprzedaja takze cale kity zarowka,kabel,ballast dla tych co przesiadaja sie z halogenow na xenony.

Zależy jakie żarniki kupiłeś? Najprościej zamienić żarniki miejscami i będziesz wiedział czy żarnik wadliwy czy przetwornica siada. Wymiana przetwornicy tyle roboty co wymiana żarnika. Jeśli przetwornica to najlepiej kupić ori za pere zlotowek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienialem zarowki i swiecila. Kupilem wtedy 2 nowe aby barwa byla identyczna. Przetwornice znalazlem ori jest 4 razy 5ansza niz zarowka.musze zamowic i u mechanika wymienic. Chyba ze moze byc ten kabelek co laczy przetwornice. Wyglada jak hdmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dwa żarniki NEOLUX ( OSRAM ) takie jak wkłada AUDI do nowych aut. Barwa BIAŁA nie żółta nie niebieska. Standardowe są wystarczające. Cena 180 zł sztuka kupiłem u mechanika i odrazu wymienił i ustawił lampy. Rok gwarancji. Jestem zadowolony. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 21:28, M4RK0 napisał:

Wymieniał ktoś z Was na żarniki osram night breaker laser +200%? Lepsze od cool blue intense?

 

https://metler.pl/osram-d3s-xenarc-night-breaker-laser-duobox.html

I jak założyłeś te żarnikiem ? Są dostępne jeszcze Nightbreaker breaker ultimate za ok 500zl 2 sztuki .  Night breaker laser są w cenie ok 750-800zł za 2 sztuki.

Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Wymieniłem żarniki na nowe D3S w a4 b8 i podczas jazdy na nierównościach powstają drgania gdzieś w lampach. Czy ktoś miał podobny przypadek Jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc. Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srawdziłem żarnik i jest luzny rusza sie gora doł Powinno tak być.

Edytowane przez Kamil Koszalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegos czasu zauwazylem, ze swiatla mijania (bixenony) w moim A4 B8 gorzej swieca - porownujac nawet do innych aut ktorymi jezdzilem (KIA Ceed, Audi A3). Wiazka swiatla wydaje sie byc za krotka w dodatku jest to slabe swiatlo. Wlaczajac tzw "dlugie" wszystko wydaje sie w porzadku, nie zauwazylem tutaj zmian na gorsze, a jest to chyba ten sam zarnik. 

Mam do Was pytanie co moze byc przyczyna slabo swiecacych swiatel mijania/zarnikow? Przypuszczam, ze nigdy nie byly wymieniane (auto przebieg 234tys), dodatkowo zaproponowano mi regeneracje odblysnikow, soczewki oraz polerke reflektorow- gosc z serwisu powiedzial, ze to napewno pomoze - ale czy napewno?  Gdy zapada zmrok jazda na swiatlach mijania nie jest zbyt komfortowa. 

Czy ktos z Was mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 11:44, wo3ek napisał:

Witam,

Od jakiegos czasu zauwazylem, ze swiatla mijania (bixenony) w moim A4 B8 gorzej swieca - porownujac nawet do innych aut ktorymi jezdzilem (KIA Ceed, Audi A3). Wiazka swiatla wydaje sie byc za krotka w dodatku jest to slabe swiatlo. Wlaczajac tzw "dlugie" wszystko wydaje sie w porzadku, nie zauwazylem tutaj zmian na gorsze, a jest to chyba ten sam zarnik. 

Mam do Was pytanie co moze byc przyczyna slabo swiecacych swiatel mijania/zarnikow? Przypuszczam, ze nigdy nie byly wymieniane (auto przebieg 234tys), dodatkowo zaproponowano mi regeneracje odblysnikow, soczewki oraz polerke reflektorow- gosc z serwisu powiedzial, ze to napewno pomoze - ale czy napewno?  Gdy zapada zmrok jazda na swiatlach mijania nie jest zbyt komfortowa. 

Czy ktos z Was mial podobny problem?

Masz wypalone i brudne soczewki jedź do tego serwisu i będzie Ci świecić jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 04:28, Kodzak33 napisał:

Masz wypalone i brudne soczewki jedź do tego serwisu i będzie Ci świecić jak nowe

Bylem na diagnostyce, okazalo sie ze moc bixenonow jest smiesznie niska - prawy ok 7.6 lumenow a lewy ok 8.5 lumenow - norma to 48-50. 

Pytanie czy sama wymiana zarnikow pomoze? Czy wybrac sie na regeneracje? Macie jakies sprawdzone zarniki? Jak wyglada sprawa z moca swiatel? Im bielsze (6000) tym swiatlo mocniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wo3ek napisał:

Bylem na diagnostyce, okazalo sie ze moc bixenonow jest smiesznie niska - prawy ok 7.6 lumenow a lewy ok 8.5 lumenow - norma to 48-50. 

Pytanie czy sama wymiana zarnikow pomoze? Czy wybrac sie na regeneracje? Macie jakies sprawdzone zarniki? Jak wyglada sprawa z moca swiatel? Im bielsze (6000) tym swiatlo mocniejsze?

Jak żarniki to najlepiej 4300 - 4500K, ka w 2012 roku kupiłem b8 z 2008 roku i przy przebiegu 170tys miałem wypalone odbłyśniki i brudne soczewki. Było tzw mleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 08:46, wo3ek napisał:

Bylem na diagnostyce, okazalo sie ze moc bixenonow jest smiesznie niska - prawy ok 7.6 lumenow a lewy ok 8.5 lumenow - norma to 48-50. 

Pytanie czy sama wymiana zarnikow pomoze? Czy wybrac sie na regeneracje? Macie jakies sprawdzone zarniki? Jak wyglada sprawa z moca swiatel? Im bielsze (6000) tym swiatlo mocniejsze?

I jak tam Kolego wymieniałeś może żarniki czy jedziesz na regenerację lamp bo u mnie efekt podobny, dużo gorsza widoczność niż w jakimś badziewiu na h4 czy h7....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy do rozklejenia i wyczeszczenia projektory. Może okazać się ze są juz mocno wypalone i wyczyszczenie nic nie da. Wtedy regeneracja Odblysnika lub wymiana na projektory a b8 lift pasują p&p.  Jak lampa rozklejenia warto od razu umyć klosz od środka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
próbował ktoś zamienniki ds3 LED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Dziś mi zaczął xenon wariować lewy ... Zapala sie gaśnie, jak manualnie wyłączę go i włączę to swięci. Stawiam na żarnik i tu pytanie do kogo uderzać po zarówy dajcie jakieś sprawdzone linki strony. Mam bixenon d3s. Jaka barwa swiatła najlepsza (żeby nie była żółta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662677497.

 mam czarne philips o barwie czysto białej  oryginalne nowe na gwarancji w pudełkach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gwerty napisał:

662677497.

 mam czarne philips o barwie czysto białej  oryginalne nowe na gwarancji w pudełkach.   

daj na priva cene i dokładnie co to za model 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...