Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

tak sie sklada ze zmienialem tarcze na 288 i jarzma zmienialem, zaciski byly gruntownie czyszczone. wszystko bylo tip top serwisowo.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zrzucilem ostatnio ATE z klockami Zimmermanna i zalozylem TEXTAR tarcze + klocki na przodzie. teraz czuje ze jest hamulec.
Klocki Zimmermanna to jakas tragedia byla. poniszczyly mi tarcze, a hamowaly wcale...

wysłane z prodiża

Devast już pisał wiele razy na temat jakości klocków zimmermanna, albo ich bylejakości więc co się dziwisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!! Mam pytanko. Zakupiłem Tarcze na przód do mojej A4 do wymiany przymierzam się w niedziele po kościele :-) Ale no właśnie ale kupiłem tarczę o średnicy 288mm wentylowane u mnie w autko są 280mm wentylowane powiedzcie mi proszę czy te tarczę, które kupilme będą pasować. Rocznik autka 99 po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!! Mam pytanko. Zakupiłem Tarcze na przód do mojej A4 do wymiany przymierzam się w niedziele po kościele :-) Ale no właśnie ale kupiłem tarczę o średnicy 288mm wentylowane u mnie w autko są 280mm wentylowane powiedzcie mi proszę czy te tarczę, które kupilme będą pasować. Rocznik autka 99 po lifcie

Nie będą. W ADR`ach prawie zawsze były 280mm wentylowane na zacisku lucasa. 288mm wentylowane są pod zacisk ate występowały w AFN i 1.8T no i 2.5tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio przy hamowaniu coś mi strzela (raczej w lewym przednim kole). Dokładnie to samo jak w tym temacie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2643621.html

Przy każdym hamowaniu tylko jedno stuknięcie. Im mocniej hamuje tym głośniej strzela (przy ostrym hamowaniu naprawdę głośno) i jednocześnie czuć delikatny przeskok pod pedałem hamulca. I dzieje się tak tylko na rozgrzanych hamulcach. Wg tematu powyżej pomogła wymiana klocków i jarzma zacisku. Tak więc też mam zamiar wymienić klocki. Tarcze raczej też przydałoby się ;) Proszę o podanie jaki mam typ i ogólnie w jakim stanie są klocki i tarcze na podstawie zdjęć.

IMG_20150622_124734.jpg
IMG_20150622_123640.jpg
IMG_20150622_123839.jpg
IMG_20150622_124022.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz klocek od wew. bo jakoś dziwnie wygląda i słabo zbiera, co widać po tarczy

zaciski Lucas, więc tarcza 288/12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten klocek od wewnętrznej strony jest prawie całkiem starty jak widać na zdjęciu a od zewnętrznej jeszcze wygląda dobrze. Poza tym tarcza od wew. w miejscu styku z klockiem jest najgrubsza a powinna być najcieńsza. Także tarcze raczej też do wymiany.

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pytanko do uzytkownikow B5 1.8t AEB. Czy macie klocki hamulcowe przod z czy bez czujnika ?? Ja mam coś pochrzanione w hamulcach bo ktos wogole zalozyl klocki 280mm i na kazdej tarczy mam taki pordzewialy pasek 8 mm :D. Dlatego nie chce się sugerowac tym co mam na aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez czujników,ale tarcze to 288 a nie 280 ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez czujników,ale tarcze to 288 a nie 280 ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

heh ja wiem że mamy 288 tylko jakis pajac zalozyl 280 :/ Musze to zmienić bo tarcze szurają i słabo hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij koło lub wymij gumkę z nadkola i zobaczc czy masz wtyczkę pod czujnik, idze ona razem z czujnikiem ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pytanko do uzytkownikow B5 1.8t AEB. Czy macie klocki hamulcowe przod z czy bez czujnika ?? Ja mam coś pochrzanione w hamulcach bo ktos wogole zalozyl klocki 280mm i na kazdej tarczy mam taki pordzewialy pasek 8 mm :D. Dlatego nie chce się sugerowac tym co mam na aucie :)

Podeślij VIN auta to sprawdzę co tam powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2015 o 15:10, Adam-Lewian napisał:
W dniu 27.06.2015 o 22:03, sirbielu88 napisał:

Witam wszystkich.

Pytanko do uzytkownikow B5 1.8t AEB. Czy macie klocki hamulcowe przod z czy bez czujnika ?? Ja mam coś pochrzanione w hamulcach bo ktos wogole zalozyl klocki 280mm i na kazdej tarczy mam taki pordzewialy pasek 8 mm :D. Dlatego nie chce się sugerowac tym co mam na aucie :)

Podeślij VIN auta to sprawdzę co tam powinno być.

 Dzięki :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze 288 i do tego klocki bez czujników z tym, że w przypadku wielu firm taniej wychodzą klocki z czujnikami a czujnik można uciąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pytanko do uzytkownikow B5 1.8t AEB. Czy macie klocki hamulcowe przod z czy bez czujnika ?? Ja mam coś pochrzanione w hamulcach bo ktos wogole zalozyl klocki 280mm i na kazdej tarczy mam taki pordzewialy pasek 8 mm :D. Dlatego nie chce się sugerowac tym co mam na aucie :)

Nie można założyć klockow od 280mm bo tam jest zacisk trw. Na pewno masz od 288mm tylko nie wiadomo czy wersja z czujnikiem czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi wyżel lub dzika, na pewno będzie taniej i dostaniesz co trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuje kupic tarcze z klockami na przód i nie wiem jakie wybrac. Audi a4 b5 1.8 przedlift.. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...