Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

kupiłeś na pewno złe bo masz system ATE

tarcza 288x25

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sahr napisał:

Witam

Posiadam 2.6 ABC 1996 rok. Chciałbym się dowiedzieć czy posiadam z przodu system hamulcowy ATE czy Lucas. Czy tarcze mają średnice 280 czy 288mm ?

Kupiłem takie tarcze:

http://google.plczesc/tarcza-hamulcowa-trw-df2806,0-161-df2806-73951.html

I takie klocki

http://google.plczesc/klocki-hamulcowe-komplet-trw-gdb1266,0-161-gdb1266-74281.html

 

Nie wiem czy są dobre. Poratuje ktoś? Bo na razie u mechanika nie byłem a mogę wymienić w sklepie w razie czego ale do mechanika jadę w weekend i nie będzie gdzie zmienić jak będą złe.

 


*Dział "Forum Techniczne - Silniki benzynowe - Audi A4 B5 - 2.6 " nie dotyczy układu hamulcowego, a silnika.

Zapraszam tu ->Regulamin - temat przeniesiony i scalony

 

jak się chcesz dowiedzieć to daj vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tarcze na przod  polecacie do AJM w rozsadnej cenie (dobra jakosc dobra cena ;p)? Klocki mam z feroodo i jestem z nich zadowolony. Z tarcz feroodo tez bede zadowolony? 

Edytowane przez Bałtek Czuchaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bałtek Czuchaj napisał:

Jakie tarcze na przod  polecacie do AJM w rozsadnej cenie (dobra jakosc dobra cena ;p)? Klocki mam z feroodo i jestem z nich zadowolony. Z tarcz feroodo tez bede zadowolony? 

jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie potrzebuje tarcze i klocki numer vin WAUZZZ8DZYA028365 co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cadav napisał:

witam Panowie potrzebuje tarcze i klocki numer vin WAUZZZ8DZYA028365 co polecacie?

mam na tył ferodo tarcze z klockami hellapig nowe jakbyś był zainteresowany. Miałem u siebie montować, ale sprzedałem samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HatefulEvil napisał:

mam na tył ferodo tarcze z klockami hellapig nowe jakbyś był zainteresowany. Miałem u siebie montować, ale sprzedałem samochód.

:grin: hella Pagid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wandej napisał:

:grin: hella Pagid

a możliwe już nie pamiętam. Dzik pisał, że są spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cadav napisał:

witam Panowie potrzebuje tarcze i klocki numer vin WAUZZZ8DZYA028365 co polecacie?

Tarcze ferodo z powłoką antykorozyjną + klocki Ferodo + łożyska FAG i koronki ABS nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha łożyska mam już wciśnięte też na prasce i koronki także się poniewierają gdzieś :D tyle zmarnowanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, HatefulEvil napisał:

mam na tył ferodo tarcze z klockami hellapig nowe jakbyś był zainteresowany. Miałem u siebie montować, ale sprzedałem samochód.

potrzebuje bardziej na przód tył jest wyględny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj wymieniałem koła na zimowe i niestety z tyłu na tarczy boscha straciłem gwint na 2 śrubach, z drugiej strony rok temu na jednej... Tarcze mają około 3 lat i generalnie nie polecam tego szajsu. Śruby zawsze wkręcane na smar miedziowy, po prostu te tarcze to taki szajs... Klocki boscha wywaliłem po roku bo się felgi domyć nie dało tak pyliły. I teraz pytanie - na allegro widziałem w dosyć rozsądnej cenie zestaw tarcze brembo klocki ferodo - nada się? Mam u siebie tarcze w wersji z zintegrowaną piastą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wiktorsam napisał:

Panowie, dzisiaj wymieniałem koła na zimowe i niestety z tyłu na tarczy boscha straciłem gwint na 2 śrubach, z drugiej strony rok temu na jednej... Tarcze mają około 3 lat i generalnie nie polecam tego szajsu. Śruby zawsze wkręcane na smar miedziowy, po prostu te tarcze to taki szajs... Klocki boscha wywaliłem po roku bo się felgi domyć nie dało tak pyliły. I teraz pytanie - na allegro widziałem w dosyć rozsądnej cenie zestaw tarcze brembo klocki ferodo - nada się? Mam u siebie tarcze w wersji z zintegrowaną piastą...

przecierz gwint jest w piaście a nie w tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar miedziany można stosować do układu wydechowego ale nie do wkręcania śrub do kół. Dokręcałeś pneumatem czy dynamometrycznym ? Domyślam się też, że skoro sam przekładasz sobie koła na zimowe to nie były nawet wyważone ?

 

Tyle wtop w jednym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła wyważam średnio co 2 sezony, albo jak czuję że biją. A na co mam wkręcać śruby w piastę? Bez smaru? Zresztą pytanie nie dotyczy smaru, a tego czy tarcza się nada brembo w zestawie z klockami z ferodo. A co do postu powyżej - ja mam tarcze z zintegrowanymi piastami więc jak leci gwint to wymieniam całą tarczę. I jeszcze jedna sprawa. Z przodu mam piasty od nowości i nie poleciał mi gwint w żadnej a zmieniam sam osobiście koła od kiedy mam auto - 7 lat. Więc podtrzymuję zdanie, że bosch to g.wno. Znalazłem też zestaw TRW w podobnych pieniądzach - więc lepsze będzie brembo + ferodo czy komplet TRW?

Edytowane przez wiktorsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła powinny być wyważone przed każdym sezonem. Śruby na co chcesz ale na miedziany to najgorsze co możesz zrobić... Tarcza Brembo się nada ale nieprawidłowo używana skończy tak samo jak ta Boscha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć czemu nie miedziowy? U mnie większość wulkanizatorów daje miedziowy. Ja nie walę go na cały gwint tylko na pierwsze dwa zwoje odrobinę żeby lżej śruba pracowała. Co do klucza dynamometrycznego nie używam oczywiście, ale przez 4 lata stare tarcze które miałem jeszcze od "niemca" nie straciły gwintu a bosch po 2 latach na jednej piaście stracił (została wstawiona tuleja w zakładzie), teraz na drugiej w dwóch. Więc jak to jest że stosując tą samą technikę odkręcania i dokręcania kół z przodu nie ukręciłem ani jednego gwintu przez 7 lat, z tyłu na tarczach od niemca nie ukręciłem przez 4 lata, a na boschach po 3 latach w 3 śrubach nie mam gwintu. Nadal uważam, że to szajs. A utwierdzają  mnie w tym klocki, które kupiłem z tymi tarczami w zestawie a które musiałem wymienić na ferodo po roku używania bo koła miałem cały czas czarne, a po roku nie było połowy klocków.

Edytowane przez wiktorsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz też hamuje ;) tylko, że po umyciu felg na drugi dzień są jeszcze czyste, na klockach boscha był już czarny nalot.

 

Ok

więc ponawiam pytanie bo znalazłem też zestaw textar

Więc co będzie najlepsze 

Tarcze textar + klocki textar

tarcze TRW + klocki TRW

Tarcze BREMBO + klocki ferodo

;)

Edytowane przez wiktorsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...