Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

No i mam problem z doborem klocków. Wg katalogu powinienem mieć ferodo FDB222 ale rocznikowo pasują też FDB1788. Zaciski mam żeliwne lucasa - dołączam zdjęcie mojego zacisku gdy go przygotowywałem do malowania. Czy do tego zacisku można wstawić zamiennie jedne i drugie klocki?

Pytam bo mam wrażenie, że ostatnio miałem zakładane klocki w kształcie tych FDB1788, ale mam też stare zdemontowane bosche i mają kształt jak FDB222... Najwyżej jutro spróbuję dojrzeć na aucie jakie mam klocki wsadzone.

DSC_0243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a tarcze ferodo brać DDF830C-1 czy te DDF830 - z tego co widzę pierwsze są dodatkowo lakierowane a mimo to są tańsze ;), przynajmniej w sklepie w którym je znalazłem. Łożyska SKF czy FAG? Ostatnio miałem FAG założone, ale SKF tańsze.

Edytowane przez wiktorsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiktorsam napisał:

Ok dzięki, a tarcze ferodo brać DDF830C-1 czy te DDF830 - z tego co widzę pierwsze są dodatkowo lakierowane a mimo to są tańsze ;), przynajmniej w sklepie w którym je znalazłem. Łożyska SKF czy FAG? Ostatnio miałem FAG założone, ale SKF tańsze.

bierz z C plus nowe pierścienie ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wiktorsam napisał:

A możesz powiedzieć czemu nie miedziowy? U mnie większość wulkanizatorów daje miedziowy. Ja nie walę go na cały gwint tylko na pierwsze dwa zwoje odrobinę żeby lżej śruba pracowała.

Obrażasz prawdziwych wulkanizatorów w tym momencie ;) Smar miedziany przyśpiesza korozję więc działasz sobie na szkodę stosując go tam.

 

Jeśli chodzi o zestawy o których piszesz to nie odczujesz pomiędzy nimi żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wiktorsam napisał:

A możesz powiedzieć czemu nie miedziowy? 

chyba na lekcje chemii w szkole nie chodzileś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

chyba na lekcje chemii w szkole nie chodzileś....

jesteś w stanie mi takie zaciski ładnie na niebiesko odświeżyć ?

http://allegro.pl/tarcza-zacisk-hamulce-bmw-3-f30-f31-f34-i6990585566.html

nie mogłem się do Ciebie dodzwonić dzisiaj.

resztę info może na prv :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: hella Pagid

No co ? Dobrze świecący klocek [emoji3]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o zestawie na tył:

- tarcze Zimmermann Coach Z Sport https://hamulcesklep.pl/o/100.1229.52 warto dopłacić te 120 zł zamiast zwykłych Coach  https://hamulcesklep.pl/o/100.1229.20 odczuje jakaś różnice czy tylko zabieg stylistyczny ? 

- Klocki Ferodo do tych tarcz https://hamulcesklep.pl/o/FDB1788 czy polecacie jakieś inne ? Sa tam też Ferodo Racing tylko nie koniecznie wiem które są okej no i czy warto.

Przy okazji chciałbym rozebrać zaciski na stole wyczyścić, obudowę pomalować, czy nada sie taki zestaw naprawczy do zaciskow https://hamulcesklep.pl/o/D4846C ten jest pełny czy szukać inny taki tylko z TRW

No i płyn hamulcowy zdawałoby sie wymienić bo raczej nigdy nie wymieniany myślałem o tym  https://hamulcesklep.pl/o/HSID170

Ogólnie jeżdżę dość agresywnie w planach mody na 200+ więc chciałbym zrobić żeby lipy nie było. Przód też w planach ale narazie na tył bo okładziny się skończyły.

Edytowane przez Młodyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Chłopaki,
Posiadam audi a4 b5 sedan 1.6 z 1997 roku i chcę wymienić tarcze z przodu i z tyłu, ale za Boga nie wiem jakie będą dobre do mojego auta - co patrzę to grubością się różnią i w ogóle. Chciałem się wycwanić podając nr VIN dwóm "sprzedawcom" , którzy mieli mi sprawdzić jakie będą pasować i jeszcze bardziej zgłupiałem - pierwszy "wylosował" mi ,że potrzebuję tarcz:
- PRZÓD: średnica 280mm , grubość 22mm, wentylowana ,średnica piasty 68mm     <------
- TYŁ: średnica 245mm , grubość 10mm, średnica piasty 45,2mm 
A drugi z natomiast:
- PRZÓD: średnica 280mm , grubość 13mm ,pełna, średnica piasty 68mm                  <------
- TYŁ: średnica 245mm , grubość 10mm ,pełna, średnica piasty 45,2 mm

PANOWIE JAK ŻYĆ!
Jedno auto, jeden VIN, inne tarcze na przód...

Proszę Was o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qurvica napisał:

 

Hejka Chłopaki,
Posiadam audi a4 b5 sedan 1.6 z 1997 roku i chcę wymienić tarcze z przodu i z tyłu, ale za Boga nie wiem jakie będą dobre do mojego auta - co patrzę to grubością się różnią i w ogóle. Chciałem się wycwanić podając nr VIN dwóm "sprzedawcom" , którzy mieli mi sprawdzić jakie będą pasować i jeszcze bardziej zgłupiałem - pierwszy "wylosował" mi ,że potrzebuję tarcz:
- PRZÓD: średnica 280mm , grubość 22mm, wentylowana ,średnica piasty 68mm     <------
- TYŁ: średnica 245mm , grubość 10mm, średnica piasty 45,2mm 
A drugi z natomiast:
- PRZÓD: średnica 280mm , grubość 13mm ,pełna, średnica piasty 68mm                  <------
- TYŁ: średnica 245mm , grubość 10mm ,pełna, średnica piasty 45,2 mm

PANOWIE JAK ŻYĆ!
Jedno auto, jeden VIN, inne tarcze na przód...

 

Bo istotną rzeczą jest info jaki masz zacisk hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za różnica co ma,jak i tak bieda w 1.6

trzeba robić swapa na minimum 288/25mm

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem ze swoimi hamulcami z przodu. Aktualne tarcze to ATE PowerDisk, klocki również od ATE, problem polega na tym, że hamulce piszczą. Jakie tarcze + klocki dobrać żeby nie mieć problemu z piskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób porządek z zaciskami i jarzmami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Zaciski i jarzma po regeneracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowanie + wymiana gumek. Co tam może się dziać, że tak piszczą? Nie jest tak, że piszczy od samego początku, dopiero po rozgrzaniu się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski zrobiły się w trapez stąd piski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ogarnąć? Wymiana zacisków czy da się jakoś naprawić samemu? Bo tak szczerze to niezbyt wiem co masz na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dimiC napisał:

Jak to ogarnąć? Wymiana zacisków czy da się jakoś naprawić samemu? Bo tak szczerze to niezbyt wiem co masz na myśli ;)

że klocek nie jest równolegle do tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...