Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, zakus4420 napisał:

Witam, 

Pisze z podobną prośbą jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś rozkodować rozmiar tarcz po VIN: WAUZZZ8DZYA062946 ? Podejrzewam, że będą to 288/(?) wentylowane + tył 245.   Dlaczego są dwa rodzaje zacisków a co za tym idzie klocków w A4 b5?  Czym było to spowodowane? Na przód planuje wrzucić ZIMMERMANN lub Ferrodo(jaki kod produktu?  FDB1451?) +  tył chyba też FERRODO + klocki FERRODO.  Chciałbym, żeby klocki miały zabezpieczenie antykorozyjne. 

Proszę o opinie kogoś w kto zna się na rzeczy.

Dzięki. 

Na przodzie były 3 systemy Lucas 280 i Ate 288 -różnią się głównie prowadzeniem zacisku + 321 Lucas. Tył 245 tylko lucas. Wg katalogu wychodzi że masz 288 Ate + 245 lucas. Napisz do Dev lun Dzik i Ci dobiorą komplecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sitar napisał:

Na przodzie były 3 systemy Lucas 280 i Ate 288 -różnią się głównie prowadzeniem zacisku + 321 Lucas. Tył 245 tylko lucas. Wg katalogu wychodzi że masz 288 Ate + 245 lucas. Napisz do Dev lun Dzik i Ci dobiorą komplecik

Dzięki za informację.  Spróbuje się z Nimi skontaktować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zakus4420 napisał:

Witam, 

Pisze z podobną prośbą jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś rozkodować rozmiar tarcz po VIN: WAUZZZ8DZYA062946 ? Podejrzewam, że będą to 288/(?) wentylowane + tył 245.   Dlaczego są dwa rodzaje zacisków a co za tym idzie klocków w A4 b5?  Czym było to spowodowane? Na przód planuje wrzucić ZIMMERMANN lub Ferrodo(jaki kod produktu?  FDB1451?) +  tył chyba też FERRODO + klocki FERRODO.  Chciałbym, żeby tarcze miały zabezpieczenie antykorozyjne. 

Proszę o opinie kogoś w kto zna się na rzeczy.

Dzięki. 

Przód 288 1LB, klocki z czujnikiem

Tył 245 1KD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, piszę z tą samą prośbą co koledzy wyżej. Prosiłbym kogoś o stwierdzenie jakie tarcze i klocki są w moim samochodzie. VIN:

WAUZZZ8DZYA092661 Na przód wciąż zalecacie tarcze textara i klocki ferodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gulik napisał:

Siemanko, piszę z tą samą prośbą co koledzy wyżej. Prosiłbym kogoś o stwierdzenie jakie tarcze i klocki są w moim samochodzie. VIN:

WAUZZZ8DZYA092661 Na przód wciąż zalecacie tarcze textara i klocki ferodo?

Możesz dac wszystko TXT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Dev, wiadomości prywatnej nie dostaniesz to piszę tu. Kiedyś brałem od ciebie hamulce do B6, 320przod i tył 288 cały komplet z klockami, tarczami itd. Teraz zbliża mi się wymiana ale nie wiem co mam kupić. Będziesz pamiętał co to mi wysyłałeś w ogóle? Ja nie mogę znaleźć tych starych wiadomości niestety. Powiedz jeszcze jaki płyn hamulcowy zalać, zwykły dot4? 

I jeszcze jedno, co może skrzypieć w samym tloczku? Nawet gdy wyjme klocek hamulcowy i chce cofnąć tloczek "żabą" to tloczek skrzypi jak stare łóżko. Strasznie to irytuje przy hamowaniu i na postoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fr0styyy. napisał:

Siemano Dev, wiadomości prywatnej nie dostaniesz to piszę tu. Kiedyś brałem od ciebie hamulce do B6, 320przod i tył 288 cały komplet z klockami, tarczami itd. Teraz zbliża mi się wymiana ale nie wiem co mam kupić. Będziesz pamiętał co to mi wysyłałeś w ogóle? Ja nie mogę znaleźć tych starych wiadomości niestety. Powiedz jeszcze jaki płyn hamulcowy zalać, zwykły dot4? 

I jeszcze jedno, co może skrzypieć w samym tloczku? Nawet gdy wyjme klocek hamulcowy i chce cofnąć tloczek "żabą" to tloczek skrzypi jak stare łóżko. Strasznie to irytuje przy hamowaniu i na postoju. 

Zadzwoń jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujezdzam od czerwca komplet hamulcow firmy JURID - zwykle nie ceramiczne i powiem szczerze ze sa mega. Wczesniej mialem zalozone orginaly audi/vw. Zwalnianie na Juridach z predkosci wiekszych jak 200km/h nie stanowi zadnego problemu. W predkosciach  ok 100 sa znakomite.  I to co najwazniejsze - to ze po przejechaniu juz ok. 10 tys km  nadal sie nie zwichrowaly.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chce mi się nowego tematu zakładać dla takiej pierdoły to zapytam tutaj. Czy u was w B5 też ręczny ma taki luz? Mam wrażenie że coś łapie dopiero przed pierwszym ząbkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski linka do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym problem od kilku dni, jak ręczny przymarzł mi nad ranem i widać już do końca nie chce puścić. Zaciski były regenerowane pół roku temu, linka też nawet roku nie ma, możliwe, że coś z napinaczem jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDobra panowie i mnie teraz czeka wymiana kompletu tarcz i klocków przód jak i tył.

Mój VIN: 

 WAUZZZ8DZVA213509

 

Proszę o polecenie czegoś bo nie wiem jakie tarcze i klocki dobrać (chodzi o wymiary). Z góry dziękuję!! 

 

@Dev jak byś miał chwilę był bym mega wdzięczny :)

 

Myślałem nad klockami ferodo a jakie tarcze do nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kondziooo14 napisał:

IDobra panowie i mnie teraz czeka wymiana kompletu tarcz i klocków przód jak i tył.

Mój VIN: 


 WAUZZZ8DZVA213509

 

Proszę o polecenie czegoś bo nie wiem jakie tarcze i klocki dobrać (chodzi o wymiary). Z góry dziękuję!! 

 

@Dev jak byś miał chwilę był bym mega wdzięczny :)

 

Myślałem nad klockami ferodo a jakie tarcze do nich? 

288/245mm

kup wszystko Ferodo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev, zanim mi odpisałeś sam pierwszy raz spróbowałem coś znaleźć z etki i coś takiego wykombinowalem:

Przód tarcze: ZIMMERMANN 100.1216.20

Przód klocki: FERODO FDB1167

Tył tarcze:  ZIMMERMANN 100.1229.00

Tył klocki: FERODO FDB1788

 

I tu mam pytania. 

1. Sprawdzałem w etce no to niby mam system ATE. Więc przód dobry dobralem, wydaje mi się że tak i nic nie pochrzanilem :D

2. Na etce tył niby ma system Lucasa ale klocki Ferodo na tył te co chce wyżej maja niby system TRW, jest to błąd, będzie to chodzić jak powinno czy klocki muszą być też na system Lucasa?? 

 

Dzięki za poświęcony czas, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tył FDB1083

musisz miec jeszcze nowe łozyska i pierscienie ABS

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kondziooo14 napisał:

@Dev

Podrzucił byś jakieś w miarę dobre łożyska i pierścienie abs na priv, będę mega mega wdzięczny!! 

łozyska FAG pierscienie jeden ...uj

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ringi ABS jest różnica jak wloze jakieś toprany czy lepiej oryginały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mates08 napisał:

Czy ringi ABS jest różnica jak wloze jakieś toprany czy lepiej oryginały? 

jeden ....uj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja audi a4 b5 2000r. Mam zamiar wymieniać all tarcze i klocki. I zestaw mam zamiar zrobić Ate tarcze klocki trw. Jak wasze opinie moze jednak inne klocki do tych tarcz? I jakie lozyska do tego?

Edytowane przez Zbuntowany9978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...