Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, niestety pogubiłem się :( mam bex w q . WAUZZZ8e84a043306 i szukam klocków na tyl.

Szukałem fdb1083, ale są FDB1788. 

Natomist po Vin wychodzi, że powinienem mieć FDB541. Ktoś wyjaśni ? Wiem że chce ferodo, ale jaki model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na tył ma być coś taniego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pytanie mam jakie klocki i tarcze możecie polecić do mojego autka a4b5 1.9 Di 75km fele 16 . Tylko szukam czegoś na prawdę dobrego . Lepszego jak standard oo.  Albo standard Ale dobry. Na tyle mam feredo i chyba źle nie jest. Ale na przód szukam też czegoś dobrego chyba że ma ktoś coś dobrego do oddania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Pisze z podobną prośbą jak inni koledzy wyżej, czy mógłby ktoś rozkodować rozmiar tarcz po VIN: WAUZZZ8DZWA110552

Przymierzam się do wymiany przód i niedługo tył. Co polecacie? Przód klocki bez czujników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kapar1991 napisał:

Witam

 Pisze z podobną prośbą jak inni koledzy wyżej, czy mógłby ktoś rozkodować rozmiar tarcz po VIN: WAUZZZ8DZWA110552

Przymierzam się do wymiany przód i niedługo tył. Co polecacie? Przód klocki bez czujników.

Pozdrawiam

288/245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów , z okazji tego że w mojej audi a4 b5 1.9 tdi 110 AFN , kończy się żywot tarcz mam zamiar zrobić swap na tarcze 312mm, jarzma 451 już zakupiłem prosił bym o poradę jakiej firmy kupić tarcze i klocki żeby to ładnie współgrało, czy szukać jakiegoś zestawu pod a6 c5 przed lift?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj wszystko Ferodo albo Textara 

mam dostępne 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli sie myle to przepraszam i prosze o poprawienie :

MAm do wymiany tarcze + klocki przód  tylko neiwiem jaki rozmiar bo  jedne lukas a drugie ate  jak to najszybciej sprawdzic  , mysle ze  wchodzi w gre tylko numer vin  bo na tarczach na ich koncach 0,5cm pierscien rdzy wiec pomiary nie beda dobre .

I drugie pytanie czy łącznie z tarczami przód "trzeba " wymienic  łożyska ? czy nie musowo ? Pytam bo ostatnio mechanior wymienial mi tarcze klocki i wlasnie lozyska na tyle ( wszystko jakies hella pagid - procz lozysk ) i troche skasowal wiec planuje wymienic przod sam  stad pytanie o lozyska .

 Pozdrawiam

 

 

----  vin :  WAUZZZ8DZ1A007741

 

Z góry dziękuje  za szybką reakcje ;)

Dev ?

Edytowane przez diegork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zaciski ATE z tarczą 288mm.

Łożyska z tyłu się wymienia a z przodu nie.

W B5 FWD wymiana hebli z tyłu więcej kosztuje niż przód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 20:07, Wandej napisał:

Masz zaciski ATE z tarczą 288mm.

Łożyska z tyłu się wymienia a z przodu nie.

W B5 FWD wymiana hebli z tyłu więcej kosztuje niż przód. 

 Dzieki  Kolego !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś na temat możliwości założenia tarcz wentylowanych, które są grubsze zamiast pełnych węższych?. Mam zaciski (prawdopodobnie ATE pod 288 z drucikiem) chciałbym włożyć zimmermann-y  288mm wentylowane https://allegro.pl/oferta/tarcze-zimmermann-przod-audi-a4-b5-b6-b7-288mm-7495268322 i może klocki zimmermann  https://allegro.pl/oferta/zimmermann-klocki-przod-audi-a4-b5-b6-b7-a6-c5-c6-5465395939

@Dev co sądzisz na ten temat, widzę że posiadasz duże doświadczenie, w wielu przypadkach brałem Twoje opinie pod uwagę przy wyborze i tym razem chciałbym poznać twoją opinię.

Edytowane przez Gonzales_1891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz zaciski i Jarzma 

Ja bym się pokusił tutaj o 312-tki pod warunkiem że masz koła minimum 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 2 klp kół na 15", 

faktycznie Etka podaje 2 różne zaciski 8D0615123A-288x15 i 8E0615123A-288x25. Dzięki za szybką odpowiedź, myślałem, że podejdą pod zaciski które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat z zapytaniem. Czy dobry rodzaj tarcz do tego auta w rozmiarze 288mm. Bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem czytając tą naklejkę.  

received_2353205898234636.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sylwek250 napisał:

Podepne się pod temat z zapytaniem. Czy dobry rodzaj tarcz do tego auta w rozmiarze 288mm. Bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem czytając tą naklejkę.  

received_2353205898234636.jpeg

Każdy AJM ma 288mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wandej napisał:

Każdy AJM ma 288mm

Aha ok Dziękuję. W sklepie mówił sprzedawca że są 2 rodzaje.  Tylko kodu silnika chyba nie znał. Dzięki pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...