Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Pomocny napisał:

Kazde markowe klocki sa dobre, ale to glownie zalezy od tarcz hamulcowych, bo na taniej tarczy to nawet najdrozszy klocek nie da rady zatrzymac auta i tez wedlug kogos innego np ferodo ds2500 moze miec slabe opinie chociaz sa to klocki premium 

Jeżeli mówimy o zwykłym aucie do wożenia tyłka z domu do sklepu to się zgodzę ale jeżeli mówimy o aucie cięższym, które jeździ w trasie to tarcza może być podstawowa (nie chińska) a największą różnicę zrobią klocki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam-Lewian napisał:

Jeżeli mówimy o zwykłym aucie do wożenia tyłka z domu do sklepu to się zgodzę ale jeżeli mówimy o aucie cięższym, które jeździ w trasie to tarcza może być podstawowa (nie chińska) a największą różnicę zrobią klocki ;)

 

14 godzin temu, Adam-Lewian napisał:

Jeżeli mówimy o zwykłym aucie do wożenia tyłka z domu do sklepu to się zgodzę ale jeżeli mówimy o aucie cięższym, które jeździ w trasie to tarcza może być podstawowa (nie chińska) a największą różnicę zrobią klocki 

Klocki i tarcze to temat rzeka, mozna o tym ksiazki pisac, tarcze zwykle, wysoko naweglane, wentylowane, nacinane, nawiercane, klocki sportowe, zwykle, z reszta jest jest sporo mieszanek, nawet klocki ceramiczne, nie da sie polecic czegos w ciemno, bo to zalezy od preferencji kierowcy, jedenemu wystarcza zwylke, drugiemu z zacieciem sportowym, cos mocniejszego, na tor uklad sportowy, swapy z s4, s6, i innych. Tylko ze to koszt. A modyfikacji jest tysiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany przedniego kompletu w swoim daily (jak z lewej) chce wrzucić tarcze 312. Jakie tarcze i klocki aktualnie polecacie? Z tyłu mam zestaw Textara, kończące się klocki z przodu tak samo, sprawowały się bardzo dobrze, ale może jest coś jeszcze lepszego? Nie potrzebuje żadnego sportowego zestawu, po prostu ma działać na co dzień (miasto i okolice) i czasem wyhamować z dużej prędkości w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich aut wrzucam tarcze OZ i klocki ATE. Miałem już sporo takich zestawów i nigdy nie miałem żadnych problemów, więc mogę polecić na swoim przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rumaq napisał:

Do swoich aut wrzucam tarcze OZ i klocki ATE. Miałem już sporo takich zestawów i nigdy nie miałem żadnych problemów, więc mogę polecić na swoim przykładzie.

Przypadkiem nie miałeś na myśli Zimmermannów (tarcz)?

Edytowane przez krzysiek_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanie, ale co myślicie o zamiennikach. Słyszałem o firmie vika części ma ponoć dobre i w przystępnej cenie. Muszę wymienić tarcze u siebie i nie wiem za bardzo gdzie kupić, by nie przepłacić. Znalazłem coś takiego: http://tomala.pl/vika/. Zamawialiście stamtąd? Strona wydaje się być porządna. Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, reynolds.erica napisał:

Mam może głupie pytanie, ale co myślicie o zamiennikach. Słyszałem o firmie vika części ma ponoć dobre i w przystępnej cenie. Muszę wymienić tarcze u siebie i nie wiem za bardzo gdzie kupić, by nie przepłacić. Znalazłem coś takiego: http://tomala.pl/vika/. Zamawialiście stamtąd? Strona wydaje się być porządna. Z góry dzięki za rady.

Jeśli szukasz oszczędności na aucie to mogłeś kupić fiata i tam miałbyś wszystko tanio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim zestawie?

Tarcze-Klocki-Przod-Tyl-BREMBO-do-AUDI-A
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 681 zł - Tarcze Klocki Przód+Tył BREMBO do AUDI A4...

Sam już nie wiem co wybrać. Przejrzałem miliony wątków na temat hamulców i jedni piszą tylko ate, drudzy bierz trw, trzeci zimmermanny. Zastanawiałem się jeszcze nad takimi zestawami:

Tarcze-Klocki-ATE-Przod-Tyl-AUDI-A4-B5-2
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 784 zł - Tarcze Klocki ATE Przód + Tył - AUDI A4 B5...
Tarcze-Klocki-ZIMMERMANN-P-T-AUDI-A4-B5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 779 zł - Tarcze Klocki ZIMMERMANN P+T AUDI A4 B5...

Dużo dobrych opinii czytałem na temat zimmermann sport, ale niestety przekraczają mój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann będzie najlepszą opcją z tych trzech.

Podaj na PW nr VIN auta to dobiorę pasujący zestaw i zrobimy go w dobrej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam do wymiany tarcze i klocki przód tył w b5 1.9TDI 1995r kod silnika 1Z.

Z przodu mam tarcze 280mm gr. 13mm

tył 245mm gr. 10mm 

Mam pytanie. Jakie mają być wymiary klocków przód i tył? Tam jest system Lucas? Jeżeli kupię klocki z czujnikami lub bez to one mają inne wymiary? przestają pasować? Proszę o pomoc

VIN:   WAUZZZ8DZSA075481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napisz co konkretnie Cię interesuje, jaka firma to przygotuje dobrą ofertę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie zwykłe Tarcze: Delphi/ATE

Dobre Tarcze: ATM-GT[Mikoda]/ATE PowerDisc

Więcej nie trzeba a klocki wystarczą: ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział jaki to ma być system, wymiar klocków z tyłu i jakie łożyska do tylnych tarcz bo tych też jest dwa rodzaje. Śmieszne to jest, już nie mieli co robić tylko w jednym silniku w jednej Audi dwa rodzaje klocków i dwa rodzaje łożysk. A w innych wersjach silnikowych i rocznikach jeszcze inne jaja.. no naprawdę nie idzie się połapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawelekgit napisał:

Jakbym wiedział jaki to ma być system, wymiar klocków z tyłu i jakie łożyska do tylnych tarcz bo tych też jest dwa rodzaje. Śmieszne to jest, już nie mieli co robić tylko w jednym silniku w jednej Audi dwa rodzaje klocków i dwa rodzaje łożysk. A w innych wersjach silnikowych i rocznikach jeszcze inne jaja.. no naprawdę nie idzie się połapać. 

wymyślasz, masz nowy typ łozysk, klocków i zacisków

stary typ był do wrzesnia 96

tarcze - 8D0 615 601 B

klocki - 8E0 698 451 A

łozyska - 8D0 598 625 B

pierscien ABS - 443 614 149 A

cos jeszcze potrzebujesz bo pisze z bani

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się danymi z profilu tylko danymi z tematu. Sprawa dotyczy Audi a4 b5 1.9 tdi 1Z rocznik 1995. Skąd Wy chłopaki macie dane wszystkich części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawelekgit napisał:

Nie sugeruj się danymi z profilu tylko danymi z tematu. Sprawa dotyczy Audi a4 b5 1.9 tdi 1Z rocznik 1995. Skąd Wy chłopaki macie dane wszystkich części?

z głowy

łozyska - 4A0 598 625 A

pierscienie ABS - 443 614 149 A

tarcze - 8D0 615 601 B

klocki - 4D0 698 451 F

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głowy, ale to prawidłowe dane? Jeśli tak, jesteś Mistrzem świata.

Przy wymianie tarcz jest konieczność wymiany pierścieni od ABSu? Są one również z tyłu?

Edytowane przez Pawelekgit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawelekgit napisał:

Z głowy, ale to prawidłowe dane? Jeśli tak, jesteś Mistrzem świata. 

przerabiam to gó...o codziennie to wiem co pisze

cos jeszcze chcesz ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...