Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tarcz tylnich z klockami i łożyskami do a4 b5 1.9 afn 98r. Jaki zestaw polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku padły już wszystkie dobre propozycje. Wystarczy przeczytać. Czego nie wybierzesz (ferodo, textar, zimmermann) i tak będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo Ferodo na pewno lepsze ma klocki a Textar lepsze tarcze. No i pozostaje nam jeszcze cukiereczek czyli Zimmermann, który cenowo nie jest jakoś wiele droższy a jakościowo lepszy :banan:

:grin::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam przecież dzik wychwala to czego my nie sprzedajemy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandrzeju chyba nie znasz oferty swojego kolegi :)

http://allegro.pl/textar-klocki-hamulcowe-przod-jeep-commander-i5472531284.html

Co do ferodo to mamy i w dużych ilościach sprzedajemy bo trzeba mieć mój drogi na półeczce pełną przekrojówkę

czyli

tańsze produkty =metelli

średnie produkty = ferodo które tutaj na forum sprzedają się z racji taniości i dobrej jakości

wysoką klasę = textar , jeśli masz wątpliwości co do niego to zapytaj w carsie, ta firma jest ogólnie znana Ci powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz pisz poprawnie mój nick :wink:

Po za tym jest tak ja Adam pisze. Ferodo klocki to najwyższa półka i tutaj nie ma co polemizować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez nerwów, po co to komu ? ;)

Marcinie tak piszesz o tym Textarze no to zapytam, gdzie jest to produkowane ?

No i dlaczego uważasz, że np klocki Zimmermann są byle jakie a Ferodo są takie dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, wielokrotnie Dev tłumaczył Ci co kryje w sobie klocek Zimmermann. To że w 5% referencji jest to produkt na poziomie nie czyni z niego extraklasy(bo te podbiera od najlepszych). Jest jak filtron na 1 montażu, tak bym to określił.

Fabryki Textara główne są w Niemczech ale jako członek TMD Friction bierze produkty z całej grupy która produkuje na 4 kontynentach. W Europie dla europejskich samochodów to głównie Niemcy i Wielka Brytania.

Wandej oczywiście :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Adam, wielokrotnie Dev tłumaczył Ci co kryje w sobie klocek Zimmermann. To że w 5% referencji jest to produkt na poziomie nie czyni z niego extraklasy(bo te podbiera od najlepszych). Jest jak filtron na 1 montażu, tak bym to określił.

Wprowadziliśmy do Polski Zimmermanna, jesteśmy w częstym kontakcie z ludźmi z Zimmermanna także wiem co i jak. Klocki Zimmermann jak i Ferodo spadają z tej samej taśmy - tak dokładnie tej w Lumagu. Zaskoczę Cię, nawet DS są tam robione ;) A to co robi Zimmermann samodzielnie to BMW i Porsche dla których klocki produkuje na 1szy montaż. Całkiem niedługo się to zmieni bo Zimmermann jest w trakcie budowy nowoczesnej ogromnej hali magazynowej a obecna hala będzie cała przeznaczona na produkcję przez co wiele wiele więcej referencji klocków będą produkowali samodzielnie i pozostaje liczyć na to, że ceny tych klocków nie wzrosną to wtedy na prawdę namieszają na rynku.


Fabryki Textara główne są w Niemczech ale jako członek TMD Friction bierze produkty z całej grupy która produkuje na 4 kontynentach. W Europie dla europejskich samochodów to głównie Niemcy i Wielka Brytania.

No i widzisz, proponujesz ludziom towar o którym niewiele wiesz. Textar już od kilku lat (bodajże 2) jest Japońską firmą i cała produkcja została właśnie tam przeniesiona, dlatego też textar tak staniał i jakościowo to już jest zupełnie co innego niż kiedyś reprezentował Textar, produkowany w Leverkusen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja, bardziej mnie przekonuje do firmy niż to że w fabryce lumaga zjeżdza breck i zimmermann z jednej taśmy tylko inne pudełka dostaje(o tym wiedziałem już wiele lat temu) ale że ferodo robione w Lumagu no cóż. Koszty oszczędności i jakość , właściciel Lumaga sobie przynajmniej ferarą pomyka :)

A zakłady są tam gdzie są montownie aut, rynek azjatycki, Indie to x razy większy rynek zbytu niż europa. Dlatego wiele tam się produkuje. Jakkolwiek ja po ferodo testuje japońskie klocki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkopisarz :decayed:


Dobra informacja, bardziej mnie przekonuje do firmy niż to że w fabryce lumaga zjeżdza breck i zimmermann z jednej taśmy tylko inne pudełka dostaje(o tym wiedziałem już wiele lat temu) ale że ferodo robione w Lumagu no cóż. Koszty oszczędności i jakość , właściciel Lumaga sobie przynajmniej ferarą pomyka :)

Wszystkie te klocki zjeżdżają z jednej taśmy, wszystko tylko zależy jak jest zaprogramowana maszyna, która te klocki na taśmę wpuszcza ;) A jakbyś troszkę przestudiował temat to zauważyłbyś, że gro klocków Ferodo ma tą samą mieszankę co Zimmermann :) Mało tego, Saxid też trochę dla nich kula i również jest to ten sam produkt ;D


A zakłady są tam gdzie są montownie aut, rynek azjatycki, Indie to x razy większy rynek zbytu niż europa. Dlatego wiele tam się produkuje. Jakkolwiek ja po ferodo testuje japońskie klocki :)

Tu również niestety racji nie masz, firma nie została przeniesiona tam ze względu na to, że montowane są tam auta. Po prostu Textar 5 lat temu upadł, zadłużoną firmę za parę groszy kupił Rosjanin, z pomocą władz leverkusen, które umorzyły ponad 70 milionów ojro postawił firmę na nogi i sprzedał ją Japończykom za kilkadziesiąt razy tyle ile sam za nią zapłacił. No a Japończycy się wypieli i zabrali interes do siebie.

Dlatego właśnie piszę, że dzisiejszy Textar to nie ten Textar którego wszyscy znają i wspominają, który robił na 1szy montaż chociażby dla BMW czy Mercedesa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klocki Zimmermana i drugi raz bym nie założył.

Na aucie obecnie zestawy Ferrodo + textar albo Ferrodo + Ferrodo i jest mega git :)

Andrzeju nie denerwuj się bo korozja na części wchodzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z ciekawości bo wierzę, że Wandej dobierze mi graty odpowiednio.
VIN WAUZZZ8DZXA307950 - czyli autko z profilu.
Chodzi o przednie hebelki.

Katalog on-line Ferodo pokazuje mi tarcze DDF1706 i tu nie mam wątpliwości, że są ok.
Natomiast co do klocków to z czujnikami pokazuje FDB1717 oraz FDB1323.

O co tu chodzi i czym one się różnią? Widzę, że delikatnie wymiarami ale skąd wiedzieć które wybrać?

Oświećcie proszę irzyka bo irzyk lubi wiedzieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1323 jest do B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie już mamy dwie sprzeczne wypowiedzi.
Katalog pokazuje oba do B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...