Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie autentycznosci tarcz z allegro.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5610889768

Czy za ta cene, ktora nie wydaje sie wygorowana jak na zimmermana dostane faktycznie tarcze tego producenta czy bedzie to chinski shit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest najlepszy na całym forum ile razy nie napiszesz jaka firma i jakie klocki po 1-2 dniach jest napisany nowy taki sam post.

Jak ktoś kupi tarcze Ferrodo, zimmerrman to czy one bedą mały 280 czy 360mm to wykonanie tej tarczy będzie tak samo dobre.

Ponad 40 stron wałkowania tego samego a i tak za chwile ktoś podejmuje dyskusje ze to i tamto.

Ze Ci sie DEV jeszcze nie znudziło dopisywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj za bardzo to bym sie nie cieszył.

Katowałem do czerwonosci jedne i drugie.

Pod spirometrem wychodzi tez ciekawie, ferodo ma mniej wegla (cementytu) a wiecej metali szlachetnych.

Musze znalesc wydruk to sami zobaczycie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ferodo FDB 1323 a FDB 1167 różni się tym że te są z czujnikami a te bez czujników? Pytam bo zauważyłem że tańsze są z czujnikami a są milimetrowe różnice w wymiarach klocków.

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ferodo FDB 1323 a FDB 1167 różni się tym że te są z czujnikami a te bez czujników? Pytam bo zauważyłem że tańsze są z czujnikami a są milimetrowe różnice w wymiarach klocków.

Ty raczej masz 1167 bo masz 98r. W 1999 była wersja z czujnikiem czyli 1323. Róznią się też trochę wymiarami więc mogą zamiennie nie pasować lub piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dziś byłem zmuszony taki komplet założyć na tył i byłem ciekawy ;)


Po co niektóre klocki są fazowane tzn są poscinane po bokach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystając z tego, że jest w mym mieście kupiłem tutaj (Wandej przepraszam ale po prostu było mi wygodniej):

http://www.hamulce.net/phu_alpro.html

Powiem tak, że bardzo polecam - Pan Lech doradził mi tarcze Brembo (nie dedykowane na europejski market) ze stali wysokowęglowej lakierowane oraz klocki Ferodo FDB1323 i jest pięknie.

Dobrze jest też z gościem porozmawiać bo wiedzę ma przeogromną opartą doświadczeniem w sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystając z tego, że jest w mym mieście kupiłem tutaj (Wandej przepraszam ale po prostu było mi wygodniej):

http://www.hamulce.net/phu_alpro.html

Powiem tak, że bardzo polecam - Pan Lech doradził mi tarcze Brembo (nie dedykowane na europejski market) ze stali wysokowęglowej lakierowane oraz klocki Ferodo FDB1323 i jest pięknie.

Dobrze jest też z gościem porozmawiać bo wiedzę ma przeogromną opartą doświadczeniem w sporcie.

Spoko mordo nie ma problemu :wink: Te brembo wysoko nawęglane też mam ostanio w ofercie. Cars mocno chyba na nie postawil bo jest tego dużo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie dołożyć do oryginalnych klocków za 250zł niż kupić Ferodo Premier za stówkę ?

http://www.getem.pl/sklep/towar.1559.zestaw.klockow.hamulcowych.przod.vw.golf.bora.new.beetle.audi.a3.1j0698151g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek powinien byc GDB823, ten z linka nie pasuje do Twoich zacisków.

Musisz miec jeszcze łożyska i pierscienie ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...