Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Kończą mi się klocki z przodu (piszczenie podczas hamowania) i mam też krzywe tarcze, bo podczas hamowania czuć jak samochodem buja lekko. Nie chcę wydawać niewiadomo ile kasy, potrzebuję standardowego, zwykłego kompletu przedniego, czyli tarcze + klocki.

Znalazłem na allegro takie 2 zestawy:

http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-audi-a4-b6-00-04-germany-288-i5652271561.html

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-hella-pagid-audi-a4-b6-b7-1-8-2-0-i5436465735.html

Które według was będą lepsze i czy aby na pewno będą pasowały?

A4 b6 2.0 ALT, 2001 rok


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master sport sobie odpuść,mialem-tragedia.Piszczaly tragicznie.Pagid podobno bardzo dobry.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a mam jeszcze pytanie. Podczas hamowania, już przy niskiej prędkości czuć jakby tarcze były lekko krzywe bo buja lekko samochodem. Klocki hamulcowe mogą się przez to zużywać szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tak jak kolega wyżej napisał Firma Master Sport nie produkuje dobrych tarcz i klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi się klocki z przodu (piszczenie podczas hamowania) i mam też krzywe tarcze, bo podczas hamowania czuć jak samochodem buja lekko. Nie chcę wydawać niewiadomo ile kasy, potrzebuję standardowego, zwykłego kompletu przedniego, czyli tarcze + klocki.

Znalazłem na allegro takie 2 zestawy:

http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-audi-a4-b6-00-04-germany-288-i5652271561.html

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-hella-pagid-audi-a4-b6-b7-1-8-2-0-i5436465735.html

Które według was będą lepsze i czy aby na pewno będą pasowały?

A4 b6 2.0 ALT, 2001 rok

W złym miejscu kolego pytasz o heble do b6.

Do Ciebie podchodzą tarcze DDF1706 a klocki FDB1717. Jeśli chcesz mam je w ofercie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też się wypowiem.

Od kilku lat naprawiam auta w garażu, stosuję tylko klocki trw i gorąco polecam, wytrzymałe i odpowiednie, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też się wypowiem.

Od kilku lat naprawiam auta w garażu, stosuję tylko klocki trw i gorąco polecam, wytrzymałe i odpowiednie, gorąco polecam.

Wielu mechaników poleca TRW. Też takie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo TRW jest bardzo ok ;)

No chyba, że auto ciężkie a i noga kierowcy nie lżejsza to wtedy pojawia się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to polecam tarcze TEXTAR. Nie jedno już zniosły, duży przebieg i nigdy nie piszczały a hamowałem ostro od pierwszych metrów po wymianie. Klocki kupiłem Meyle ( super cena) i jak najbardziej ok :D Polecam też ATE ale to chyba wiadomo :D

Nie polecam Brembo i jak wiadomo wynalazków typu Hart Kraft itd.

ps. od kiedy napis Made in Germany jest jakimś gwarantem zajebistości produktu jeśli chodzi o jakośc ?? Ludzie sami na siebie bata kręcą jak słyszę "panie ale ja chce niemieckie tak żeby były made in germany" :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też ATE ale to chyba wiadomo :DNie polecam Brembo...

wiadomo co ? ze szambo robione przez Brembo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to polecam tarcze TEXTAR. Nie jedno już zniosły, duży przebieg i nigdy nie piszczały a hamowałem ostro od pierwszych metrów po wymianie. Klocki kupiłem Meyle ( super cena) i jak najbardziej ok :D Polecam też ATE ale to chyba wiadomo :D

Nie polecam Brembo i jak wiadomo wynalazków typu Hart Kraft itd.

ps. od kiedy napis Made in Germany jest jakimś gwarantem zajebistości produktu jeśli chodzi o jakośc ?? Ludzie sami na siebie bata kręcą jak słyszę "panie ale ja chce niemieckie tak żeby były made in germany" :D

A napisz mi które z tych marek produkuje się w Niemczech? Textar,ATE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Kadeta to brałem udział w wielu wyścigach zarówno sprawnościówkach jak i na ćwiartkę, trw zawsze dawało radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tarcze i klocki na tył polecacie? W podobnej cenie są Bosch, Ferodo, Ate i Zimmermann i moze TRW.
I jakie tarcze na tył do a4 b5 1.8 ADR ? Bo są dwa rodzaje.. 245 sr ale różnią sie otworem centrującym.. Dzieki za odp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze na tyl sa jedne, w zaleznosci od rocznika roznia sie łozyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tarcze i klocki na tył polecacie? W podobnej cenie są Bosch, Ferodo, Ate i Zimmermann i moze TRW.

I jakie tarcze na tył do a4 b5 1.8 ADR ? Bo są dwa rodzaje.. 245 sr ale różnią sie otworem centrującym.. Dzieki za odp :wink:

Ja mogę polecić komplet tarcz i klocków Boscha, zarówno na przód jak i na tył. Od 5 lat na tym jeżdżę i nie mam żadnych powodów do narzekań. Co do innych się nie wypowiem bo nie montowałem innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tarcze i klocki na tył polecacie? W podobnej cenie są Bosch, Ferodo, Ate i Zimmermann i moze TRW.

I jakie tarcze na tył do a4 b5 1.8 ADR ? Bo są dwa rodzaje.. 245 sr ale różnią sie otworem centrującym.. Dzieki za odp :wink:

Ja mogę polecić komplet tarcz i klocków Boscha, zarówno na przód jak i na tył. Od 5 lat na tym jeżdżę i nie mam żadnych powodów do narzekań. Co do innych się nie wypowiem bo nie montowałem innych marek.

Znalazlem na Alledrogo komplet z klockami na tyl za 230 zeta około. Ale nie jestem pewien czy nie jakies MADE IN CHINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...